Світовий футбол 31 Грудня, 21:34 14323
Зінченко допоміг «Арсеналу» здолати команду екс-наставника «Шахтаря» у драматичному матчі з шістьма голами | 19-27
У 18 турі англійської Прем'єр-ліги «Арсенал» на виїзді зіграв з «Брайтоном».

«Брайтон» - «Арсенал» 2:4

• Голи: Каору Мітома 65, Еван Фергюсон 77 - Букайо Сака 2, Мартін Едегор 39, Едвард Нкетіа 47, Габріел Мартінеллі 71

Український захисник «канонірів» Олександр Зінченко у попередньому турі вперше з'явився на полі після травми. У матчі проти Вест Хема він вийшов на заміну. А от у поєдинку з Брайтоном, який очолює екс-керманич Шахтаря Роберто Де Дзербі, українець потрапив в основу.

Менше двох хвилин знадобилося підопічним Мікеля Артети, щоб відкрити рахунок. Зінченко знайшов на підступах до штрафного суперників Мартінеллі, той влучив в оборонця Брайтона, але м'яч відскочив до Сака. Форвад Арсенала не знехтував своїм шансом – 1:0. Невдовзі українець сам пробив по воротах господарів, але Санчес парирував удар.

Наприкінці першого тайму «каноніри» подвоїли перевагу. Після подачі з кутового у виконанні лондонців, підопічні Де Дзербі спершу вибили м'яч за межі своєї карної зони, але на підбиранні вдало зіграв Едегор і вразив ворота опонентів.

По перерві лондонці повторили сценарій стартового відтинку гри, відзначившись уже на другій хвилині після виходу на поле. Мартінеллі із близької відстані пробивав по воротах Брайтона, голкіпер парирував дуже невпевнено, чим скористався Нкетія – 3:0.

Брайтону все ж вдалося відквитати один гол: Мітома замкнув передачу Гросса, поклавши м'яча у нижній правий кут. Однак вже через кілька хвилин Арсенал знову сказав своє слово. Едегор вивів Мартінеллі на побачення з кіпером «чайок» і той впритул розстріляв ворота Санчеса.

Наприкінці поєдинку Брайтон несподівано показав зуби: відставання від Арсенала скоротив Фергюсон – 2:4. А невдовзі команда Де Дзербі додала ще більше перцю в поєдинок. На 89-ій Мітома оформив дубль за Брайтон, але після перегляду VAR арбітр скасував гол.

4:2 – «каноніри» у нелегкому протистоянні перемагають «чайок» і утверджуються на вершині АПЛ. Зараз в активі Арсенала 43 очки, у Манчестер Сіті, який є найближчим переслідувачем, – 36 пунктів.