Блогер: «Сидорчук не подобається багатьом, але зараз він найбільш активний в створенні тиску на суперників в УПЛ»

Динамо Київ 4 Січня, 15:26 394
Блогер: «Сидорчук не подобається багатьом, але зараз він найбільш активний в створенні тиску на суперників в УПЛ» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий проаналізував, як центральні півзахисники УПЛ роблять спроби індивідуального тиску.

- Коли вже маємо розуміння, хто на що в півзахисті спрямований, то іншими барвами заграла решта метрик. З’явився деякий контекст.

Наприклад, Піхальонок, лідер УПЛ серед ЦП за кількістю дій в атаці, але пресингує він нижче середнього ЦП УПЛ. Якщо він атакувальний півзахисник, то за логікою знаходиться найближче до м’яча після втрати. Але ніт - він доволі пасивний, пасивніший за середнього ЦП. За нього відпрацьовують Бабенко та Рубчинський. То може це тренд?

Ніфіга не тренд, бо Сергій Булеца був в нас другим за кількістю дій в атаці, але входить в топ-8 за кількістю спроб індивідуального тиску на суперника на чужій половині. Тож тиск є категорії маст хев в Патріка та його Зорі. Перевіримо? Давайте:

⁃ В’ячеслав Чурко номер 2 УПЛ за кількістю спроб пресингу загалом та на чужій половині серед усіх ЦП

⁃ Володимир Бражко найчастіше залишається найнижчим в трійці, але він теж в квадранті тих, хто активно пресингує суперників (шостий за кількістю спроб)

Висновок? Зорі величезний респект за намагання грати по-людськи. Інша справа, що такий тиск все одно обертається купою допущених ударів на власні ворота та купою пропущених голів. Проект цікавий з цієї точки зору. Буде шкода, якщо він раптово розвалиться: за рік-два, за умови збереження основи та підсилення центру захисту, може перерости у дійсно щось симпатичне.

Прямо обернений приклад з точки зору «зусиль-результату» - Львів. В топ-6 одразу ДВА їх півзахисники: Бойко та Мильченко! Так, я знаю, що Львів пропустив 21 гол (матч в запасі), а в Зорі 22 (більше лише в Металіста - 23). Мене більше цікавить не кривизна рук кіперів, а робота захисту:

- Львів допустив за 14 ігор 123 удари, в той час, як у Зорі в 15 аж 168

- з цих 123 ударів Львову прилетіло лише 10.7 xGA, поки в Зорі аж 17.43 xGA зі 168

Тож якість середнього допущеного удару по воротам Львова становить лише 0.087 xGA, а це другий за якістю показник після Минаю (0.083). В Зорі - 0.104 xGA. Пресингує півзахист в обох, але очевидно, хто ефективніший. Ще раз: криві руки воротарів Львова виносимо за дужки. Через них Львів недобрав найбільше в Лізі: 7.31 очок.

Челядін грав і ЦЗ, тож він унизу з цифрами характерними для ЦЗ. Тут поруч Васильєв, який починав осінь опорником, а закінчував в центрі захисту. А от Габелок ЦЗ не грав, але майже не пресингував, як і Кльоц.

Рибалка та Юрченко теж далекі від статусу пресинг-машини.

Сергій Сидорчук не подобається багатьом, але станом на зараз він найбільш активний в створенні тиску на суперників в УПЛ. Зазвичай це було хлібом травмованого Шапаренка.

Разом з капітаном Динамо нагорі півзахисник Минаю Єгор Твердохліб (доречі, Хахльов теж вище за середнього ЦП, а Вітенчук врівноважує страхуючи). Чурка та Рубчинського вже відзначали.

Ще в контексті Динамо мушу знову згадати прізвища Булеци та Бражка. Патріку треба подякувати, бодай в цьому аспекті орендовані півзахисники отримують пристойні умови для власного розвитку та відповідно наближену до киян інтенсивність гри без м’яча (питання виникнуть пізніше до гри з м’ячем). Шепелєв тут десь поруч з ними та Степаненком.