Мороз прокоментував жеребкування еліт-раунду відбору Євро-2023 і назвав фаворитів нашої групи

Збірна України 16 Грудня, 21:41 293
 Мороз прокоментував жеребкування еліт-раунду відбору Євро-2023 і назвав фаворитів нашої групи
Головний тренер юнацької збірної України U-17 Юрій Мороз в коментарі пресслужбі УАФ поділився думкою про результати жеребкування еліт-раунду відбору Євро-2023.

Із 7-го до 13 березня 2023 року юнацька збірна України (футболісти не старші 2006 року народження) братиме участь в елітному раунді відбору чемпіонату Європи. У ході жеребкування з'ясувалося, що «синьо-жовті» зустрінуться з командами Італії, Кіпру (господар турніру) та Ірландії.

— Минулий рік, на мою думку, був позитивним для нашої збірної, — сказав Юрій Мороз. — Завдання, яке було поставлене перед командою, виконано: ми пробилися до еліт-раунду Євро й залишаємося в боротьбі за потрапляння до фінальної частини чемпіонату Європи. Я радий за своїх футболістів, які намагалися виконувати всі вимоги тренерського штабу. Хотів би подякувати й керівництву УАФ, яке зробило все, щоб наша робота була проведена на найвищому рівні.

Що стосується жеребкування, то в нашій групі фаворит — Італія, оскільки це футбольна країна. Кіпр та Ірландія за іменами не такі авторитетні, але, впевнений, це боєздатні збірні, які можуть піднести сюрприз. На цьому етапі змагань суперники приблизно рівні, трохи везіння — і будь-хто може посісти перше чи друге місце. Потрібно готуватися й налаштовуватися на кожен матч, як на фінальний.

План підготовки? Його поки що не затверджено. Можливо, вдасться зробити один (селекційний) збір у лютому, оскільки хотілося б розширити коло кандидатів і подивитися на хлопців, які виступають за кордоном, а другий — уже безпосередньо перед еліт-раундом. Утім, загадувати так далеко немає сенсу, враховуючи, в яких реаліях ми живемо.

Євро-2023 (U-17). Еліт-раунд відбору

32 команди були поділені на вісім груп, поєдинки яких пройдуть у березні. На кону — 15 путівок до фінальної стадії, матчі якої відбудуться в період із 17 травня до 2 червня 2023 року в Угорщині. У фінальний турнір вийдуть вісім переможців груп еліт-раунду відбору та сім володарів других місць із найкращими результатами. До них приєднається країна-господар.

Група 1: Сербія, Ізраїль, Боснія і Герцеговина, Білорусь.

Група 2: Чорногорія, Уельс, Шотландія, Ісландія.

Група 3: Нідерланди, Англія, Данія, Північна Ірландія.

Група 4: Іспанія, Німеччина, Туреччина, Фінляндія.

Група 5: Португалія, Чехія, Польща, Словаччина.

Група 6: Італія, Україна, Кіпр, Ірландія.

Група 7: Бельгія, Норвегія, Хорватія, Словенія.

Група 8: Франція, Швейцарія, Латвія, Албанія.

Нагадаємо, у кваліфікаційному раунді Євро-2023 (U-17) юнацька збірна України під керівництвом Юрія Мороза посіла перше місце у своїй групі, випередивши команди Азербайджану (5:2), Ліхтенштейну (7:0) та Боснії і Герцеговини (1:1).