«Оболонь» чекає зустрічі з президентом, плани «Діназу» туманні: як клуби Першої ліги проведуть зимові збори

Футбол України 19 Грудня, 16:30 266
«Оболонь» чекає зустрічі з президентом, плани «Діназу» туманні: як клуби Першої ліги проведуть зимові збори
На початку листопада команди Першої ліги зіграли останні матчі цього року і пішли на зимову перерву. Весняний етап змагань стартує 8 квітня 2023 року.

Відзначимо, що за підсумками першого етапу змагань у Першій лізі в групах А і Б визначилися команди, які продовжать боротьбу за місця в УПЛ, і ті, які змагатимуться за право залишитися в Першій лізі. Тому друга частина сезону обіцяє бути дуже спекотною, але для цього командам потрібно гарно попрацювати у зимову перерву.

ЧЕМПІОНСЬКИЙ РАУНД

ПОЛІССЯ (1-е місце групи А на першому етапі)

Лідер Першої ліги після останнього матчу першої частини сезону відправився у відпустку. Як повідомив нашому сайту асистент головного тренера Полісся Юрія Калитвинцева Володимир Книш, Полісся збереться 10 січня, після чого стане відомо більш детально, де пройдуть збори.

КАРПАТИ (2-е місце групи А на першому етапі)

Львівська команда вже має чіткий план підготовки до другої частини сезону. За словами головного тренера Карпат Андрія Тлумака, перші збори повинні відбутися у Львові, а ще два на виїзді тривалістю по 14 днів.

Також клуб планує організувати товариський турнір перед Новим роком, у якому приймуть участь гравці команди, вболівальники та медіа служба.

У двадцятих числах січня гравці Карпат мають зібратися, провести медогляд та вирушити зі Львова.

ЕПІЦЕНТР (3-е місце групи А на першому етапі)

Команда Сергія Нагорняка збереться на початку лютого. Епіцентр проведе два тренувальних збори в Україні. Ще один збір клуб хоче провести за кордоном, але це питання ще має вирішитись, і не факт, що буде позитивне рішення. Через те що, в Україні йде війна, виїхати за кордон не так просто.

НИВА (4-е місце групи А на першому етапі)

Тернопільський клуб поки що не повідомляв про свої найближчі плани.

ЛНЗ (1-е місце групи Б на першому етапі)

Лідер Першої ліги успішно пройшов першу частину сезону, але про плани на зимову перерву ще не повідомляв.

ОБОЛОНЬ (2-е місце групи Б на першому етапі)https://ukrfootball.ua/wp-content/uploads/UPL/Pers...

Оболонь зараз у відпустці, котра триватиме до 16 січня. Упродовж двох днів - 16 і 17 січня - гравці проходитимуть поглиблений медогляд. З планами «пивовари» визначаться після зустрічі головного тренера Валерія Іващенка з президентом клубу Олександром Слободяном. Очікується, що план підготовки стане відомим до кінця року.

КРЕМІНЬ (3-е місце групи Б на першому етапі)

12 грудня вийшли з відпустки гравці Кременя. 14-денний збір буде присвячений фітнесу, роботі в тренажерній залі та з м'ячами.

За словами головного тренера команди Романа Локтіонова, головна мета передноворічних зборів – підтримка спортивних кондицій молодих футболістів, навчити їх самостійно готуватися до майбутніх тренувальних зборів та матчів у професійному футболі в другій частині сезону навесні 2023 року.

МЕТАЛУРГ (4-е місце групи Б на першому етапі)

Наприкінці січня – максимум першого лютого запорізька команда розпочне підготовку до весняної частини змагань. Збереться Металург, найімовірніше, в Запоріжжі. В березні планують виїхати на збір – поки що, правда, не визначилися, куди саме.

Нагадаємо, що згідно з Регламентом за підсумком змагань два переможці чемпіонської групи напряму виходять до УПЛ, а команди, що посядуть третє й четверте місця, гратимуть у плей-оф із командами, які посядуть 14-е й 13-е місця в УПЛ відповідно.

Щодо групи на вибування, то восьма команда напряму переходить до Другої ліги, а сьома – грає в плей-оф із другою командою Другої ліги.

РАУНД НА ВИБУВАННЯ

ПРИКАРПАТТЯ (5-е місце групи А на першому етапі)

З планами на зимову перерву в Прикарпатті визначилися не до кінця. Наразі гравці перебувають у відпустці, збір, ймовірно, розпочнеться в середині лютого.

ДІНАЗ (6-е місце групи А на першому етапі)

Як повідомив нашому сайту прес-аташе Діназу Микола Коберський, поки що не відома дата збору гравців команди після зимової відпустки.

БУКОВИНА (7-е місце групи А на першому етапі)

Тренерський штаб Буковини планує 19 грудня зібрати місцевих футболістів, щоб плавно перейти в міжсезоння. Підготовку чернівецька команда розпочне наприкінці січня.

«Ми зробимо макроцикл, а від нього будуватимемо мікроцикл. Проведемо «втягуючі» збори, тому що ігри у квітні й одразу навантажувати футболістів з січня ми не будемо, а плавно готуватимемось до сезону», – цитує головного тренера Буковини Андрія Мельничука клубна пресслужба.

Очікується, що 20 січня Буковина вийде з відпустки. Уся зимова підготовка пройде в рідному місті, де створені всі необхідні умови.

ФСК МАРІУПОЛЬ (8-е місце групи А на першому етапі)

Аутсайдер групи А після останнього матчу першої частини сезону пішов у відпустку. Наприкінці лютого – 22-го числа – вийде з відпустки. Заплановано два збори по 10-12 днів. Це може бути Київ або інше місто, якщо, звісно, клуб влаштують фінансові умови.

ФК ЧЕРНІГІВ (5-е місце групи Б на першому етапі)

Після останнього матчу першого етапу змагань чернігівська команда пішла у відпустку. Про плани на зимову перерву ФК Чернігів ще не повідомляв.

СК ПОЛТАВА (6-е місце групи Б на першому етапі)

Гравці СК Полтава знаходяться у відпустці, яка триватиме щонайменше до перших чисел січня. Проте конкретної дати початку зборів ще немає.

СКОРУК (7-е місце групи Б на першому етапі)

Тренерський штаб планує зібрати команду на початку лютого, а самі збори будуть проходити в два або в три етапи. Де пройдуть збори, буде залежати від ситуації в країні і на фронті – це буде або на базі клубу у Нікопольському районі, або у Дніпрі.

Перший етап буде втягуючий, потім почнеться робота над фізичними кондиціями футболістів, а кінцевий етап вже буде більш ігровий, під час якого буде багато спарингів.

ГІРНИК-СПОРТ (8-е місце групи Б на першому етапі)

На базі команда збереться наприкінці січня чи на початку лютого. Подальші плани будуть залежати від спонсора Ferrexpo.

«Якщо підприємство працюватиме, то братимемо участь у весняній частині сезону. Якщо будуть фінансові проблеми, то можемо не продовжити чемпіонат», – заявив головний тренер Гірника-Спорт Ігор Жабченко в коментарі пресслужбі ПФЛ.