Залужний: «Найважливіше - накопичення ресурсів для більш важких битв, які можуть розпочатися у 2023»

Інші новини 15 Грудня, 19:18 655
Залужний: «Найважливіше - накопичення ресурсів для більш важких битв, які можуть розпочатися у 2023» | 19-27
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів про три стратегічні завдання, які зараз стоять перед українським військом.

У інтерв'ю виданню The Economist генерал анонсував новий наступ росіян на початку наступного року.

«Ми вже зрозуміли за допомогою ряду операцій, що головне - не боятися цього ворога. З ним можна боротися, з ним треба боротися сьогодні, тут і зараз. І жодним чином це не слід відкладати до завтра, бо будуть проблеми. Для цього вам потрібні ресурси. Так само, як і росіяни, коли ми щось плануємо, ми повинні мати ресурси для цього. Тоді, якщо ваша позиція правильна і ви приймаєте правильні рішення, ви можете очікувати правильного результату.
Росіяни вже давно збирають свої ресурси. За моїми підрахунками, мабуть, три з половиною-чотири роки вони інтенсивно їх нарощували: особистий склад, спорядження, боєприпаси. Я думаю, що вони зібрали ресурсів на три місяці, щоб досягнути своїх цілей. Той факт, що вони вичерпали їх та витратили свій потенціал, не досягнувши практично жодного результату, свідчить про те, що їх позиція була обрана неправильно. Тепер їм доведеться ще раз подумати про те, як вийти з цієї ситуації.

Вони хотіли взяти Київ. У військовому плані це було правильне рішення - найпростіший спосіб досягти своєї мети. Я би зробив так само. Я добре знаю Герасимова [главу російських збройних сил], звичайно, не особисто. Виходу для нього не було. Він зосередився на Донбасі, щоб зберегти всі ресурси, які у нього залишилися. На сьогоднішній день ситуація на Донбасі непроста. Але стратегічно це не виграшна ситуація для російської армії.

Тож, швидше за все, вони шукають способи припинити [війну] та отримати паузу будь-якими способами: обстріли цивільних осіб, залишаючи наших дружин та дітей замерзнути. Вони потрібні для однієї простої мети: їм потрібен час для збору ресурсів та створення нового потенціалу, щоб вони могли продовжувати виконувати свої цілі.

Але вони працюють над іншим завданням паралельно, вони роблять усе можливе, щоб не дозволити нам перегрупуватися та вдарити самим. Ось чому ви бачите битви вздовж лінії фронту у 1500 км. У деяких місцях більш інтенсивно, в деяких місцях менш інтенсивно, але вони обмежують наші війська, щоб не дозволити нам перегрупуватися. Те, що вони зараз важко борються, звичайно, дуже погано. Але це не рішення стратегічної проблеми. Вони просто зношують збройні сили України.

Ось чому, як і під час другої світової війни, я не сумніваюся, найімовірніше, що десь за Уралом вони готують нові ресурси. Вони готуються на 100%.

Готують боєприпаси, не дуже хорошої якості, але все ж. Це не будуть ті самі ресурси, як це могло бути за два роки до цього. Вони будуть паршивої якості, і бойовий потенціал буде дуже-дуже низьким. Навіть якщо він [Путін] мобілізує в армію більше мільйона людей, щоб кинути тіла, як це робив Жуков [старший радянський командувач під час Другої світової війни], це не принесе бажаний результат все одно.

Отже, наступна проблема, яку ми маємо, - це, перш за все, тримати лінію оборони і не втратити більше земель. Це важливо. Тому що я знаю, що звільнити землю в 10-15 разів важче, ніж відійти з неї. Тож наше завдання зараз - триматись. Наше завдання - дуже чітко стежити за допомогою наших партнерів, що там відбувається, де вони готуються. Це наше стратегічне завдання.

Наше друге стратегічне завдання - підготуватися до тієї війни, яка може спалахнути в лютому. Вміти вести війну зі свіжими силами та резервами. Усі наші війська зараз зав'язані в битвах, вони кровоточать. Вони кровоточать і тримаються разом виключно сміливістю, героїзмом та здатністю своїх командирів тримати ситуацію під контролем.

Друге, дуже важливе стратегічне завдання для нас - створити резерви та підготуватися до тієї війни, яка може розпочатися в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому - в кінці січня. Це може початися не на Донбасі, а в напрямку Києва, в напрямку Білорусі, я також не виключаю південного напрямку.

Ми зробили всі розрахунки - скільки танків, артилерії нам потрібно і так далі, і так далі. На цьому зараз потрібно зосередитись кожному. Нехай солдати в окопах пробачать мене, але найважливіше зараз - зосередитись на накопиченні ресурсів для більш затяжних і важких битв, які можуть розпочатися наступного року. Я поговорю з Міллі [найкращим солдатом Америки] про це пізніше сьогодні.

Я скажу йому, скільки це коштує, скільки це коштує. Якщо ми цього не отримаємо, ми, звичайно, будемо боротися до кінця. Але, як сказав актор у кіно: «Я не відповідаю за наслідки». Наслідки не важко передбачити. Це те, що ми маємо робити.

Для нас також є третє, дуже важливе завдання, третє стратегічне завдання, яке, на жаль, пов'язане з першим (триманням лінії оборони та позицій) та з другим (накопичуючення ресурсів). Це протиракетна оборона та протиповітряна оборона. На мою особисту думку, я не енергетичний експерт, але мені здається, ми на межі. Ми балансуємо на тонкій лінії. І якщо [електросистема] буде знищена... Саме тоді дружини та діти солдатів починають замерзати. І такий сценарій можливий. Який настрій будуть у бійців, ви можете собі уявити? Без води, світла і тепла чи ми можемо говорити про підготовку резервів для продовження боїв?», - сказав Залужний.