Євро - Кваліфікація 24 Листопада, 20:02 1004
Португалія в ефектній перестрілці здолала Гану – Роналду спровокував скандальний пенальті на ЧС-2022 | 19-27
У першому турі чемпіонату світу-2022 Португалія у напруженому матчі ледь змогла обіграти Гану.

Португалія – Гана - 3:2

• Роналду, 65 (пен.), Феліш, 78, Леау, 80 – А. Аю, 73, Букарі, 89

Цей чемпіонат світу стане останнім у кар'єрі головної зірки Португалії Кріштіану Роналду. Не дивно, що ексцентричний форвард вкотре не зміг стримати емоцій і розплакався під час виконання гімну. На Мундіалі він перебуває у статусі вільного агента, гучно грюкнувши дверми у Манчестер Юнайтед, перед тим давши скандальне інтерв'ю. Незважачюси на численні вибрики Кріштіану, португальські фани тепло зустріли його на трибунах.

Попри те, що Гана – відвертий аутсайдер поєдинку, африканська команда може похвалитися гравцями із топ-чемпіонатів: Мохаммед Салісу із Саутгемптона, Мохаммед Кудус з Аякса, Томас Парті з Арсенала та Вільмс з Атлетіка Більбао.

На старті поєдинку Роналду у карколомному стрибку намагався замкнути дальню стійку, але його удару головою забракло точності. На 30-й хвилині Кріштіану таки забив – щоправда, після свистка. Арбітр взяття воріт не зафіксував через те, що капітан португальців сфолив на захисникові ганців.

Загалом перший тайм видався блідим – лише два удари у площину воріт у виконанні підопічних Сантуша. З нулями на табло команди і пішли на перерву.

Усе найцікавіше трапилося по перерві. Роналду заробив пенальті, який сам і взявся реалізовувати. Голкіпер Гани вгадав кут, у який пробиватиме володар п'яти «Золотих м'ячів», але не зміг дотягнутися до м'яча. Та вже за декілька хвилин африканська команда зчинила ураган овацій серед своїх вболівальників. Андре Аю отримав блискучий пас у штрафному суперників і пробив повз Діогу Кошта – 1:1.

Однак казка для Гани тривала недовго. Спершу Феліш після асисту Фернандеша знову вивів Португалію вперед. Вже за дві хвилини Фернандеш записав у свій актив ще одну результативну передачу, а Леау, здавалося, остаточно вбив інтригу в цьому поєдинку. Однак вже під завісу матчу Гана ще раз показала зуби – голом відзначився Букарі – 3:2.

Відтак Португалія очолила квартет H. Далі йдуть Ургувай та Південна Корея, які розійшлися миром. Гана, зрозуміло, опинилася на дні турнірної таблиці.