Ігор Бєланов: «Я вважаю одним із головних досягнень, що УАФ та її президент Павелко домоглися ізоляції російського футболу»

Збірна України 28 Грудня, 10:27 395
Ігор Бєланов: «Я вважаю одним із головних досягнень, що УАФ та її президент Павелко домоглися ізоляції російського футболу»
Співголова комітету професіонального футболу УАФ Ігор Бєланов підбив підсумки 2022 року, згадавши про результати роботи асоціації та її президента Андрія Павелка.

«Пройшов 2022 рік. Тяжкий, військовий, несправедливий стосовно України з одного боку і дуже відвертий - з іншого. Він показав нам, на чиєму боці весь цивілізований світ. А всьому світу показав, що у коханні українців до своєї країни немає фальшу.

Звісно, складним цей рік був і для футболу. Хто, наприклад, у березні взагалі міг думати про те, що футбол в Україні буде? Але ми в УАФ змогли подолати всі виклики, і наші команди не залишилися без досягнень. Юнацька збірна з футзалу, наприклад, досягла цього року свого найкращого результату на чемпіонатах Європи. А наша жіноча команда з пляжного футболу взяла участь у першому історичному Мундіалі-2022 та посіла почесне третє місце. А українська арбітриня Катерина Монзуль - адже вона стала другою у світовому рейтингу серед своїх колег!

Але не всі наші перемоги цього року було здобуто саме на футбольному полі. Я вважаю одним із головних досягнень той факт, що УАФ та її президент Андрій Павелко домоглися ізоляції російського футболу на міжнародному рівні.

Команди з росії були усунені від усіх міжнародних змагань, їх виключили з єврокубків, заявки росії на проведення Євро у 2028 та 2032 році були визнані УЄФА неприйнятними, російську збірну усунули від матчів ЧС та від виступів у Лізі націй.

Пізніше УАФ з ініціативи Андрія Павелка зажадала від УЄФА не допустити збірну росії до жеребкування відбору Євро-2024. А перед цим УАФ вимагала від збірної Боснії та Герцеговини відмовитися від поєдинку з росіянами, і матч у підсумку не відбувся.

Цей список можна продовжувати. Але ми краще продовжуватимемо діяти й не зупинятимемося на досягнутому.

P.S. Тепер зрозуміло, чому стільки шуму довкола УАФ до кінця року? Чому Павелко раптом різко став неугодним певним силам? Чому кинуто такі божевільні ресурси, щоб позбавити Україну впливу на світовий футбольний порядок денний? Сподіваюся, це стане зрозуміло і тим, кому під силу протистояти цим атакам на український футбол», — написав Бєланов у себе у Фейсбуці.