Ще задовго до старту чемпіонату світу в Катарі термін проведення мундіалю критикували тренери провідних клубних команд світу. Зрозуміти фахівців нескладно: їхні підопічні мають екстремально мало часу для відновлення після турніру. Якщо порівнювати з попередніми чемпіонатами, це взагалі виглядає знущанням над здоровим глуздом і випробуванням фізичних можливостей гравців.
Звісно, півфіналу дійдуть лише чотири збірні, дві з яких проведуть заключний поєдинок турніру – 18 грудня. Якщо прийняти за точку відліку саме цю дату, вийде, що у гравців Англійської Прем’єр-ліги, які опиняться у фіналі ЧС-2022, буде лише вісім днів перед поновленням чемпіонату, перші матчі якого відбудуться вже 26 грудня.
10 днів буде у представників французької Ліги 1 та португальської Прімейри – тури чемпіонатів заплановано на 28 грудня. 11 днів отримають у своє розпорядження фіналісти з іспанської Примери – перший після перерви тур стартує 29 грудня.
Більше «пощастило» у цьому плані представникам Серії А (відновлення 4 січня), які мають 15 днів на відновлення та підготовку, та Нідерландів (відновлення турніру 6 січня), які отримали 17 днів умовного відпочинку.
При цьому не варто забувати, що безпосередньо на підготовку до чемпіонату світу-2022 збірні команди отримали 7 днів: у більшості топ-чемпіонатів матчі турів зіграли ще 13 грудня, при старті мундіалю 20 грудня.
Для порівняння: після чемпіонату світу-2018 збірники мали 26+ днів відпочинку та підготовки, після ЧС-2014 – 34+, після ЧС-2010 – також 34+. А після мундіалів Італії (1990 рік) та Японії з Кореєю (2022) футболісти збірних мали неймовірні, з урахуванням сьогоднішніх реалій 48+ днів для підготовки до нового сезону.
Отже, враховуючи ситуацію, що склалася, напевно, не варто потім дивуватися великою кількістю травм у збірників, а також несподіваним результатом у національних чемпіонатах. Як не сумно це звучить, але пройти такий марафон без втрат практично неможливо.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!