Підставили четвертого! За Павелка та Запісоцького внесли заставу із грубим порушенням, відкрито кримінальну справу

Футбол України 19 Січня, 17:45 239
Підставили четвертого! За Павелка та Запісоцького внесли заставу із грубим порушенням, відкрито кримінальну справу
Справа щодо зникнення мільйона євро на оборудці з будівництвом заводу штучних покриттів для футбольних полів, де підозрюються президент УАФ Андрій Павелко і генсек УАФ Юрій Запісоцький, набуває нових деталей.

Ще в листопаді Печерський суд обрав обом функціонерам УАФ у цій справі запобіжний захід у вигляді арешта до 23.01.2023 з правом внесення застави у розмірі 9 мільйонів 880 тисяч гривень. До слова, майже одразу Громадська організація «УАФ Маркетинг» внесла заставу у розмірі 19 мільйонів 760 тисяч гривень за Павелка і Запісоцького.

18-го січня відбулося апеляційне засідання Юрія Запісоцького по цій справі, де його адвокати просили пом'якшити запобіжний захід. Цю апеляцію суд відхилив, але найцікавіше відбулося під час самого процесу.

Як проінформував журналіст Констянтин Андріюк у своїх соцмережах, під час засідання прокурор повідомив, що слідство зацікавило, як УАФ Маркетинг вносила заставу для Павелка і Запісоцького. І тепер відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати і перевищення службових повноважень. Ці матеріали уже внесені до ЄРДР (Єдиного реєстру досудових розслідувань).

Запісоцький суд

І ось чому. Виконавчий директор Громадської Спілки УАФ, якій належить 100% капіталу компанії УАФ Маркетинг, Роман Волинець не може одноосібно ухвалити рішення про сплату застави (це заборонено статтею 32 статуту УАФ). Проте це може зробити президія УАФ, до якої входять Павелко, Запісоцький і фіндиректорка УАФ Сагайдак. Усі троє проходять у декількох кримінальних справах і тому суд їм заборонив спілкуватися між собою.

Утім Павелко, Запісоцький і Сагайдак зібрали Президію УАФ і проголосували за внесення застави. І ось ще цікавіше, фіндиректорка УАФ Євгенія Сагайдак заявила, що протокол Президії УАФ Маркетинг є дорадчий і не обов’язковий до виконання, а значить, що виконавчий директор, яким є Роман Волинець міг не виконувати це рішення. А тому рішення внести заставу за Павелка і Запісоцького було його особистим і цим він порушив статут. І тепер порушено кримінальне провадження, а сам Волинець може потрапити у СІЗО.