Фонд гарантування вкладів подав позов проти власника «Ворскли» Жеваго на 46 млрд грн

Футбол України 4 Січня, 18:25 185
Фонд гарантування вкладів подав позов проти власника «Ворскли» Жеваго на 46 млрд грн
Позовна заява стосується відшкодування збитків банку «Фінанси та Кредит» та його кредиторам.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у середу, 4 січня, подав позов до Господарського суду Києва проти власника »Ворскли», українського бізнесмена Костянтина Жеваго як колишнього власника збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит».

Сума позовних вимог – 46 млрд грн, йдеться на сайті фонду.

Фонд стверджує, що шляхом систематичного кредитування пов'язаних із Жеваго позичальників та перерахування грошей на підконтрольні компанії за фіктивними контрактами з банку вивели понад $223,1 млн та 18,4 млн євро.

Загальний розмір завданих банку збитків від кредитування компаній, пов'язаних із Жеваго, становить, за оцінками ФГВФО, майже 46 млрд грн.

Нагадаємо, 27 грудня Жеваго заарештували на альпійському гірськолижному курорті Куршевель. Екс-нардеп перебуватиме під арештом, поки правоохоронні органи Франції розглядають екстрадиційний запит України щодо його видачі.

У вересні 2019 року Костянтину Жеваго заочно оголошено підозру в причетності до схеми розкрадання 2,5 мільярда гривень банку «Фінанси та Кредит» через офшорні компанії протягом 2007-2014 років.

46-річний Костянтин Жеваго є мажоритарним власником групи компаній Ferrexpo, до складу якої входять Полтавський, Єристівський та Біланівський гірничо-збагачувальні комбінати. Крім «Ворскли» Ferrexpo також є головним інвестором «Гірника-Спорту».

Раніше віце-президент «Ворскли» Олег Лисак анонсував розвантаження зарплатної відомості, а довкола «Гірника-Спорту» ходили чутки про зникнення професійної команди.