Євро - Кваліфікація 1 Грудня, 23:02 4047
Японія виграє в Іспанії та викидає німців з ЧС - вже відомі шість пар 1/8 фіналу ЧС-2022 | 19-27
В 1/8-ій фіналу Іспанія зіграє з Марокко, а Японія - з Хорватією.

«Червона фурія», здавалося, поховала будь-які натяки на інтригу ще на початку матчу. Мората відгукнувся на подачу Аспілікуети з флангу та ударом головою відкрив рахунок.

Альваро, до слова, вийшов на п’яте місце серед найкращих бомбардирів у історії збірної Іспанії (30 голів). Більше забили лише Вілья (59), Рауль (44), Торрес (38) та Сілва (35).

Іспанці спокійно контролювали гру до перерви, володіючи м’ячем понад 80% часу. Проте, японці вирішили повторити фокус, який уже показували проти іншого гранда – Німеччини. Вже на початку другого тайму Унай Сімон не зміг парирувати не надто складний удар Доана з-за меж карного майданчика, а ще через кілька хвилин Танака скористався розслабленістю іспанських захисників.

Спочатку його гол скасували, але після перегляду повтору судді вирішили, що в суперечливому епізоді м’яч не вийшов за межі поля.

Це настільки шокувало іспанців, що аж до 89-ї хвилини вони не спромоглися завдати жодного удару в площину воріт. В якусь мить, коли у паралельному матчі Коста-Ріка перемагала Німеччину, обидва гранди залишалися за бортом плей-офф. Проте, Бундестім таки вирвав перемогу, зробивши тим самим послугу «Червоній фурії».

Японці сенсаційно посідають першу сходинку та зіграють проти Хорватії в 1/8 фіналу, іспанці вийшли на команду Марокко.

Японія - Іспанія: 2:1

• Голи: Доан, 48, Танака, 51 — Мората, 11.

Японія: Гонда — Ітакура, Йосіда, Танігучі — Д. Іто, Моріта, Танака, Нагатомо — Камада, Маеда, Кубо.

Запасні: Кавасіма, Шмідт, Ямане, Сібасакі, Доан, Мітома, Мінаміно, Томіясу, Асано, Сакаї, Матіно, Уеда, Сома, Ендо, Х. Іто.

Іспанія: Сімон — Аспілікуета, Родрі, П. Торрес, Бальде — Гаві, Бускетс, Педрі — Вільямс, Мората, Ольмо.

Запасні: Санчес, Рая, Гарсія, Льоренте, Коке, Асенсіо, Ф. Торрес, Гільямон, Альба, Піно, Солер, Карвахаль, Сарабія, Лапорт, Фаті.

Огляд матчу

**********

Німці прогнозовано діяли активніше та змогли відкрити рахунок вже на 10-й хвилині зустрічі. Гнабрі відгукнувся на подачу Раума та влучив головою точно у правий кут – без шансів для Наваса. «Бундестім» продовжувала тиснути та не підпускала номінальних господарів до воріт. Натомість ті все ж пробували проходити захист німців. Зрештою, наприкінці тайму костариканці змарнували стовідсоткову нагоду – Фуллер вийшов сам на сам з Ноєром, пробив на силу, але Мануель витягнув.

Після потужного першого тайму підопічні Фліка дещо притихли. Коста-Рика перехопила ініціативу та почала атакувати. На 58-й хвилині Єльцин Техеда опинився в потрібному місці у потрібний час. Він підібрав м'яч у штрафному майданчику та безжально відправив його в лівий кут воріт. Німці активізувалися, однак влучити по воротах не вдавалося – стійка двічі рятувала збірну Суареса.

На 72-й хвилині Коста-Рика сенсаційно вийшла вперед. Після подачі зі стандарту м'яч від Варгаса залетів у ворота Німеччини. Однак не довго довелося радіти, адже німці одразу ж зрівняли. Гаверц успішно перекинув кіпера та зробив рахунок 2:2.

Гра набрала обертів – костариканці запалилися, однак «Бундестім» дотисла та забила третій. Гаверц оформив дубль, а за кілька хвилин Фуллькруг продовжив порятунок команди, покливши у порожні ворота. Спочатку лайнсвумен зафіксувала офсайд, але включилася система VAR та гол зарахували. Однак цього було замало, команда Фліка вже другий рік поспіль не виходить з групи на ЧС.

У підсумку, з групи Е виходить у плей-офф Японія та Іспанія зіграють.

Коста-Ріка - Німеччина: 2:4

• Голи: Тахеда, 58, Варгас, 70 — Гнабрі, 10 Гаверц, 73, 85, Фюллькруг

Коста-Ріка: Навас — Фуллер, Дуарте, Востон, Варгас, Овьєдо — Агілера, Борхес, Техеда, Кемпбелл — Венегас.
Запасні: Альварадо, Секвейра, Чакон, Контрерас, Беннетт, Руїс, Торрес, Салас, Мартінес, Лопес, Матарріта, Вілсон, Ернандес, Замора.

Німеччина: Ноєр — Кімміх, Зюле, Рюдігер, Раум — Горецка, Гюндоган— Гнабрі, Мусіала, Сане — Мюллер.
Запасні: Трапп, тер Штеген, Гінтер, Керер, Гаверц, Фюллькруг, Гьотце, Клостерманн, Брандт, Гофманн, Гюнтер, Шлоттербек, Адеємі, Белла-Котчап, Мукоко.