Спадщина Петракова: що відбулося зі збірною за час роботи чемпіона світу та з чим зіткнеться його наступник

Збірна України 6 Січня, 20:13 723
Спадщина Петракова: що відбулося зі збірною за час роботи чемпіона світу та з чим зіткнеться його наступник
З початком Нового 2023 року закінчився контракт Олександра Петракова з УАФ як головного тренера національної команди України. Що він встиг на чолі збірної?

18 серпня 2021 року – 31 грудня 2022 року. Це дати роботи Олександра Петракова на чолі національної збірної України. Що встиг він за цей час? Які головні показники збірної періоду Петракова? Розбираємо цифри, факти та парадокси.

Олександр Петраков провів на чолі збірної 15 матчів. Виграв 6, зіграв внічию 7, програв два. Різниця м’ячів: 23-13 (+10 переваги). Набрано 25 очок, тобто, біля 55% від усього числа можливих.

За кількістю проведених матчів Петраков – восьмий за всю історію збірної. Рекордсменом залишається Олег Блохін (64 матчі). Не наздогнав Олександр Васильович Валерія Лобановського (не вистачило три матчі), зате обігнав Олега Базилевича (на чотири матчі).

7 нічиїх у 15 матчах – майже половина з усіх проведених. Тільки один тренер за відсотком «футбольних компромісів» впевнено обігнав Петракова – це Юрій Калитвинцев, який із восьми матчів п’ять завершив внічию. При цьому програв також два матчі (але провівши більш ніж удвічі менше ігор), отже, Петраков за поразками лідер у топ-10 тренерів за всю історію.

У 15 матчах у Петракова було сім джокерів – це хороший показник. Скажімо, у Буряка, Лобановського та Михайличенка менше результативних замін у більшій кількості матчів.

За час роботи Петракова у збірної низка дебютантів і вперше викликаних гравців.

Так, 10 гравців зіграли свої перші матчі в національній збірній України:

  • 1 вересня 2021 року в матчі з Казахстаном дебютував Данило Сікан
  • 8 вересня 2021 року в матчі з Чехією дебютували Сергій Булеца, Віктор Корнієнко, Тарас Качараба, Олександр Сирота, Владислав Кочергін
  • 11 листопада 2021 року в матчі з Болгарією дебютував Дмитро Різник
  • 1 червня 2022 року в матчі з Шотландією дебютував Михайло Мудрик
  • 8 червня 2022 року в матчі з Ірландією дебютували Олександр Піхальонок і Данило Ігнатенко

Окремо відзначимо – в вересневому матчі з Казахстаном вперше за два роки зіграв за збірну Віталій Буяльський (до того з 2017-го відбігав 8 матчів). На жаль, і при Петракову він не знайшов себе повною мірою в національній команді.

Обидві свої поразки Петраков зазнав у Великій Британії – з мінімальним рахунком від Вельсу (вирішальний матч за вихід на ЧС-2022) та з розгромним 0:3 – від Шотландії (цей поєдинок багато в чому визначив негативний підсумок групового турніру Ліги націй).

Жереб із неоптимальної корзини приніс нам у відборі на Євро-2024 чемпіона Європи – Італію, а також Англію, Північну Македонію, Мальту.

Власне, наразі завершився лише чинний контракт – може статися так, що Олександр Петраков і продовжить роботу на чолі збірної України. Тоді всі ці рекорди, парадокси та факти будуть продовжені. А наразі підсумовуємо неповних півтора роки роботи Петракова у головній команді країни.


Автор: Богдан Грищук