Всесвітній клуб, в якому є український слід - куди збирається Кріштіану?

Світовий футбол 25 Грудня, 21:08 581
Всесвітній клуб, в якому є український слід - куди збирається Кріштіану? | 19-27
Все частіше і частіше в інформаційному просторі з'являються чутки про те, що легендарний португальський форвард Кріштіану Роналду стає все ближчим до переходу в аравійський «Ан-Наср».

Якщо цей перехід відбудеться, то, звісно, даний клуб отримає максимально багато уваги. Тому, ISPORT пропонує познайомитися з ним раніше. Так би мовити, починайте вболівати вже, щоб потім не називали глором.

Назва

Дуже багато і часто клуб називають не зовсім правильно. Так, латиницею назва пишеться як Al-Nassr, але за правилами арабської мови, артикль Al, якщо він стоїть перед «сонячними» літерами (т, д, р, с, н), він асимілюється з ними і буква «l» читається так само як наступна. Тобто, Ан-Наср.

Цікаво і те, що Ан-Наср – це не просто «якесь» незрозуміле слово або назва міста чи ще когось.

Наср – в перекладі з арабської означає «перемога». Що ж, можна вважати цей клуб командою-побратимом дніпровської Перемоги.

До речі, в заголовку ви могли побачити «Всесвітній клуб» – це прізвисько клубу.

Історія

Клуб було засновано в 1955 році Зейдом Бін Мутлак Аль-Джаба Аль-Девіш Аль-Мутайрі та його братами в місті Ріяд.

Уже через рік президент змінився, але професійним клуб став уже в 1960-х роках.

Перше чемпіонство Саудівської Аравії команда здобула в сезоні-1974/75. В 80-х команду вперед вело «золоте тріо Саудівської Аравії» в складі Маджеда Абдулли, Фахда Аль-Герафі та Мохайсна Аль-Джам'аана.

Ці хлопці грали разом в Ан-Насрі протягом майже двох десятиліть, також вони були основними гравцями в національній збірній Саудівської Аравії.

У 2000 році стали учасниками першого в історії клубного Чемпіонату світу, як переможці Суперкубка Азії.

Логотип та кольори

Як ви могли помітити, кольорами клубу є схожі на українські відтинки – жовтий та синій.

Та якщо в нашій державі вони означають блакитне небо та жовті родючі поля, то тут це величні сині моря і неймовірні жовті піски.

На логотипі зображено мапу Саудівської Аравії в жовто-синіх кольорах. Що цікаво, емблема нещодавно була змінена. На ній з'явилася корона, написи тепер англійською мовою, а не арабською, і кольори інвертувалися – тепер синій фон і жовті букви/елементи.

Знамениті гравці та тренери

Кріштіану буде далеко не першим зірковим футболістом в складі цієї команди. Навіть більше, він буде не першим володарем Золотого м'яча, який пограв за аравійський клуб.

В сезоні-1997/98 в Ан-Наср перейшов болгарський форвард Хрісто Стоічков, який всього за чотири роки до цього став кращим у світі. Та він тут не затримався, зіграв всього два матчі й забив один гол. Але який гол! Саме Стоічков приніс перемогу своїй команді в фіналі Суперкубка Азії, забивши південнокорейському Сувону.

Серед інших гравців, яких можна згадати, були бразилець Денілсон (чемпіон світу 2002 року), Нордін Амрабат – старший брат одного з кращих футболістів ЧС-2022, нігерійський форвард Ахмед Муса, колишній захисник Евертона та Вільярреала Раміро Фунес Морі та ексоборонець Порту Майкон.

Також на пару місяців в команду заїжджав грецький нападник і герой Євро-2004 Ангелос Харістеас.

Наразі в команді грають багато цікавих персонажів. Головна зірка – голкіпер Давід Оспіна. Колишній воротар Наполі та Арсеналу. В нападі виступає Вінсент Абубакар, автор голу та червоної картки на ЧС-2022.

Також є два бразильські хавбеки – 28-річного Таліску ви могли бачити в складі Бешикташа чи Бенфіки, а потім він самому розквіті сил поїхав в Азію. А от 35-річний Луіс Густаво провів в Європі куди цікавішу кар'єру, апогеєм якої стали виступи за мюнхенську Баварію.

Було немало цікавих персонажів і біля керма цієї команди. І навіть ті, в кого свого часу був Золотий м'яч – Фабіо Каннаваро. Також тренували команду Вальтер Дзенга, Рене Ігіта, Руі Віторія, а зараз керує командою відомий французький спеціаліст Руді Гарсія.

Український слід

Ми вже побачили, що кольори Ан-Насру схожі з кольорами українського прапора, але це не єдине, що поєднує нашу країну з цим клубом.

Українських футболістів чи тренерів в історії Ан-Наср не було, але були гравці, які поєднували неньку з клубом із Саудівської Аравії.

Насамперед це бразильський півзахисник Джуліано, який став знаменитим в Європі через свої виступи за Дніпро, з яким виходив у фінал Ліги Європи та отримував виклики до збірної Бразилії. Пізніше гравець заплямував своє ім'я переходом в клуб з болота, а у 2018 став гравцем Ан-Наср, де провів два сезони.

Інший приклад трішки менш відомий, але це взагалі був прямий трансфер з Ан-Насра в український клуб.

Взимку 2011 року румунський хавбек Разван Кочіш перебрався в оренду з Ан-Насра у львівські Карпати, а згодом оформив і повноцінний трансфер. Пізніше він ще пограв за Говерлу, звідки поїхав в США.