Від Заварова до Маліновського: як українці змінювали один топ-чемпіонат на інший

Футбол України 10 Січня, 10:34 579
Від Заварова до Маліновського: як українці змінювали один топ-чемпіонат на інший | 19-27
Український футболіст в топ-чемпіонаті Європи - явище не найпоширеніше. А тих гравців, які встигли пограти в двох таких першостях і при цьому ще й змінювати одну на іншу, взагалі менше десятка.

Андрій Шевченко

Трансфер: з Мілана в Челсі за 43,88 млн євро

Шевченко переходив у стан лондонців в статусі світової суперзірки, топ-бомбардира Серії А та одного з володарів Золотого Мяча.

Здавалося, що і в АПЛ у форварда все має вийти, але не так сталося як гадалося. В Англії українець не показав свій звичний рівень.

Вже скоро він повернувся в Мілан на правах оренди, а згодом здійснив ще одне повернення в київське Динамо, де й «повісив бутси на цвях».

Андрій Ярмоленко

Трансфер: з Борусії Д до Вест Гема за 20 млн євро

Українець переходив в Борусію у статусі української суперзірки, але в той же рік до «джмелів» перебрався Джейдон Санчо, який з легкістю витіснив українця в боротьбі за місце в основі.

Здавалося, що трансфер в клуб гатунком нижче допоможе Андрію показати, що він все ж на щось здатен, але і в футболці «молотобойців» він не надто часто виходив в старті, та й переважно у кубкових зустрічах.

Минулого літа він перебрався на правах вільного агента в Аль-Айн, де під керівництвом Сергія Реброва стабільно грає в основі.

Євген Коноплянка

Трансфер: з Севільї в Шальке за 12,5 млн

У Коноплянки дещо схожа історія з Ярмоленком, проте він все ж грав у основі андалусійців, але рівень гри який він показував не влаштовував головного тренера клубу. На його думку, Євген був надто лінивим на футбольному полі.

Другий шанс українець отримав у Шальке (цікаво, що цей клуб головний супротивник Борусії Дортмунд, за яку грав Ярмоленко), але й «гельзінкірхенцям» він не підійшов.

Далі у вінгера було повернення на батьківщину, де він знову не зміг себе проявити належним чином через високу конкуренцію, а зараз він захищає кольори польської Краковії.

Руслан Маліновський

Трансфер: з Аталанти в Марсель

Найсвіжіший приклад в нашому списку. Офіційно Руслан ще не став гравцем Марселя, але клуби вже домовились про перехід за 10 млн євро + 3 млн євро бонусами.

В Італії Маліновський проявив себе досить непогано, але останні пів сезона трохи змазали враження від цього періоду кар'єри українця.

Що покаже півзахисник у французькій Лізі 1 ми зможемо побачити лише через деякий час.

Андрій Воронін

Трансфери: з Байера в Ліверпуль (вільний агент), з Ліверпуля в Герту (оренда)

А ось єдиний гравець, який провернув трансфер з одного топ-чемпіонату в інший більше одного разу. Воронін став культовим гравцем у Майнці, після чого став важливим футболістом і в Байері та заслужив на трансфер в Ліверпуль.

А ось в Англії в Андрія не пішло. Він не зміг виграти конкуренцію в інших форвардів, а тому вже через рік вдруге змінив топ-чемпіонат – повернувся назад в Німеччину, в Герту.

Через рік була третя «зміна» – повернення в Ліверпуль і ще дюжина поєдинків за «червоних».

Артем Кравець

Трансфер: з Штутгарта в Гранаду

Переходи форварда дещо відрізнялися від інших трансферів, адже він не перебирався з одного клубу напряму в інший.

Спочатку Артем відіграв півроку в німецькій Бундеслізі за Штутгарт, де забив один гол в 15 матчах. Потім він повернувся в рідне Динамо, але одразу ж поїхав в наступну оренду, цього разу в Гранаду з Ла Ліги. Тут справи були трішки кращими – п'ять м'ячів в 26 поєдинках.

Олександр Заваров

Трансфер: з Ювентуса в Нансі, вільний агент

Заваров був одним з перших, хто зміг покинути «радянську тюрму» та перебратися в Європу. Він став гравцем Ювентуса, в якому одразу почав грати багато. За два сезони провів 60 матчів в Серії А та ще 16 в євро- і національних кубках.

А потім, в віці 29 років (як і Маліновський), змінив Італію на Францію (як і Маліновський). В Нансі його запросив Мішель Платіні, якого українець мав замінити в складі Юве. Там він провів п'ять років, опускався з командою в другий дивізіон і взагалі став знаковим гравцем для цього клубу.

Олександр Яковенко

Трансфер: з Фіорентини в Малагу (оренда)

Яковенко майже одразу почав свою європейську кар'єру, граючи за бельгійський Льєж, далі він перебрався в Андерлехт, де його помітила Фіорентина і вирішила забрати до себе.

В стані «фіалок» українець показав себе ненайкращим чином, зігравши лише три матчі у італійській Серії А. Боси клубу прийняли закономірне рішення віддати його в оренду.

Цією нагодою скористалася Малага, яка тоді ще вважалась досить амбітним проєктом шейхів, але і в Ла Лізі у вінгера вийшло не надто добре, проте трохи краще. На його рахунку в Чемпіонаті Іспанії 9 матчів і 1 гол.

Останнім клубом футболіста було київське Динамо, а зараз він працює агентом та представляє інтереси Георгія Бущана, Данила Сікана та Владислава Супряги.

П.С Зараз в європейських чемпіонатах крім Маліновського виступають Віталій Миколенко, Віктор Коваленко та Олександр Зінченко. Можливо, хтось з них стане наступним гравцем у цьому списку, але найближчим часом, схоже, жоден з них не покине команду, за яку виступає зараз.