«Зарано говорити про відродження «Динамо» з попелу»: шість думок після 11-го туру УПЛ

Футбол України 7 Листопада, 15:08 810
«Зарано говорити про відродження «Динамо» з попелу»: шість думок після 11-го туру УПЛ | 19-27 Фото: ФК Динамо Київ
Блогер Михайло Смоловий аналізує найцікавіші моменти після 11-го туру УПЛ.
  • Тур почався з перемоги Ворскли (1:0). Скрипник вже остаточно припинив робити з Юрченка умовного Іванісеню часів Зорі. Тепер глибше за всіх грає Скляр. Відмовився наставник і від звичного ромбу. А ось що залишилося із старого, то це тиск, він був сильним: за величезної переваги у володінні (63.14%) полтавчани здійснили суттєво більше повернень м’яча та перехоплень за Львів, який сидів в обороні весь матч.
  • Схоже, що Зоря та ван Леувен поступово приходять до тями після чотирьохматчевої серії без перемог. Їй на зміну прийшла чотирьохматчева переможна. Про якість оборони Металіста свідчать 16.35 метрів середньої дистанції 26 ударів Зорі - найкращі показники в сезоні. За деяких умов Металіст навіть міг розраховувати й на перемогу, яка була б схожа на подвиг (8:35 поступилися за дотиками в штрафному).
  • Щось надзвичайне з себе витискає Олександрія, встановивши рекорд сезону для себе з точності передач - 90%! Для команди, яка називається не Динамо та не Шахтар - це сенсація. Ще більша сенсація, що Олександрія грала з 6.49 (!) передачами за середнє тримання та розтрощила Колос (4:1). Не віддали підопічні Гури супернику і великою кількості моментів на стандартах та в контратаках - основних джерелах здобуття очок Колосом. Там все досить скромно.
  • Інгулець був нещадно битий не стільки Шахтарем, скільки лише самим Криськівим: спочатку забив, пізніше асистував Сікану, а ще заробив пенку. Тож вважайте цей матч свого роду маніфестом молодого півзахисника та нагадуванням, що лавка гірняків трохи ширша в УПЛ. Якщо граючи з позиції сили Шахтар створює одразу 7 big chance моментів, то суперник залишився в роздягальні. Гірнякам вдалося розкатувати гравців Інгульця наче тісто для піци - 6.87 передач за середнє тримання.
  • Дніпро-1 хвилин 60 мучився з Минаєм. Той непогано відбивався, інколи втікаючи в контратаки. Нємчанінов зробив типовий пропущений гол для СК, тож % ТаТоТаке за пораду має бути: Минай запакував зони завершення тілами і Воробчак рахунок відкрив на дальній стійці. Але камбек почався зі стандарту - Сарапій «виконав Адамюка». Вже за хвилину Гуцуляк вивів Дніпро-1 вперед. Одразу в контратаці Минай мав реалізовувати вихід віч-на-віч Твердохліба, але момент змарнували. Амаш добив суперника, що не витримав в такому інтенсивному режимі захищатися увесь матч. Бо помилки занадто яскраві для високого рівня концентраціі
  • Зарано говорити про відродження Динамо з попелу, але враховуючи відсутність очевидних страшенних помилок, то щось змінилося. Глядачі ТТТ звикли травити Сидорчука та звинувачувати в усіх смертних гріхах, а «найбільш байдужий футболіст Динамо» в другому матчі поспіль став лідером команди в єдиноборствах (виграв 74%), за поверненнями м’яча (15) та перехопленнями (6). А ще Сидорчук лідер за кількість пасів (89) та пасів вперед (30). Чи видає це в футболістові байдужість до подій навколо? Але легенда певно житиме далі. Буяльский (7) та Ванат (7) на двох здійснили більше половини дотиків до м’яча в штрафному з 27 командних. Тож за відсутності тиску перейти центральну лінію поля (який є в Європі) - Динамо перетворюється на звичну версію себе.