Євро - Кваліфікація 13 Грудня, 15:14 309
Роберто Моралес: «Хорватія показала, що у неї стальні нерви. Аргентина цим компонентом залишає змішані відчуття» | 19-27
Відомий журналіст Роберто Моралес розповів, чого він чекає від одного з матчів 1/2 фіналу ЧС-2022, в якому сьогодні зіграють Аргентина і Хорватія.

«У цьому півфіналі зустрінуться фіналісти двох попередніх мундіалей, і принаймні по вивісці він виглядає солідніше другого півфіналу.

Цей чемпіонат — надзвичайно виснажливий через аномальний час його проведення і відсутність щонайменшої підготовки до нього у провідних команд. Тож фактор втоми важливий. Переваги у свіжості після виснажливих чвертьфіналів немає у жодного з цих суперників.

Аргентина пережила велику драму в чвертьфінальному протистоянні з нідерландцями, коли пропустила гол на останніх секундах основного часу, втратила можливість вирвати перемогу на останніх секундах додаткового, але взяла своє в серії післяматчевих одинадцятиметрових. Матч імені Еміліано Мартінеса. Як і раніше надто багато у грі цієї команди залежить від Лео Мессі, проте генії футболу на те й створені щоб тягнути на себе ковдру.

Перемога хорватів над Бразилією стала невід’ємною частиною цього екстримного чемпіонату. Підопічні Златка Далича, від яких перед турніром не чекали повторення попередніх досягнень, зараз готові на нове диво. Збірна Хорватії теж на чвертьфінальній стадії грала екстратайми і теж била післяматчеві пенальті, як і Аргентина. Досвіду таких драматичних розв’язок вона має найбільше з усіх учасників півфіналів.

Хорватів часто «звинувачують» у відсутності яскравої гри. Дехто через цю обставину навіть не бажає бачити «шашкових» у фіналі. Хорватський футбол у матчі з Бразилією багато хто характеризував з приставкою «анти», хоча чинні віцечемпіони, безперечно, мали свої козирі. Це і контроль м’яча, й загострюючі передачі у фінальній третині поля. Але головне — характер. Дуже важко відігратися за кілька хвилин до кінця додаткового часу, коли ти пропускаєш від головного фаворита турніру. Але Хорватія показала зуби й довела, що має сталеві нерви.

У Аргентини в цьому компоненті — змішані відчуття. З одного боку, розгубити перевагу в два голи, та ще й на останніх хвилинах матчу — це погана ознака. З іншого, треба було зібратися, взяти себе в руки й не розклеїтися у серії пенальті. Це у Мессі та компанії вийшло чудово. Тож тепер обидві команди й далі готові боротися не завдяки, а всупереч обставинам», — сказав Моралес.