Артем Франков: «Може, «Евертону» взагалі буде корисно спікувати до Чемпіоншипу»

Світовий футбол 25 Січня, 17:22 116
Артем Франков: «Може, «Евертону» взагалі буде корисно спікувати до Чемпіоншипу»
Відомий український журналіст Артем Франков розповів, що думає про ситуацію, яка склалася в англійському «Евертоні» та перспективах у зв’язку з цим українського захисника команди Віталія Миколенка.

Нагадаємо, ліверпульці зазнають невдачі в нинішньому чемпіонаті Англії, займаючи передостаннє місце в турнірній таблиці, а головного тренера «Евертона» Френка Лемпарда днями було звільнено з посади.

— Чому провалився «Евертон» Лемпарда і чи є в цьому вина Миколенко?

— У цьому немає провини Миколенка, але і вина Лемпарда, на мій погляд, у цьому не дуже велика. Цілком дика селекція команди, дикий менеджмент. Я не розумію взагалі, що там відбувається. Було очевидно, що команда з продажем Рішарлісона в «Тоттенхем» провисатиме в атакі, але реальну заміну йому вони не знайшли. Команда відверто слабка.

— Чому Миколенко останнім часом грубо помилявся?

— Якщо команда валиться, то, що, Миколенко має бути винятком у цьому плані? Є таке поняття як загальний настрій. Я би тут не валив провину на футболіста, але і не знімаю ні в жодному разі з його відповідальності, професіоналом потрібно залишатися до останнього подиху.

— Який тренер потрібен на заміну Лемпарда? (ходять чутки, що це Уейн Руні, Сем Аллардайс чи Марсело Б’єлса)

— Це питання не дуже важливе. Проблема полягає в тому, що господар клубу може запропонувати тренеру в плані порятунку команди, в плані її посилення. Цим складом команда йде на виліт. Може, «Евертону» взагалі буде корисно спікувати в Чемпіоншип, нехай він там перекидається і тоді попустить. Багатьом такі речі йдуть на користь у плані оздоровлення ситуації в команді.

— Яке майбутнє чекає на Миколенка?

—Тут дуже багато залежить від тренера: Миколенка довіряли в «Евертоні» за Лемпарда. Я сподіваюся, що, як мінімум, на початковому етапі шанс проявити себе в очах нового тренера і затвердити своє місце в першому складі у нього буде.

— Миколенко вже довів свій рівень в АПЛ?

— Він далеко не гірший в цій команді. На рахунок АПЛ говорити дещо складніше. Все-таки для лівого бровочника бажано гольові передачі і голи, а не тільки оборонні дії.

— Чи будуть у нового тренера причини, щоб замінити Миколенка?

— Об’єктивних причин зі свого боку я не бачу, тільки якщо раптом новий тренер прийде зі своїм чітким баченням, як має виглядати тактика «Евертона» і з якимись новими виконавцями на позицію лівого захисника.

Поки ніякої катастрофи з Миколенком не бачу, вона відбувається з «Евертоном» в цілому. Фактично «Евертон» зараз тягне Миколенка на дно. Віталік — не той, хто може в одиночку на собі витягти цього «бегемота». Я не впевнений, що і якийсь тренер зможе впоратися з таким завданням.

Андрій Шевченко