Динамо Київ 7 Грудня, 21:49 3683
Рівно 28 років тому Андрій Шевченко забив свій перший гол в Лізі Чемпіонів - постраждала «Баварія» | 19-27
Початок великого шляху.

Сезон 1994/95 має особливе значення для історії українського футбол. Хоч ні на клубному рівні, ні на рівні збірних особливих досягнень не було, але стались дві знакові події, про які пам’ятатимуть завжди.

Мова про виступ київського «Динамо» у Лізі Чемпіонів. Розпочалось усе з героїчної перемоги над «Спартаком», коли в Києві біло-сині програвали після першого тайму 0:2, але після перерви запалив Леоненко, який оформив дубль, а потім ще й Сергій Ребров забив переможний.

Щоправда, розвинути успіх команда Сабо не змогла – в подальшому були п’ять поразок поспіль. Втім, на одну з них варто звернути увагу. Мова про зустріч «Динамо» з «Баварією» в останньому турі групового етапу, яка відбулась саме 7-го грудня.

В цей день вперше в своїй кар’єрі в основі «Динамо» на матч Ліги Чемпіонів вийшов Андрій Шевченко, який золотими літерами впише своє ім’я в історію українського та й європейського футболу. До цього він лише виходив на заміну у виїзному матчі зі «Спартаком». І саме Шевченко заб’є єдиний гол «Динамо» у грі з мюнхенцями. На 38-й хвилині Андрій підібрав м’яч на лінії штрафного майданчика після подачі кутового і пробив зльоту у нижній кут. «Баварія» ще до перерви зрівняє, а в другому таймі додасть ще три голи у ворота юного Олександра Шовковського.

Вже через чотири роки - в сезоні 1998/99 - він розриватиме турнір і заб’є вісім голів, зупинившись у півфіналі. В складі «Мілану» найрезультативнішим був сезон 2005/06, коли Шева відзначився 9 разів, проте найбільш пам’ятний, звісно, розіграш 2002/03, коли Андрій разом з россонері виграють Лігу Чемпіонів, а наш бомбардир заб’є вирішальний пенальті.

Останній матч в Лізі Чемпіонів Шевченко зіграв в 2011-му році, щоправда, це була кваліфікація, тоді «Динамо» програло «Рубін». Якщо говоримо про основний етап, то це був сезон 2009/2010, в останньому турі групового етапу «Динамо» програло «Барселоні» 1:2, Шева відзначився результативною передачею.

Загалом на групових етапах та в раундах плей-офф Ліги Чемпіонів Шевченко забив 48 голів у 100 матчах. Ще 11 голів він провів у 16 поєдинках кваліфікації до Ліги Чемпіонів. У рейтингу бомбардирів Ліги/Кубка Чемпіонів за всі часи Андрій ділить 10-11-е місце зі Златаном Ібрагімовичем, щоправда, швед свою статистику ще може покращити. З нині діючи найближче Салах та Неймар, у яких по 43 точних удари в ЛЧ, у Мбаппе – 40.