«Аби ким з УПЛ замінити Сироту буде важко». Блогер виділив сильні та слабкі сторони захисника «Динамо»

Динамо Київ 21 Січня, 18:22 1077
«Аби ким з УПЛ замінити Сироту буде важко». Блогер виділив сильні та слабкі сторони захисника «Динамо»  | 19-27
Михайло Смоловий проаналізував гру захисника «Динамо» Олександра Сироти.

Проти середнього: Олександр Сирота

ЦЗ, 22 роки

Ілля Забарний поступався середньому ЦЗ УПЛ в низьких втратах, за % виграних дуелей в захисті, у фолах та за ефективністю в повітрі.

Сирота ж акуратніший за середнього ЦЗ, бо здійснює менше низьких втрат (-0.13), успішніший в дуелях захисті на 0.6% та має вищу ефективність в повітрі (+0.13). Збіг з Іллею лише за фолами: Сирота так само частіше порушує правила, ніж середній ЦЗ Ліги (+0.28). Тож позиційно в захисті загалом теж не завжди бездоганний, як Забарний.

Поступається Олександр середньому ЦЗ УПЛ за кількістю відбирань під час володіння м’ячем (-0.03). Але і тут пояснення знайти легко: в Сироти вища частота контактів з м’ячем, ніж в середнього ЦЗ. Тому і спроб відбору суперниками в нього кількісно більше. Достатньо порівняти обсяги просування, щоб переконатися:

  • загалом +14.7 дій у кількості
  • перевага у передачах +7.5
  • перевага у веденнях +7.22

Тож тут би знадобилася метрика низьких втрат на 100 володінь. Тоді пряме порівняння давало б інсайт про загальні масштаби.

Бачимо, що Сирота не кращим чином протидіє суперникам в повітрі у власному штрафному: поступається середньому ЦЗ -15.9%. Тому досить дивно бачити в нього перевагу в +34.2% в чужих штрафних. Дисбаланс шалений.

Знову згадуємо про вертикальність. Динамо робить ставку на позиційний напад, бо суперники не прагнуть домінувати, обираючи низький блок і швидкі атаки. Тому профіль гри з м’ячем та без між ЦЗ Динамо та 10-12 клубів різниться суттєво:

  • по-перше, ЦЗ Динамо мають набагато більше опцій в позиційній атаці, тому Сирота частіше зберігає м’яч під контролем команди на чужій території (+17.5% за середнього ЦЗ УПЛ)
  • по-друге, не рандомна гра в просуванні теж позначається, Сирота переважає середнього ЦЗ в точності передач вперед (+11.1%)
  • по-третє, Олександр здійснює на 10.6 пресинг дій та 1.04 повернень м’яча на чужій території більше за середнього ЦЗ, який переважно пасивно пірнає в низький блок

Ще один важливий аргумент на користь Сироти - неймовірна ефективність в білд апі. За цим показником в УПЛ він поступається лише Піхальонку, Мудрику, Бондаренку, Сидорчуку та несподівано й...Гармашу, поділяючи шосту загальну сходинку з Кривцовим (0.54 xG Build Up).

Тож «середнім аби ким» з УПЛ замінити Сироту буде важко! Протилежна точка зору безумовно є хибною. Усе через обмеженість кількості стилістично наближених команд: ще й пряма міграція з Шахтаря мало імовірна.

Наївно розраховувати (тому не раджу), що ЦЗ з команди, яка грала з 38% володіння буде феєрити в білд апі Динамо за 62%. Сироті завдання було ускладнено через постійні ротації на позиціях ЛЗ, ЛЦП та ЛВ, але все одно брав участь в ланцюгах створення моментів. А тепер ще мінус Циганков, який міг витягти за вуха будь-яку атаку.

Вчергове маю нагадати. Захисні навички ЦЗ дуже і дуже важливі в єврокубках, де Динамо останнім часом лише відбивається. В УПЛ на перше місце виходить вміння грати з м’ячем, воно є більш пріоритетним. Бо команда частіше атакує, ніж захищається. Тому ігнорувати пасові здібності ніяк не можна (див. Момо Кадірі). Заважайте на це у своїх бажаннях.