Підопічні Мірчі Луческу програли у номінально домашньому матчі у польському Кракові французькому Рену – 0:1. Дії гравців біло-синіх оцінив екс-гравець національної збірної України Богдан Шершун.
– Богдан, порівняно з грою у Франції, яка відбулася тиждень тому, наставник киян випустив у стартовому складі Нещерета, Тимчика, Сироту та Гармаша, які не грали у Ренні. То був виправданий вибір головного тренера киян?
– Мірча Луческу дивиться на гравців під час тренувального процесу. У кого були кращі фізичні кондиції, ті й грали. Що ми побачили у Кракові? Проблеми у грі Динамо як були, так і залишилися. А особливо це стосується атакуючих дій киян. На що можна розраховувати з такою грою у єврокубках, питання риторичне.
– Перший тайм звітного поєдинку був рівним?
– Гості дуже спокійно розпочали цю зустріч. У них був гарний очковий доробок. Мені здалося, що вони приїхали за нічиєю. Їх усе влаштовувало. Тривалий час футболісти Ренна придивлялися до гри Динамо. Щодо нашої команди, то динамівцям кров із носа треба було перемагати. До перерви обидві команди створили по одному напівмоменту, не більше.
– А ось тайм другий розпочався з голу гостей. Як Сирота зіграв неуважно при кутовому біля своїх воріт?
– Зауважу, що з першої хвилини другого тайму футболісти Ренна почали значно активніше грати. І буквально перший кутовий у другому таймі приніс їм успіх. Крістофер Ву відклеївся від Сироти і буквально розстріляв ворота Нещерета. Це проста помилка центрального захисника Динамо. Ось так, спочатку Попов у Франції, а зараз Сирота у Кракові, зробили результативні помилки у найважливіших матчах.
– Незабаром і досвідчений Сидорчук упустив свого опонента за ще одного кутового біля воріт Динамо…
– Так, помилок було багато допущено футболістами київського Динамо. Це і до організації гри стосується. Усі ми пам’ятаємо, як почав чудово грати Ілля Забарний, який прогресував у столичній команді. А зараз він непомітний на футбольному полі. Практично всі гравці Динамо зупинилися у своєму розвитку. Можливо, тому причина – тривала пауза в чемпіонаті через війну, яку розв’язав агресор. Але така тривала пауза була й у всіх інших команд.
– Але ж Шахтар грає досить пристойно у Лізі чемпіонів. Чи згодні?
– Безперечно. Реал дивом не програв донецькому Шахтарю. Гірники пристойно посилилися у міжсезоння. Свіжа кров потрібна кожній команді та Динамо не виняток. Якийсь застій у киян ми спостерігаємо. І особливо це стосується атаки. Тут одні проблеми.
– Чи є конкуренція у Динамо?
– Її практично немає. Той же Циганков, якщо він здоровий, він завжди гратиме. У сильному клубі такого не має бути. Ми бачимо, що з Ренном у старті грав Гармаш, але я не думаю, що він має бути серед гравців основного складу. Адже ми пам’ятаємо, що кілька років тому Гармаш не був потрібний Динамо і йшов у оренду, до Туреччини. А тепер на нього роблять ставку.
– У матчі проти Ренна киянам потрібна була перемога, проте за 90 хвилин матчу вони завдали всього одного удару у ворота ворога. Як це пояснити?
– Дивіться, під час оборони динамівці грають правильно. Вони переміщуються та закривають зони. Так, індивідуальні помилки бувають і про них ми говорили. Щодо атаки, то майстерності у киян не вистачає. Потрібно грати на швидкості, обігравати один в один супротивника. Нічого ми не бачимо. З Ренном Циганков вкотре прострелив на Бесєдіна, але Артем і ногу підставити не може у потрібний час. Тому такі результати.
– У середині другого тайму Шепелєв, за нашої атаки, не може зробити точну передачу на партнера, який знаходився за п’ять метрів від нього. Це взагалі, як може бути?
– Я побачив, що футболісти Динамо вийшли на поле якимись приреченими. Ну, не вірили вони в перемогу. Потрібно бути агресивними на футбольному полі. Тільки так можна досягти успіху.
– Богдане, а французький Ренн справив на тебе враження?
– Ренн – звичайний французький клуб. Наразі він на шостому місці в Лізі 1. У складі команди багато молодих виконавців. Тренер команди Бруно Женезіо – найдосвідченіший фахівець, який нещодавно тренував Ліон. А зараз, як я чув, він хоче у майбутньому тренувати національну збірну Франції. Ренн має гроші, вони здійснюють багатомільйонні трансфери. Думаю, що їм під силу потрапити до єврокубків і наступного сезону. Навіть вони зможуть поборотися за 3-4 місце у Лізі 1.
– Для Динамо тепер матч на Кіпрі проти АЕКу – найголовніший цієї осені. Потрібно обіграватися кіпріотів із різницею у два м’ячі, щоб посісти третє місце та потрапити до Ліги конференцій. Чи це реально для нинішнього Динамо?
– Виграти з рахунком 2:0, звісно, можна. Але, судячи з тієї гри, що демонструють динамівці цієї осені, це буде зробити складно. Потрібно усі сили кинути в атаку. Раніше хоч Віктор Циганков тягнув за собою команду, багато забивав, але зараз цього практично немає.
– Зараз у Динамо чотири поразки поспіль у групі Ліги Європи, а якщо згадаємо матчі з Бенфікою у кваліфікації Ліги чемпіонів, то програшна серія досягла шести матчів. Це найгірший розіграш єврокубків для киян за останні роки.
– Звісно. Ми пам’ятаємо, що за Луческу Динамо нехай і не виходило з групи Ліги чемпіонів, але хоч переходило до плей-офф Ліги Європи. А зараз? Якась безпросвітність. Тут є питання до керівництва Динамо. Чому не вдалося посилити команду? Розмови про те, що легіонери до нас не поїдуть, не приймаються. Шахтар, Зорю, Ворсклу, Дніпро-1 посилили легіонери. Це головна причина, на мою думку, провального виступу динамівців.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!