В умовах енергозбереження: корисні поради, як не витрачати зайву електроенергію
Ідучи – вимикайте світло! Наведений заклик нараховується не один десяток років. Однак він не втратив актуальності у цей час. Стара система освітлення, неправильне прання, неправильно підібраний посуд і зарядний пристрій, що вічно знаходиться в розетці, систематично збільшують рахунки за електроенергію. Матеріал наводить кілька лайфхаків, що дозволяють втримати кілька грошей у гаманці.
Бюджетні поради щодо скорочення витрати електрики
Кожен власник квартири вдома мріє про зменшення рахунків за використану електроенергію, що особливо актуально в умовах тотального енергозбереження. Однак виконання подібного бажання повністю залежить від самого домовласника. Наприклад, від'єднавши зарядний модуль ноутбука від мережі, можна за допомогою акумулятора не тільки заощадити, а навіть заробити – відвідавши віртуальне казино Elslots.
Дотримуючись наступних практичних порад, власник житла не платитиме за обігрів вулиці, порожню пральну машину, що працює, безперервно працюючий холодильник:
- заміна ламп розжарювання люмінесцентними дозволить щонайменше втричі скоротити витрати на електрику, причому переобладнання будинку окупиться приблизно через 10-12 місяців, залежно від ціни освітлювального пристрою;
- для розігріву їжі на електричній плиті слід вибирати посуд із плоским дном, причому дещо більшого діаметра порівняно з конфоркою, що дозволить ще 40% грошей залишити у гаманці;
- неповна пральна машина збільшить витрати світла на 15%, неправильно встановлена програма – 30;
- морально застаріла побутова апаратура збільшить витрати прання вдвічі чи втричі;
- режим очікування комп'ютерної, телевізійної техніки споживає до 0,5 кВт за добу, тому вимикати на ніч коштуватиме дешевше;
- зарядний пристрій мобільного телефону, що з мобілкою, що без неї, все одно обертає диск електролічильника;
- накип, не тільки ускладнює підігрів електрочайника, а й дозволяє цифрам лічильника клацати швидше;
- холодильник у радіатора чи плити вимагає електрики рівно вдвічі, найкраще місце – біля зовнішньої стіни кімнати;
- ретельно вимиті вікна позитивно впливають на зір та витрату електрики;
- подібна порада відноситься до порожнього мішка для пилу в пилососі.
Тепловідбивні екрани стануть у нагоді не тільки власникам індивідуального опалення, а й централізованого.
Незайві рекомендації
Наведені поради є бюджетним варіантом. Але зменшити плату за світло можна за допомогою інших рекомендацій:
- Установка багатотарифного лічильника електрики дозволить знизити витрати електрики щонайменше 30%. Посудомийну, пральну, обігрівальну та деяку іншу побутову техніку можна включати вночі при зменшеному вдвічі тарифі.
- Програмована електрична система опалення квартири підвищуватиме температуру при знаходженні господаря будинку і знижувати під час його відсутності.
- Стельовий вентилятор забезпечує ефективну циркуляцію квартирного повітря, особливо при включеному кондиціонері. Холодні потоки розподіляються по всій висоті кімнати.
Ідеальним варіантом стане система Розумний дім. Програмовані термостати з функцією клімат-контроль зроблять витрату електрики та грошей мінімальними. Щоправда, для цього обернеться попередніми фінансовими витратами.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!