Канада забила перший гол на мундіалях, але Хорватія відправила її додому

Євро - Кваліфікація 27 Листопада, 20:12 683
Канада забила перший гол на мундіалях, але Хорватія відправила її додому | 19-27
Збірна Канади у першому турі видала відмінний матч проти Бельгії, показавши чудеса вертикального футболу з блискавичними переходами з оборони в атаку, проте залишилася ні з чим, дозволивши супернику реалізувати чи не єдиний момент у матчі.

Хорватія, навпаки, не показала повною мірою те, що від неї чекали, зігравши нульову нічию проти Марокко. Зважаючи на те, як марокканці загорнули інтригу в групі F, протистояння Хорватії та Канади перетворилося на битву за виживання, в якій обидві сторони влаштовувала лише перемога.

Канада розпочала зустріч із Хорватією у тому стилі, у якому грала проти Бельгії. Вже на 2-й хвилині зустрічі швидка атака, яку розпочав голкіпер Борян, завершилася кросом Б'юкенена з правого флангу та ударом головою Альфонсо Девіса, який продавив двох захисників «клітчастих». Гол вінгера «Баварії» став історичним, першим для збірної Канади на чемпіонатах світу.

Пропущений м'яч став для віце-чемпіонів світу холодним душем. «Клітчастим» потрібно було перебудовуватися на гру першим номером, але канадці, спочатку давши супернику контролювати м'яч, незабаром відсунули гру від своїх воріт. Підопічні Златко Далича будували свої атаки розмірено і навіть трохи важливо – і особливої загрози біля воріт суперника їм створити не вдавалося.

Але ближче до середини тайму Хорватія посилила тиск на ворота Канади і це дало результат. Притиснувши суперника до воріт, «клітчасті» спочатку створили чудовий момент для Ліваї, але канадців врятував голкіпер. А буквально за хвилину Перішич на лівому фланзі віддав чудовий пас на Крамарича – і той у дотик переграв голкіпера. 1:1!

Забитий м'яч надихнув Хорватію - і кінцівка тайму пройшла під диктовку Луки Модріча та його партнерів. «Клітчасті» не збиралися зупинятися на досягнутому - і на перерву пішли, ведучи в рахунку. Марко Лівая, на мить опинившись без опіки на лінії штрафного майданчика, у стилі Мессі у грі з Мексикою пробив у кут воріт Боряна. Досвід Хорватії таки зробив свою справу на перерву «клітчасті» пішли з високо піднятою головою.

У перерві Джон Хердман зробив дві заміни, випустивши Коне та Осоріо. Останній буквально одразу ж створив момент – ударив у верхній від Ліваковіча кут воріт. Не влучив, але було небезпечно. Хорвати відповіли шикарною комбінацією: Модріч з флангу викотив м'яч під удар Крамаричу, той бив, здавалося, напевно, але Борян зумів перевести м'яч на кутовий. За дві хвилини схожий момент був у Канади. Передачу з флангу ударом завершував Девід - цього разу свою майстерність показав Лівакович.

Після цього Канада зупинилася, а Хорватія на класі довела матч до перемоги. І знову спрацювала зв'язка Перішич-Крамарич. На 70-й хвилині Перішич з лівого флангу видав передачу на Крамарича, той на дотику обіграв опонента і пробив у дальній кут. 3:1!

Збірна Канади намагалася повернутися у гру, але Хорватія, діючи на контратаках, довела матч до розгрому. На 78-й хвилині Борян записав на свій рахунок відразу два сейви після ударів Перішича та Брозовича. Але в доданий час Влашич і Оршич, які вийшли на заміну, організували четвертий м'яч.

Таким чином, Канада втратила шанси на вихід із групи та після гри з Марокко поїде додому. А на Хорватію чекає лобовий матч за вихід у плей-оф проти Бельгії. При цьому бельгійців влаштує лише перемога, а Хорватія та Марокко у третьому турі можуть зіграти і внічию.