Скільки заробляв Пеле в порівнянні з нинішніми зарплатами футболістів

Світовий футбол 30 Грудня, 21:16 296
Скільки заробляв Пеле в порівнянні з нинішніми зарплатами футболістів
Король футболу Пеле, який помер вчора на 83-му році життя, залишив по собі надзвичайно багату кар'єру. Він є єдиним в історії триразовим чемпіоном світу і забив понад 1 000 голів.

Чи означає це, що йому вдалося розбагатіти на футболі? Не зовсім. Причина в тому, що в той час, коли Пеле був на піку своєї кар'єри, футболісти отримували набагато менші зарплати в порівнянні з тими грошима, які отримують зірки футболу сьогодні.

У своїй кар'єрі Пеле виступав на професійному рівні лише за два клуби. Це були «Сантос» з 1956 по 1974 рік та «Нью-Йорк Космос» з 1975 по 1977 рік. З тогочасних газет ми дізнаємося, скільки платили Пеле в 1961 році.

Його річний оклад тоді становив 2 млн бразильських реалів, що за оцінками експертів відповідає 70 тис. реалів на сьогодні, або приблизно 13 тис. доларів. На піку кар'єри його зарплата становила до 19 тисяч доларів, у перерахунку на сьогоднішні суми.

Найбільше грошей Пеле заробив під час перебування в «Нью-Йорк Космос». Там він домовився про зарплату у розмірі 2,5 мільйона доларів, що еквівалентно 10,9 мільйона доларів на сьогодні.

Згідно з аналізом журналу Forbes, якби Пеле грав сьогодні, його зарплата становила б 223 мільйони доларів на рік. Сума його викупу - 300 мільйонів доларів. Це означає, що він був би найбільш високооплачуваним гравцем у сучасному футболі, повідомляє Sportal.

Для порівняння, найбільш високооплачуваний гравець на даний момент Кіліан Мбаппе отримує 128 мільйонів доларів за сезон, далі йдуть Ліонель Мессі - 120 мільйонів доларів, Кріштіану Роналду - 100 мільйонів доларів, Неймар - 87 мільйонів доларів, Мохамед Салах - 53 мільйони доларів і Ерлінг Голанд - 39 мільйонів доларів на рік.