Не тільки Циганков. Кого «Динамо» не продало вчасно

Динамо Київ 22 Січня, 10:15 9765
Не тільки Циганков. Кого «Динамо» не продало вчасно | 19-27
Блогер Sport.ua – про гравців, на яких «біло-сині» могли заробити непогані гроші.

Історія із переходом Віктора Циганкова далеко не перша, коли «Динамо» втрачає свого провідного гравця, не отримавши гідної компенсації, бо вчасно не продало свого лідера.

Коли така історія відбулася вперше, то це ще якось можна було списати на збіг обставин. Але у трансферній історії «Динамо» таких випадків дуже багато. Ігор Суркіс не вміє вчасно прощатися зі своїми футболістами та несе фінансові втрати. Потрібно речі назвати своїми іменами. Відсутність вчасного трансферу ламала кар'єру футболістам.

Діого Рінкон

Після смерті Валерія Лобановського президент «Динамо» хотів підтримати нового тренера команди Олексія Михайличенка новими футболістами. Кияни не пошкодували 4,5 млн доларів «Інтернасьоналу» за Діого Рінкона.

Бразилець чудово проявив себе в Україні. Фактурний, фізично сильний – відразу став своїм у команді. Знущався над «Шахтарем» у Донецьку. Зробив дубль у ворота московського «Локомотива» в Лізі чемпіонів.

Йому потрібні були нові виклики. Далі прогресувати в Україні він вже не міг. Ніхто його не продав. Хоч інтерес був. Точно цікавився футболістом «Локомотив». Потім співвітчизників у Діого стало більше, і він себе запустив. Почалися проблеми з вагою. Оренди до бразильських команд, переведення у «Динамо-2». У 2009 році Рінкон в статусі вільного агента перейшов до грецького клубу «Кавала».

Горан Гавранчич



Валерій Лобановський будував нову команду після півфіналу Ліги чемпіонів. «Динамо» почало працювати по легіонерах. Одним із таких став серб Горан Гавранчич із «Чукаричок». За нього заплатили 2 млн доларів.

В «Динамо» серба награвали на позиції опорного півзахисника. Потім перевели в центр оборони. Він грав останнього захисника за старою схемою із ліберо та стопером.

У Олексія Михайличенка серб став одним із лідерів команди. Інтерес до футболіста проявила італійська «Фіорентина». Все завершилося новим покращеним контрактом із «Динамо». Гавранчич після того фактично перестав грати. Почав непрофесійно ставитися до футболу, пішли травми. Були спроби врятувати кар'єру у грецькому ПАОКу. Влітку 2008 року Горан покинув Україну в статусі вільного агента.

Євген Хачеріді


«Динамо» підписало мелітопольського велетня із «Волині» на початку 2008 року. Кияни заплатили за футболіста 700 тисяч доларів. Тодішньому наставнику Юрію Сьоміну захисник не підійшов. У наступного тренера Валерія Газзаєва Хачеріді став основним захисником першої команди. Успішно грав на рівні Ліги. Інтерес до нього проявляли англійські команди. Найбільш предметним був «Шахтар», який влітку 2013 року давав за динамівця 15 млн євро. Розмінною монетою також міг стати Сергій Кривцов. Все завершилося вже прогнозовано - новим покращеним контрактом для Хачеріді.

З кожним наступним сезоном Євген грав все слабше. Все завершилося черговим конфліктом із тренером для футболіста. Цього разу Хачеріді посварився з Олександром Хацкевичем. Захисник залишив «Динамо» влітку 2017 року в статусі вільного агента.

Агенти наобіцяли Хачеріді золоті гори, але нічого не вийшло навіть на рівні грецького ПАОКа. Завершував із футболом Хачеріді у Білорусі.

Домагой Віда


Київське «Динамо» придбало у загребського «Динамо» захисника, щоб посилити кількісно центр оборони. Хорват справив хороше враження в очних матчах в Лізі чемпіонів. Сума трансферу склала 5 млн євро.

Дуже швидко Домагой став своїм у Києві та став одним із лідерів «Динамо». Але трансферу так і не відбулося. «Валенсія» пропонувала хороші гроші, коли у хорвата залишався рік контракту, але пропозицію було відхилено.

Віда відверто пересидів в Україні та попрощався із командою наприкінці 2017 року. Хоч Ігор Суркіс намагався зберегти футболіста, пропонуючи новий контракт. «Бешикташ» дав хороші особисті умови та Домагой поїхав до Туреччини в статусі вільного агента.

Огнен Вукоєвич


Юрій Сьомін будував нове «Динамо». За пів року він оцінив наявних гравців. Влітку вже проводив точечну селекцію для посилення проблемних позицій. Одним із новачків став Вукоєвич, який мав стати основним опорником команди. За нього заплатили «Динамо» Загреб 6 млн євро.

Через деякий час вже неможливо було уявити «Динамо» без Вуко. Він себе чудово проявив у ЛЧ, дійшов з командою до півфіналу Кубка УЄФА та став чемпіоном України. Після цього прогресувати в «Динамо» хорвату було вже важко. Потрібно було з ним прощатися.

Ніяких рішень не послідувало. У часи Блохіна хорват виявився не потрібен команді. Оренди до «Спартака» та «Аустрії», після чого футболіст отримав статус вільного агента та швидко завершив із футболом у доволі ранньому віці.

Єрко Леко

. Й
Ще один хорват із «Динамо» Загреб, який дуже швидко став своїм у Києві.
Леко вирізнявся своєю непоступливістю, навіть грубістю. Різних карток у нього вистачало. Але свою роботу в середині поля робив гарно.

На Єрко претендувала «Баварія», був інтерес з боку інших європейських клубів, але трансферу так і не сталося. Все завершилося тим, що хорват відмовився підписувати новий контракт та був переведений до дубля. Досидів пів року та перейшов у статусі вільного агента в «Монако».

Данило Сілва


Бразилець тривалий час був основним правим захисником. Надійний «ззаду» та активний в атаці. За часів Реброва навіть грав в центрі оборони. 7 років програв у «Динамо» та працював із чотирма тренерами, але кожного разу його позиції залишалися міцними у команді.

Свій пік він в Україні пішов. Потрібно було вчасно його продавати. Проблем із претендентами за бажання не було. Потім у Данило вже почався спад. Він пересидів в одному клубі. Його достроково відпустили на батьківщину без жодної компенсації.

Олександр Алієв

Випускник академічного класу Павла Яковенка, який збирали по всьому колишньому Союзу. Він довго йшов до визнання та першої команди, з приходом Сьоміна нарешті заграв. Його удар просто був неймовірний. Алієв загрожував воротам суперникам майже із кожної дистанції з чужої половини поля.

Зміна тренера у «Динамо» не пішла на користь Олександру. Він виявився не потрібен команді та був проданий за 8 млн євро до «Локомотива». Там зміг себе знову проявити. Після повернення Сьоміна до «Динамо» був повернутий за ті ж гроші до Києва. Нічого хорошого із цього не вийшло. Футболіст котився з кожним роком донизу. Все завершилося переведенням до «Динамо-2» та відходом із клубу в статусі вільного агента. Після чого Алієв фактично вже не грав.


Артем Мілевський


Ще один випускник академічної групи Яковенка. Гордість та біль київських вболівальників. В один час Міля просто був неймовірним у «Динамо». Справжній лідер, провідний форвард, який був дуже тонким на полі.

Ще після юнацького Євро до Мілевського був інтерес з боку «Порту» та «Аякса». Пропозиції по трансферу гравця, який ще не грав за першу команду, ніхто не розглядав.

Потім Міля вистрілив у першій команді. Його кураж тривав десь два сезони. Мотивація завершилася та футболіст почав котитися донизу. Якби його продали у той час, то Артем за потенціалом міг би мати успішну кар'єру у Європі. Але «золота клітка» призвела до вигнання у «Динамо-2» та статусу вільного агента на початку осені 2013 року. Після чого падав з кожним сезоном все нижче. Завершив із футболом у «Минаї», який фінішував у зоні вильоту з УПЛ.

Беньямін Вербич


Словенець мав замінити Андрія Ярмоленка, якого продали до «Боруссії». З перших матчів Вербич став одним із лідерів «Динамо». Добре почувався у силовій боротьбі, грав на другому поверсі, технічний та швидкий гравець.

Виникла класична ситуація, коли футболісту потрібно було робити наступний крок для подальшого розвитку. Цього не було зроблено. У Вербича відбувався великий спад та пішли травми. Останні два сезони за «Динамо» він фактично не грав.

Влітку минулого року перебрався до «Панатінаїкоса» завдяки правилу ФІФА про призупинення контракту. Повернення Бена чекати не приходиться, бо його угода була до кінця календарного 2022 року. У Греції Вербич почав реанімувати свою кар'єру.

Але потім весь прогрес Беньяміна був перекреслений травмами. Останні два роки він фактично не грав.