Практичні поради щодо економії електроенергії. Як не платити зайві гроші та не порушувати режим енергоощадження в країні

Партнерський матеріал 16 Листопада, 14:45 700
Практичні поради щодо економії електроенергії. Як не платити зайві гроші та не порушувати режим енергоощадження в країні
Необхідність заощаджувати порушує питання енергозбереження в оселі. Корисні поради для тих, хто не хоче витрачати зайву електрику.

В умовах енергозбереження: корисні поради, як не витрачати зайву електроенергію

Ідучи – вимикайте світло! Наведений заклик нараховується не один десяток років. Однак він не втратив актуальності у цей час. Стара система освітлення, неправильне прання, неправильно підібраний посуд і зарядний пристрій, що вічно знаходиться в розетці, систематично збільшують рахунки за електроенергію. Матеріал наводить кілька лайфхаків, що дозволяють втримати кілька грошей у гаманці.

Бюджетні поради щодо скорочення витрати електрики

Кожен власник квартири вдома мріє про зменшення рахунків за використану електроенергію, що особливо актуально в умовах тотального енергозбереження. Однак виконання подібного бажання повністю залежить від самого домовласника. Наприклад, від'єднавши зарядний модуль ноутбука від мережі, можна за допомогою акумулятора не тільки заощадити, а навіть заробити – відвідавши віртуальне казино Elslots.

Дотримуючись наступних практичних порад, власник житла не платитиме за обігрів вулиці, порожню пральну машину, що працює, безперервно працюючий холодильник:

  • заміна ламп розжарювання люмінесцентними дозволить щонайменше втричі скоротити витрати на електрику, причому переобладнання будинку окупиться приблизно через 10-12 місяців, залежно від ціни освітлювального пристрою;
  • для розігріву їжі на електричній плиті слід вибирати посуд із плоским дном, причому дещо більшого діаметра порівняно з конфоркою, що дозволить ще 40% грошей залишити у гаманці;
  • неповна пральна машина збільшить витрати світла на 15%, неправильно встановлена програма – 30;
  • морально застаріла побутова апаратура збільшить витрати прання вдвічі чи втричі;
  • режим очікування комп'ютерної, телевізійної техніки споживає до 0,5 кВт за добу, тому вимикати на ніч коштуватиме дешевше;
  • зарядний пристрій мобільного телефону, що з мобілкою, що без неї, все одно обертає диск електролічильника;
  • накип, не тільки ускладнює підігрів електрочайника, а й дозволяє цифрам лічильника клацати швидше;
  • холодильник у радіатора чи плити вимагає електрики рівно вдвічі, найкраще місце – біля зовнішньої стіни кімнати;
  • ретельно вимиті вікна позитивно впливають на зір та витрату електрики;
  • подібна порада відноситься до порожнього мішка для пилу в пилососі.

Тепловідбивні екрани стануть у нагоді не тільки власникам індивідуального опалення, а й централізованого.

Незайві рекомендації

Наведені поради є бюджетним варіантом. Але зменшити плату за світло можна за допомогою інших рекомендацій:

  1. Установка багатотарифного лічильника електрики дозволить знизити витрати електрики щонайменше 30%. Посудомийну, пральну, обігрівальну та деяку іншу побутову техніку можна включати вночі при зменшеному вдвічі тарифі.
  2. Програмована електрична система опалення квартири підвищуватиме температуру при знаходженні господаря будинку і знижувати під час його відсутності.
  3. Стельовий вентилятор забезпечує ефективну циркуляцію квартирного повітря, особливо при включеному кондиціонері. Холодні потоки розподіляються по всій висоті кімнати.

Ідеальним варіантом стане система Розумний дім. Програмовані термостати з функцією клімат-контроль зроблять витрату електрики та грошей мінімальними. Щоправда, для цього обернеться попередніми фінансовими витратами.