Півзахисника «Динамо» визнано найкращим футболістом України у віковій категорії U-19 у 2022 році

Динамо Київ 29 Січня, 15:36 394
Півзахисника «Динамо» визнано найкращим футболістом України у віковій категорії U-19 у 2022 році
Найкращим футболістом України 2022 року у віковій категорії U-19 визнано представника клубу, який у сезоні-2022/2023 дебютував у Прем’єр-лізі.

Так вирішили експерти проекту Золотий Талант під час фінального голосування, традиційно проведеного вже 10-й рік поспіль.

Назар Волошин — найкращий футболіст України 2022 року у віковій категорії U-19! Він посів перше місце у рейтингу, який було сформовано на базі фінального опитування експертів проекту Золотий Талант.

Для 19-річного футболіста сезон-2022/2023 став першим, проведеним на рівні Прем’єр-ліги — в оренді у Кривбасі. І перші півроку в елітному дивізіоні вихованець харківського футболу відіграв дуже непогано — 4 голи у 13-ти матчах чемпіонату України говорять самі за себе.

Тож недарма київське Динамо дає Волошину можливість показати себе у складі першої команди під час зимових зборів. Немає гарантії, що він вже готовий до виступів у основі Динамо, але шанс він заслужив.

Та це вже справи 2023 року, а у 2022-му у Волошина був лише один справжній конкурент у заочній боротьбі за звання найкращого футболіста України U-19 — центральний півзахисник Марко Сапуга (Рух).

Обидва вигравали етапи кваліфікаційного раунду, якими у схемі проекту Золотий Талант є щомісячні опитування експертів. Волошин був №1 у вересні та листопаді, Сапуга — у жовтні. У фіналі Волошин випередив Сапугу як за кількістю згадувань в анкетах — 137:107, так і за кількістю перших місць в анкетах — 70:45. Тому і посів перше місце у підсумковому рейтингу з перевагою майже у 100 балів.

Як і у 2021 році, четверта сходинка рейтингу — за Олегом Очеретьком (Шахтар). А на третю позицію вийшов єдиний легіонер серед фіналістів — Єгор Ярмолюк, який влітку 2022-го змінив Дніпро-1 на англійський Брентфорд, де вже дебютував за основний склад.

А от на п’яту сходинку претендували одразу четверо футболістів. І тут колективна думка експертів розійшлася. За загальною кількістю згадувань в анкетах №5 — Артем Смоляков (27). За кількістю перших місць найкращі показники мають Антон Царенко (Динамо) та Дмитро Капінус (Металіст 1925) — по 3. У Царенка вийшло більше балів за окремо взятим фінальним голосуванням — 42.

Але. Окрім балів у фінальному голосуванні, фіналісти отримали ще й традиційні бонуси — за результатами кваліфікаційного раунду (місячні опитування плюс сумарний рейтинг). За перше місце у місячному опитуванні нараховується 5 балів, за друге — 4, за третє — 3, за четверте — 2, за п’яте — 1. В сумарному рейтингу бали отримують гравці з топ-10 (перше місце — 10 балів, друге — 9, ..., десяте — 1).

І після додавання бонусів на п’яту сходинку вибрався Віталій Роман з Руха.

Нагадаємо, що експерти проекту Золотий Талант — тренери, відомі у минулому футболісти та журналісти. Загалом у фінальному етапі голосування було розглянуто 155 анкет.

Волошин став дев’ятим футболістом, якого за 10 років роботи проекту Золотий Талант, було визнано найкращим у віковій категорії U-19. Лише Ілля Забарний зумів вибороти це звання двічі (2020, 2021).