Резніков – про постачання танків і винищувачів для ЗСУ, контроль мостів і контрнаступ на Херсонщині

Війна 26 Жовтня, 13:10 245
Резніков – про постачання танків і винищувачів для ЗСУ, контроль мостів і контрнаступ на Херсонщині
Тезами про найважливіше.

Українські військові продовжують контрнаступ у Херсонській області. Проте просування сповільнилося через погодні умови. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю Fox News.

Він пояснив, що зараз Україна перебуває на третьому етапі війни. Під час першого етапу ціллю було зупинити наступ окупантів, на другому – стабілізувати фронт, а на третьому – проводити контрнаступальну операцію на різних напрямках. Спершу ЗСУ активно контрнаступали на Харківщині, а тепер — на півдні.

«Зараз через певні погодні умови, дощі, ми трохи уповільнилися. Але ми використовуємо тактику звільнення наших сіл крок за кроком і кілометр за кілометром. І ми продовжимо це робити. Не зовсім вірю, що росіяни матимуть змогу вести вуличні бої. Ми контролюємо всі мости через Дніпро, використовуючи в тому числі й американські системи HIMARS. Для них великий ризик залишатися в Херсоні. У них немає шансу втекти, як вони це зробили на Харківському напрямку, наприклад в Ізюмі».

Міністр оборони України упевнений, що наша армія все ж таки отримає західні танки та винищувачі. Вирішальним у цьому питанні стане політична воля США, рішення яких очікують європейські держави. Про це Резніков сказав в інтерв'ю Politico. Міністр вважає, що офіційний Вашингтон має проявити лідерство у постачанні необхідної Україні техніки, перш ніж союзники підуть за американцями.

«Я дуже оптимістично налаштований, постачання танків Abrams можливе в майбутньому. І я впевнений, що передача винищувачів, таких як F-16, F-15 або Gripen зі Швеції, також буде можлива. Ми розуміємо, що всі наші партнери, які мають промисловість, здатну виробляти танки – такі як Велика Британія, Франція та Німеччина, – вони чекатимуть політичного рішення від США».

Тому він упевнений, що як тільки Україна отримає перший американський Abrams, за ним розпочнуться постачання Leopard, Marder та інших видів важкої бронетехніки.

Резніков також прокоментував загрозу застосування росією ядерної зброї, якою не припиняє брязкати країна-агресор. Він не впевнений, що росіяни технічно готові це зробити. На його думку, що в рф також не впевнені в тому, що їм вдасться завдати по Україні ядерного удару.

«Знаєте, коли у вашого сусіда таке божевілля, треба розуміти, що є ризики, але особисто для мене зараз загроза не така вже й неминуча, тому що я не впевнений – і я думаю, що росіяни не впевнені – що вони технічно готові це зробити».

Резніков також шукає відповідь на запитання про те, які ж цілі вразить рф в Україні, якщо все ж зважиться на застосування ядерної зброї. Він зазначив, що будь-яке її використання на фронті матиме наслідки й для російських окупаційних військ у цьому районі. Якщо ж росія зважиться на демонстрацію свого ядерного потенціалу в Чорному морі, це може мати наслідки для низки країн-членів НАТО: Болгарії, Румунії та Туреччини.