«Якщо Луческу його «загубить» - йому футбол цього не пробачить», - експерт виділив гравця «біло-синіх», який є потенційно найдорожчим у «Динамо»

Динамо Київ 1 Лютого, 18:18 3731
«Якщо Луческу його «загубить» - йому футбол цього не пробачить», - експерт виділив гравця «біло-синіх», який є потенційно найдорожчим у «Динамо» | 19-27
Відомий менеджер та експерт В’ячеслав Заховайло оцінив для 1927.kiev.ua третій матч «біло-синіх» на турецькому зборі проти «Аустрії».
- Хоча перший тайм кияни програли 0:2, він мені сподобався більше, ніж другий. В суперника був кращий супротив у першій половині гри. Найголовніше, я побачив, чого хоче від команди Луческу. В мені йокнуло, що з цього щось може вийти.

З Волошиним потрібно працювати індивідуально, щоб він розумів, чого від нього хочуть. У Назара є потенціал, але в його діях не вистачає солідності. Також, в атаку він біжить, а назад «викликає таксі». Це не критично і напрацьовується.

Царенко добре читає гру - володіє хорошим баченням поля, добре читає простір. Таких гравців є небагато, в футболі це дано не всім, але він ще не впевнений у собі. Це теж можна виправити - додати в морально-вольових. Недостачу в рості він повинен компенсувати продуктивною грою на м'ячі. Тут він повинен бути на дві голови вище.

Не виключено, що «Динамо» гратиме в три центральних захисники. В команді не вистачає флангових гравців з певними якостями. З того, що я бачу, Луческу хоче виростити нову команду. Це правильне рішення.

Я не очікував, що Луческу випустить 17-річного Матвія Пономаренко - великі молодці. Вважаю, що в київському «Динамо» цей гравець, якщо брати до уваги його потенціал, - найдорожчий футболіст «біло-синіх». По потенціалу, дорожчого гравця за нього в київському клубі немає.

В березні 2022 року мені зателефонував знайомий агент з проханням прихистити Матвія Пономаренка і Сергія Шевченка («Зоря», - ред) у «Славії». Я вивчив цих гравців. Дуже цікаві хлопці. Якби Матвій вирішив залишитися в Чехії, то стовідсотково був би в основному складі «Славії». В Пономаренка шаленний потенціал. Якщо Луческу його «загубить» - йому футбол цього не пробачить. З ним потрібно щоденно працювати, постійно йому довіряти, ставити, щоб був ігровий тонус - давати в кожному матчі ігрові хвилини. Я більше ніж впевнений, що при активній роботі з ним через рік-два у нас буде топ-нападник. Всі дані топового форварда у нього є: зріст, швидкість, техніка, зарядженість на ворота.

Те, що в «Динамо» зараз відбувається чистка кадрів - дуже правильне рішення. Ми знаємо потенціал гравців, які пішли. На їхнє місце прийдуть молоді виконавці, які зможуть отримувати ігрову практику і розкриватися. В нинішній ситуації, коли немає змоги утримувати команду рівня Ліги чемпіонів і немає можливості купувати якісних гравців, вирощувати цю команду зі своїх виконавців є дуже розумним вибором. Раніше Лобановський довірився молодим: Шевченку, Реброву, Шовковському та іншим. Вони були максимально мотивовані. Це дало чудові результати. Тому, «провітрювання» яке зараз робить Луческу в команді піде їй на користь. Нехай не зараз, але в майбутньому точно.


Микола Тимощук