Крах у Катарі: що насправді криється за невдачею Німеччини

Євро-2024 4 Грудня, 22:17 595
Крах у Катарі: що насправді криється за невдачею Німеччини | 19-27
Збірна Німеччини на другому поспіль чемпіонаті світу не змогла подолати груповий етап. У Катарі німці не вийшли з групи, поступившись Іспанії в останній момент за додатковими показниками.

Невдача «Маншафт» спричинила критику не тільки на адресу тренера та команди, але й керівництва німецького футболу. Розповідаємо про причини невдачі Німеччини.

ЯК НІМЕЧЧИНА ВИЛЕТІЛА З ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ

Доля команд у групі E визначалася в останньому турі. Математично Німеччина могла фінішувати як першою, так і останньою. Німцям було потрібно щонайменше з різницею у 2 голи перемагати Коста-Рику та надіятися на осічку Японії в грі проти Іспанії.

Німці з впевненістю вийшли на матч проти Коста-Рики та вже на 10 хвилині повели в рахунку завдяки голу Сержа Гнабрі. Здавалося, що зараз Німеччина наб'є костариканцям повний мішок, як Іспанія.

Та численні атаки Німеччини закінчувалися без бажаного результат і Коста-Рика почала повертатися у гру. Наприкінці тайму костариканці мали два вбивчі моменти через грубі помилки німців, але не покарали команду Хансі Фліка.

Втім, Німеччина спокійно виходила на другий тайм, знаючи, що Іспанія перемагає в паралельній грі Японію. Проте німці помітно занервували, коли надійшла інформація, що Японія не тільки зрівняла рахунок, але й вийшла вперед.

Німеччина просіла психологічно й дозволила Коста-Риці вийти вперед. Проте підопічні Фліка відразу відігралися та забили ще 2 голи – 4:2. Перемоги виявилося замало, адже Іспанія сенсаційно програла Японії. Однак іспанці випередили німців завдяки кращій різниці забитих голів.

Під час цих матчів квартету Е в плей-офф по черзі виходили всі учасники групи. Та в підсумку путівки в плей-офф дісталися Японії, яка виграла групу, та Іспанії.

СПОРТИВНА ПРИЧИНА НЕВДАЧІ НІМЕЧЧИНИ

З футбольної точки зору стежити за Німеччиною на чемпіонаті світу було цікаво. Команда Фліка грала у живий футбол: створювала багато моментів, змушуючи вболівальників переживати кожен момент гри.

У першому турі німці досить впевнено розпочали проти Японії, виграючи після першого тайму з рахунком 1:0. Але як тільки Японія вийшла з глухого захисту – оголилися чисельні проблеми Німеччини, зокрема в обороні.

Коли Японія перетинала центр поля, то німецькі оборонці починали панікувати. Якщо в декількох моментах Мануель Ноєр виручив партнерів, то грубі помилки Нікласа Зюле виправити неможливо.

Складно зрозуміти, чому Зюле під час стандарту з половини поля Японії не зміг витримати лінію офсайда. Саме після цього моменту Німеччина пропустила другий гол і програла матч.

Гансі Флік ще в Баварії відзначився тим, що не зміг побудувати грамотний захист. Фліка в Мюнхені могла виправдати висока лінія захисту, хоча в його розпорядженні були більш кваліфіковані оборонці.

У Німеччині наставник зіткнувся з кадровим дефіцитом. Єдиним оборонцем, щодо якого найменше запитань, – є Антоніо Рюдігер. Однак гравця Реала теж не можна назвати надійним.

Крім того, Флік сліпо довіряв місце в старті Зюле. Гравець Боруссії Дортмунд «віддячив» тренеру, коли Альваро Мората забив гол з-під нього в грі з Іспанією. Наставник «Маншафт» пробував експериментувати, випускаючи Шлоттербека, Керера та Раума. В обороні з'явився навіть Йозуа Кімміх. Але надійності не було все одно.

У поєдинку з Іспанією, який закінчився нічиєю 1:1, стало ще більше очевидним, що Німеччині потрібен центральний форвард. З часів Мірослава Клозе та Маріо Гомеса у «Маншафт» не було сильних страйкерів.

Іспанія контролювала гру, хоча обидві команди мали чимало нагод. Обидві збірні починали матч без центрфорвардів. Луїс Енріке першим зрозумів, що треба випускати «дев'ятку» й Альваро Мората майже відразу після появи на полі забив гол. Флік теж випустив форварда – Фюллькруг своїм голом вирвав німцям нічию.

Найсильнішою стороною Німеччини став півзахист, в якому запалював талановитий Джамал Мусіала. Однак лінія півзахисту не змогла зв'язати напад та захист. Відтак, Німеччина не була одним цілим, внаслідок чого оборона та атака жили окремим життям.

НЕ ДОПОМІГ НАВІТЬ ФЛІК

Після провального ЧС-2018 Німеччина Йоахіма Льова була окутана скандалами. Льов викинув зі збірної Мюллера, Гуммельса та Боатенга. Зі скандалом зі збірної пішов Озіл. Крім того, молоді гравці не сприймали Льова.

У 2021 році Льов пішов після невдачі на Євро-2022. Прихід Фліка був багатообіцяючим після великих перемог у Баварії. Крім того, його характеризували як фахівця, який може зліпити команду в одне ціле.

Та, що ближчим був чемпіонат світу в Катарі, то більше питань було до Фліка. Напередодні ЧС-2022 Німеччина програла Угорщині в Лізі націй та з муками обіграла Оман. Усі очікували, що Німеччина продемонструє свій потенціал у Катарі, проте старі проблеми залишилися.

ЗАБАГАТО ПОЛІТИКИ

Німецьких футболістів активно критикують через те, що вони поїхали на ЧС-2022 у Катар. Громадянське суспільство в Німеччині виступало проти чемпіонату світу в Катарі, але футболісти таки поїхали. Німеччина не могла відмовитися від участі, адже могла отримати суворе покарання від ФІФА.

Хай там як, здається, що гравці «Маншафт» у Катарі думали про політику, а не футбол. Перед першим матчем проти Японії вони провели акцію, сфотографувавшись із затуленими ротами. Мовляв, нам заборонили говорити. За це гравці отримали порцію критики, адже найкращим жестом був би бойкот мундіалю.

З німців насміхалися навіть гравці інших збірних. Зокрема, бельгієць Еден Азар заявив, що Німеччина мала доводити свою позицію на футбольному полі, а без перемоги їх акція нічого не варта.

ЯКЕ МАЙБУТНЄ У ЦІЄЇ ЗБІРНОЇ

Два поспіль провалені чемпіонати світу, невдалі виступи в Лізі націй та невдача на Євро-2020 змушують німців задуматися не тільки про зміну тренера, але й більш глобальні процеси.

Наразі найбільше дивляться у сторону спортивного директора збірної Німеччини Олівера Біргоффа, який працює у команді з 2004 року. Він також є членом президії Німецької футбольної спілки. У травні 2018 року Німецька футбольна спілка продовжила контракт з Біргоффом до 2024 року.

Саме Біргофф захищав Льова після провалу на ЧС-2018 та в підсумку добився того, щоб тренера залишили біля керма Німеччини. Зараз Біргоффу згадують всі неправильні рішення й він сам заговорив про свій контракт.

Німеччина вимушена приймати рішення вже, тому що у 2024 році прийматиме чемпіонат Євро. Перед рідними фанами німці не мають права осоромитися.

Услід за Біргоффом порушується питання щодо Фліка. Деякі експерти вважають, що після ЧС-2022 він повинен піти. І саме зараз у Німеччини є шанс його якісно замінити. Вільним агентом є Томас Тухель, який, швидше за все, прийме пропозицію очолити збірну. Та рішення щодо Фліка потрібно приймати тільки після того, як вирішать долю Біргоффа.