Блогер: «Попов серед аустайдерів за процентом виграних повітряних дуелей у власному штрафному»

Динамо Київ 27 Січня, 11:08 250
Блогер: «Попов серед аустайдерів за процентом виграних повітряних дуелей у власному штрафному»
Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі аналізує гру захисника «Динамо» Дениса Попова.

Денис Попов

«Льодяники»

Тимчик відволік, повертаємося до графіку. Минулий сезон Денис пропустив через травму, порівнювати динаміку немає з чим. Сенсу брати дані дворічної давнини небагато. Тому поглянемо на «льодяники» та місце Дениса на фоні решти центральних захисників УПЛ.

В Попова є один червоний, що відповідає найгіршим 19 перцентилям вибірки. І напевне найнеочікуваніший: Денис серед аустайдерів (38-е місце з 42-х) за...% виграних повітряних дуелей у власному штрафному (40%). Хз, як воно так сталося, але один з найсильніших в повітрі захисників останніх років втратив свою суперсилу.

Окрім червоного, Денис награв на три рожевих «льодяники» (20% - 39%). І знову ж: один з них за загальну ефективність в повітрі (2.99)! Забагато Попов порушує (1.24) - 30-е місце.

Ще виявляється здійснює дуже мало перехоплень (1.75), але цьому існує цілком логічно пояснення. Динамівець максимально агресивний та часто висувається атакувати суперника в прийом, в т.ч. на чужій території. Тож фізично має менше можливостей блокувати передачі за умовного Сироту/Забарного: він або змушує суперника віддати назад, або відбирає, або його обігрують, коли він вже у напівпозиціі (звідси і фоли).

Два жовтих «льодяника», що відповідають перцентилям від 40 до 59:

⁃ знову повітря, цього разу % виграного на чужій половині (53.9%)
⁃ та % виграних єдиноборств в захисті (60.5%)

Три світло-зелених (60-79%):

⁃ 13-е місце за втратами внаслідок відбирання суперником (0.18)
⁃ 10-е місце за низькими втратами (0.41), тож загалом Дениса можна називати акуратним на рівні УПЛ, тим дивнішою була його помилка у матчі з Ренном
⁃ 10-е місце за поверненнями володіння (3.11)

Найбільше в Попова темно-зелених «льодяників», що відповідають 20% найкращих гравців у вибірці - 11! В Сироти та Забарного було по 10. Отож:

⁃ 7-е місце за відсотком утримання м’яча на чужій половині (82.6%)
⁃ 6-е місце за відсотком утримання загалом (91.8%)
⁃ 5-ті місця за xG Build Up (0.5), кількості просувань веденнями (10.7) та спробам індивідуального пресингу на чужій половині (22.9)
⁃ 4-е місце за точністю передач вперед (81.4%)
⁃ 3-ті місця за кількістю точних довгих передач (6.73), % відборів при спробі обведення суперниками (86.7%) та поверненнями володіння на чужій території (0.91)
⁃ плюс дві другі сходинки за кількістю просування м’яча (36.4) та просувань передачами зокрема (25.7)


Висновок? Не все настільки трагічно, вбивство власної команди у матчі з Ренном та вилучення з Колосом припали на короткий проміжок часу. Тому глибинний нарід і збудився. Якби ці події були більш розведені в часі, то резонанс був скромнішим. Але, як не крути, якась прутня з Денисом все одно коїться, якщо він перетворився в повітрі з лева на pussy...

Джерело