Статистичні підсумки першої частини сезону УПЛ 2022/23 для «Динамо»

Динамо Київ 5 Грудня, 10:12 373
Статистичні підсумки першої частини сезону УПЛ 2022/23 для «Динамо» | 19-27
Завершилося перше коло сезону 2022/23 української Прем’єр-ліги, а значить – час підбити його підсумки для динамівців за статистичними показниками.

На зимову перерву наша команда пішла на третій позиції в турнірній таблиці УПЛ. У 15-ти зіграних турах кияни здобули 9 перемог, тричі зіграли внічию та ще тричі поступилися суперникам.

Відправивши у ворота суперників 24 м’ячі, «Динамо» є четвертою командою за показником результативності після першої частини чемпіонату. При цьому за показником xG (очікувані голи) – 25.7 – кияни є третіми, як і за різницею xG – 11.8 та показником xPoints (очікувані очки) – 28.1. Показник xG against (очікувані пропущені м'ячі) складає 13.9.

«Динамо» після 15-ти турів: +9=3-3; різниця м’ячів – 24:13; 30 очок із 45-ти можливих (66%).

Домашні матчі: 9 матчів; 5 перемог, 3 нічиї, 1 поразка; різниця м’ячів - 14:6; 18 очок із 27-ми можливих (66%).

Гостьові матчі: 6 матчів; 4 перемоги, 2 поразки; різниця м’ячів - 10:7; 12 очок із 18-ти можливих (66%).

Із 24-х голів, що забили динамівці, 4 взяття воріт відбулися після дальніх ударів (17%), 2 - внаслідок контратак (9%), 4 - після стандартних положень (17%) і ще 4 - з пенальті.

Голи, забиті «Динамо» за часовими проміжками: 1-й тайм - 12, 2-й тайм - 11.

1-15 хв. – 1

16-30 хв. – 6

31-45+ хв. – 5

46-60 хв. – 5

61-75 хв. – 2

76-90+ хв. – 4

Серед 13-ти м'ячів, що суперникам вдалося забити у динамівські ворота, по 2 голи відбулися після контратак і стандартних положень (по 15%) і лише одне взяття воріт сталося з дальньої дистанції (8%).

Голи, пропущені «Динамо» за часовими проміжками: 1-й тайм - 6, 2-й тайм - 7.

16-30 хв. – 1

31-45+ хв. – 4

46-60 хв. – 2

61-75 хв. – 3

76-90+ хв. – 2

Найчастіше Мірча Луческу використовував ігрові схеми 4-2-3-1 (47%) і 4-4-1-1 (42.7%), значно рідше - 4-4-2 (7.3%). 36% атак проходили центром поля та майже порівну - флангами (32% і 31% правим і лівим флангами відповідно).

У середньому протягом 90 хвилин гравці «Динамо» завдавали 15.03 ударів по воротах, середня дистанція ударів - 19.59 метрів, xG за удар - 0.11.

По воротах «біло-синіх» у середньому завдавалося по 7 ударів за матч із середньої відстані у 18.83 метри, xG за удар - 0.13.

Середній показник контроля м'яча киянами сягав 61.4%. «Динамо» є однією з найбільш комбінуючих команд УПЛ із середньою кількістю передач 552.72 за 90 хвилин (із яких 156.55 - паси з просуванням уперед). За середньою кількістю пасів до фінальної третини динамівці є лідерами чемпіонату - 71.56 передача за 90 хвилин (78%), як і за кількістю дотиків до м'яча у штрафному майданчику - у середньому 26.47 за гру.

Також «Динамо» виконало найбільшу кількість кутових протягом першої частини сезону - 98, 6 із яких завершувалися ударами по воротах (0.66 xG). 24 подачі були доставлені до ближньої зони, 7 - до дальньої, 7 - до штрафного та 17 - до воротарського майданчика, а 43 корнера були розіграні коротким пасом.

Із 5-ти пенальті, які динамівці виконали у першому колі УПЛ, завершилися голами 3 (60%). Після 14-ти зароблених штрафних ударів слідували прямі удари по воротах суперників.

Найкращим бомбардиром першого кола УПЛ сезону 2022/23 серед динамівців став Віталій Буяльський із 10-ма забитими м'ячами, що є особистим рекордом хавбека та другим результатом ліги. У середньому гольова результативність Віталія складає 0.66 голів за 90 хвилин (5.05 xG).

Також у топ-10 бомбардирів чемпіонату - динамівці Віктор Циганков (6 голів, 0.45 за матч, 6.12 xG) і Владислав Ванат (5 голів, 0.57 за матч, 3.34 xG).

Найкращим асистентом команди є Віктор Циганков, в активі якого - 5 гольових передач (0.37 за матч, 3.34 xA).

Буяльський і Циганков також є лідерами «Динамо» за кількістю ударів по воротах. На рахунку Віталія - 41 постріл (2.72 за гру, 0.12 xG/Shot), а у Віктора - 37 ударів (2.76 за гру, 0.17 xG/Shot).

Найбільший обсяг передач виконали Денис Попов (у середньому 86.30 передач за 90 хвилин, 91% точних), Ілля Забарний (81.39, 93%), Сергій Сидорчук (76.85, 91%) та Олександр Сирота (75.61, 93%).

Віктор Циганков виконував у середньому 2.31 ключові передачі за матч, а за кількістю точних передач у зоні суперника він разом із Віталієм Буяльським є лідерами всього чемпіонату - 2.53 та 2.79 пасів поблизу воріт суперника відповідно.

Далі наводимо перелік динамівців, які увійшли до найкращої десятки футболістів УПЛ за наступними індивідуальними показниками: