Олександр Караваєв: «Шовковський всіх нас знає, і зразу почав брати безпосередню участь у тренувальному процесі»

Динамо Київ 14 Січня, 17:37 204
Олександр Караваєв: «Шовковський всіх нас знає, і зразу почав брати безпосередню участь у тренувальному процесі»
Півзахисник київського «Динамо» Олександр Караваєв в інтерв’ю Dynamo.kiev.ua розповів про нюанси початку підготовки до другої частини поточного сезону.

— Як провів відпустку? Наскільки взагалі вдалося відпочити в цих, м’яко кажучи, непростих для всіх нас обставинах?

— Всю відпустку провів з сім’єю, з дружиною та дітьми. Цей дорогоцінний час, коли нема тренувань та матчів, хочеться якомога більше присвятити дружині та дітям.

Величезне дякую буду завжди казати, і зараз так само, нашим військовим — за те, що вони захищають нашу батьківщину, та дають нам в такий складний для нас всіх час жити, боротись та допомагати один одному.

— На цьому тижні ти, як і інші гравці «Динамо», проходив медичний огляд. Чи все гаразд?

— Медогляд, як завжди, добре, все в порядку. Головне — це здоров’я. При цьому ми — професіонали, тож повинні, в тому числі, професійно ставитись до свого здоров’я. Тому і на медогляді повинно бути все гаразд. Щоб ми могли працювати на 100%.

— Зараз у вас почалися так звані «втягуючі тренування». Чим вони відрізняються від традиційних занять?

— В перші дні зборів багато фізичних навантажень. Тренажерний зал, біг. Після цього — робота з м’ячем. Нам необхідно добре підготуватись фізично, щоб потім все було легше виконувати на футбольному полі.

— Збори — завжди непростий період для футболістів. А цього разу підготовка триватиме ще й довше ніж зазвичай, півтора місяці. Що для тебе є найскладнішим під час зборів?

— Вже звик до цього, що постійно у кар’єрі є збори. Нам вони необхідні, ми всі це розуміємо, тому перед початком кожних зборів налаштовуюсь завжди на позитивний лад. Як би складно не було. Звісно, завжди важко, коли працюєш під навантаженнями, коли в тебе організм втомлений. Але це має місце лише певний проміжок часу — його треба потерпіти.

— Як відреагував на повернення до «Динамо» вже як тренера Олександра Шовковського?

— Олександр Володимирович — легенда «Динамо». Тому це позитивний момент для клубу та гравців. Тим паче для меня, адже я вже працював у збірній України, коли там одним з тренерів був Шовковський

— Шовковський вже бере участь у тренуваннях у плані якихось настанов, чи поки що знайомиться з командою та самим тренувальним процесом?

— Він всіх гравців нашої команди знає, тому одразу з перших тренувань почав брати безпосередню участь у процесі.

— Як у команді реагують на всі публікації про можливий перехід в інший клуб Циганкова?

— Обговорюємо між собою. Але всі чекають офіційну інформацію щодо того, яке рішення приймуть клуб та гравець.

— Ти наразі один з найуніверсальніших футболістів у складі «Динамо». Можеш, у тому числі, грати на позиції Циганкова. Замислюєшся про те, що у разі його переходу до іншого клубу, у тебе буде більше шансів грати в основному складі?

— Не замислююсь. Я знаю, якими є вимоги тренера до мене, і що він розраховує на мене на різних позиціях та в будь-який час матча. А щодо Циганкова, то скажу одне: з Віктором мені дуже комфортно грати, коли я дію на одному з ним фланзі, в якості правого захисника.

— Насамкінець скажи, будь ласка, щось «обнадійливе» вболівальникам «Динамо» в контексті побажань на 2023 рік.

— Віра та підтримка — це те, що необхідно нам. Ми відчуваємо та знаємо, як ви любите та підтримуєте клуб та команду. Ми насамперед будемо робити все для того, щоб здобувати тільки перемоги та демонструвати якісну гру, яка б подобалась всім.

Олександр ПОПОВ