«Вербичем він не стане». Блогер про гру Назара Волошина, який поїде на збір із «Динамо»

Динамо Київ 11 Січня, 10:43 1905
«Вербичем він не стане». Блогер про гру Назара Волошина, який поїде на збір із «Динамо» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі розповідає про динамівця Назара Волошина.

Назар Волошин

Кривбас Лівий вінгер 19 років

Навмисно поколупався в проблемах Динамо та дістав найголовнішу: атака штрафного майданчику проти насиченого захисту. Успіх або неуспіх Назара на сборах буде залежати виключно від того чи зможе він допомогти вирішити цю проблему. Зможе - тоді стабільне місце в старті навесні, не вразить - повернеться в Кривбас.

Наразі, попри талант, усе складається проти Волошина. Кривбас - прямолінійна команда. Індекс вертикальності вдвічі перевищує динамівський (27.2 проти 14.6).

Середнє володіння триває лише 3.85 передачі проти 6.68 в Динамо. І хоча за володіння Кривбас долає більшу дистанцію, ніж кияни (32.2 метри проти 27.9), за підсумком вони рідко досягають чужої третини просуванням (48.7 проти 80.3). Звідси мізерна кількість дотиків до м’яча в штрафному.

Тож ніщо не вказує, що Назар в Кривбасі отримав вдосталь досвіду, аби підвищити якість зламування майданчика суперників Динамо.

«Льодяники» лише підтверджують побоювання:

⁃ Назар лише 40-й серед 44-х вінгерів УПЛ за кількістю передач до штрафного з гри (0.33 або 1 пас на 3 матчі)
⁃ Назар лише 40-й серед 44-х вінгерів УПЛ за розміром хТhreat, що приходить з гри (0.09)

Ще раз, Назар безумовно талановитий хлопчина, якого я колись вважав надією. Але ні Динамо U19 не розвивало, ні Кривбас не розвиває його для успішної гри в футболі з позиційною атакою.

На пальцях:

⁃ Волошин пристойний для свого віку та УПЛ дриблер (20-й за кількістю вдалих та 18-й за % успішних обведень)
⁃ більш того, входить до десятки за успішністю у фінальній третині (61.5%)
⁃ 21-й за якістю утримування м’яча на чужій половині

Ну, наче бімба, але це абсолютно «порожній» дриблінг: він ні до чого не призводить.

Назар лише 34-й серед 44-х вінгерів за кількістю шансів створених після ведень (0.16). Отримуємо ледь 1 створений момент після соло раз на П‘ЯТЬ ігор. Хоча тут є шанс, бо він 33-й за кількістю ведень з просуванням. Мб, на сборах буде більше забігів, то більше й моментів створить. Побачимо.

Ті обсяги м’ячів, які отримував у Вернидуба відверто мізерні: лише 6.4 отримані передачі з просуванням на чужій половині (31 вінгер отримував частіше). Користі більше він приносив на попередніх етапах атаки (0.15 xGBuildUp), ніж в передзавершені (0.04 хА). А Динамо там десь в глибині і не потребує допомоги, киянам вона потрібна поблизу штрафного та в його периметрі.

Ефективність навісів Назара лише 30-та у вибірці. Жодного одного удару з гри головою Кривбас не завдав після його подач. А там десь Дебелко був.

Враховуючи, що посідає 3 місце (93-й перцентиль) за кількістю спроб індивідуального пресингу, то сили бігати є, не лінується. Усе вказує на наявність в нього потенціалу задля вивільнення більшої енергії. Але нікому направити цю енергію не курсом «рускава ваенава карабля».

Вербичем він не стане, бо отримав лише 7 пасів з просуванням в 13 матчах УПЛ в чужому штрафному. Тож доведеться вчитися плеймейкінгу. Скоріш за все зліва. Коли грав справа, то менше лупив та більше асистував: треба згадувати. Вернидуб же інвертував на лівий фланг, щоб частіше загрожував воротам. І 4 голи - це супер, це більше, ніж в Кабаєва.

Проте киянам від нього інше потрібно, а не жалюгідні 4 точні передачі з гри до штрафного за 1097 хвилин.