Фонсека: «Українці ведуть боротьбу з диктатором, який бреше і вбиває людей»

Світовий футбол 21 Листопада, 10:13 96
Фонсека: «Українці ведуть боротьбу з диктатором, який бреше і вбиває людей»
Екс-наставник «Шахтаря» щиро переживає про Україну.

Головний тренер «Лілля» Паулу Фонсека, добре відомий по роботі з донецьким «Шахтарем», вкотре торкнувся теми війни в Україні.

– У мене чудовий зв'язок з Україною, я зустрів свою дружину в Україні і маю дитину, яка народилася в Україні. Також я маю будинок в Україні, маю там багато друзів. Можу сказати, що Україна – це майже моя друга батьківщина. Зараз я переживаю все, що відбувається дуже непросто, адже люди, яких я знаю, страждають, і мені теж дуже важко.

Ви були в Україні 24 лютого, коли розпочалася війна. Ви повинні були полетіти вранці, а натомість зробили це лише вночі…

– Ми мали виїхати напередодні, але правда в тому, що ніхто в Україні цього не очікував. Я був удома, коли бомби впали на Київ, то був трагічний момент, паніка для всіх. Таке зазвичай можна побачити лише у кіно. Потім, коли маєш дворічну дитину, важко втекти. Коли пролунали вибухи, всі хотіли втекти з Києва. Але вибратися з міста було неможливо, за 8 годин ти долав 2-3 кілометри. Це також складно. В результаті мені допоміг «Шахтар», і в потрібний момент посольство Португалії дозволило залишити Україну: 30 годин шляху, не знаючи, що може статися, із постійним звуком тривоги. І з двома дітьми, бо з нами була ще дитина сестри моєї дружини.

– Як пояснити все це дітям?

– Мені важко дивитись на страждання цього народу, нічого не роблячи. Що ми робимо прямо зараз, то це кажемо: «Добре, ми допомагаємо, відправляючи зброю», але вони самі. Українці ведуть боротьбу з диктатором, котрий бреше щодня, вбиває людей і становить небезпеку для людства.

Що мене найбільше засмучує, то це те, що ми продовжуємо дивитися, але того, що ми робимо, недостатньо для України та для миру. Бо зараз у небезпеці не лише Україна, а й увесь світ, – сказав Фонсека в інтерв'ю Sky Sport Italia.