Франція – Марокко у чемпіонаті України: 1:5 за збірниками

Євро-2024 14 Грудня, 18:01 618
Франція – Марокко у чемпіонаті України: 1:5 за збірниками | 19-27
Два легіонери, які виступали у чемпіонаті України, примудрилися зіграти за дві країни, що сьогодні зустрінуться у півфіналі чемпіонату світу-2022.

14 грудня в Ель-Хаурі збірні Франції та Марокко розіграють другу путівку у фінал чемпіонату світу у Катарі. Напередодні півфінального поєдинку європейської та африканської збірної згадуємо футболістів із двох країн, які свого часу грали у чемпіонаті України. Тим більше, що серед них були й знакові персонажі, а двоє гравців встигли у своїй кар’єрі пограти за різні збірні двох країн.

Відданий Каддурі

Першим легіонером, який представляє країну одного з двох півфіналістів ЧС-2022, у чемпіонаті України став марокканець Бадр Ель-Каддурі. Він же у результаті затримався в Україні найдовше. Тільки вдумайтеся: захисник, який перебрався до Динамо влітку 2002-го, у підсумку відіграв у Києві 10 сезонів (з невеликою перервою на вояж до Селтіка).

За цей час Бадр попрацював у Києві під керівництвом семи (!) різних головних тренерів, провів за Динамо 196 матчів у всіх турнірах (чотири голи та 11 асистів), вигравши чотири чемпіонські титули та два Кубки країни.

Пілігрим Діоп

А ось першим легіонером із Франції у чемпіонаті України був півзахисник Серін Діоп. І опинився він із легкої руки Дмитра Селюка не в одному із грандів, а донецькому Металургу. Щоправда, там він враження не справив, натомість став у нагоді алчевській Сталі, у складі якої дебютував у жовтні 2006 року. А загалом, провів за команду 11 матчів (1 гол та асист).

Загалом за кар’єру Діоп змінив більше 10 клубів із шести різних країн, але якийсь помітний слід у кожному з них не залишив.

Найрезультативніші

Якщо говорити про французьких футболістів, то таким став екс-форвард Олімпіка Максим Тейшейра – 8 голів та дев’ять асистів у 77 матчах за донецький клуб. Трохи відстав від нього, перевершивши в ефективності, екс-форвард Говерли Дам’єн Ле Таллек – сім голів та сім асистів у 44 зіграних матчах.

Якщо ж говорити про представників Марокко, то тут поза конкуренцією статусний легіонер українського чемпіонату з країн півфіналістів – Юнес Беланда. В активі марокканського хавбека, який відіграв за Динамо чотири сезони з перервами на оренди в Ніццу та Шальке, 11 голів і 16 асистів у 88 матчах за біло-синіх.

У вінгера Мохи, який грав в Олімпіці, 12 голів і 12 асистів у 86 матчах за донецький клуб.

За «збірниками» перевага у Марокко

У Беланда, до речі, найбільше з французьких та марокканських легіонерів, які грали у чемпіонаті України, матчів за свою національну збірну – 58 (п’ять голів та три асисти). До речі, останній поєдинок за збірну Марокко півзахисник, який проводить цей сезон у турецькому Адана Демірспорі, зіграв у вересні цього року.

На другому місці – вже згаданий Ель-Кадуррі – 46 матчів за національну збірну.

Загалом із шести марокканських футболістів, які виступали у чемпіонаті України, п’ятеро грали у збірній країни. Окрім Беланда, Мохи та Ель-Каддурі у складі марокканської національної команди відзначилися також Хішам Махдуфі, який засвітився в Динамо та Металісті, а також Шахір Бельгазуані, який намагався закріпитися у Києві.

Щодо французьких легіонерів, то досвід виступу за національну команду країни мав лише Бенуа Тремулінас, який ненадовго з’явився у складі Динамо. 13 матчів за юнацькі збірні різного віку – від U-16 до U-21 – в активі французького півзахисника Фареса Балулі, який зіграв вісім поєдинків за Дніпро-1 цього сезону.

При цьому Беланда та Бельгузані залишили свій слід і у французьких молодіжних збірних. Перший відіграв чотири матчі за команду U-20, другий – три за збірну U-21.