Нові обличчя, старі проблеми: хто керуватиме «Ювентусом» після Аньєллі

Світовий футбол 9 Лютого, 15:12 209
Нові обличчя, старі проблеми: хто керуватиме «Ювентусом» після Аньєллі
«Ювентус» знову вляпався в неприємну історію. Скандал не такий масштабний, як 2006 року, коли «б'янконері» відправили до Серії В, але все одно досить гучний.

Із туринського клубу зняли 15 очок за фінансові махінації. Можуть зняти ще більше або усунути чорно-білих від єврокубків, якщо буде доведено, що вони платили гравцям зарплату в конвертах під час пандемії коронавірусу. Точніше, у самий її розпал.

Звинувачення з боку прокуратури та провал із проектом Європейської Суперліги змусили Андреа Аньєллі залишити пост президента Ювентуса. Разом із функціонером пішли Павел Недвед, Мауріціо Аррівабене та всі, хто йому допомагав.

Більше того, кожному з них заборонено займатись футбольною діяльністю в Італії. Термін дискваліфікації у кожного свій. Такі події змусили холдингову компанію Exor, яка володіє контрольним пакетом акцій туринського клубу, вживатиме радикальних заходів. Тобто терміново призначати нове керівництво.

Відповідальність за нові призначення взяв на себе Джон Елканн – голова правління Exor та двоюрідний брат Аньєллі. Він вирішив, що найкращим кандидатом на президентське крісло «б'янконері» буде Джанлука Ферреро.

Посаду генерального директора отримав Мауріціо Сканавіно. Водночас у чорно-білих змінився склад ради директорів. До нього тепер окрім Ферреро та Сканавіно входять також Фіорана Вітторія Негрі, Дієго Пістоне та Лаура Кап'єлло. Повноваження нової ради директорів триватимуть до 30 червня 2025 року.

Сканавіно, який став генеральним директором Ювентуса, у ЗМІ називають правою рукою Елканна. Він обіймає аналогічну посаду в групі компаній Gedi Group, яка контролює італійські газети La Repubblica та La Stampa. У холдингу Exor Сканавіно працює з 2004 року. Спочатку він займався просуванням брендів FIAT, Alfa Romeo та Lancia.

Через 3 роки італієць перейшов до La Stampa, де став директором з цифрової сфери та маркетингу. У 2010 році він став генеральним директором рекламного агентства Publikompass. Ще через 3 роки Сканавіно почав курирувати роботу Il Secolo XIX – однієї з найстаріших газет Італії, яка однією з перших почала друкуватися у різних кольорах.

Що стосується Ферреро, він є дипломованим бухгалтером та фахівцем у податковій та корпоративній сферах, що зараз важливо для туринського клубу. Він здійснює консультування та допомогу у тих самих сферах. Свої послуги італієць надає переважно акціонерним компаніям, що належать багатонаціональним групам.

Ферреро також обіймає посаду члена ради офіційних аудиторів компаній, що належать італійським та транснаціональним групам, які працюють в основному в автомобільній, фінансовій та біофармацевтичній галузях досліджень.

Цим призначенням Елканн дав зрозуміти, що тепер хоче поставити біля керма Ювентуса когось краще знайомого з юридичними та корпоративними питаннями. Такої ж лінії дотримуватимуться члени нової ради директорів, кожен з яких має яскраво виражений технічний профіль.

У новому керівництві туринського клубу люди, які не дуже тісно пов'язані з професійним спортом, натомість є експертами в економічній та юридичній сферах. Враховуючи проблеми «б'янконері» в обох напрямках, такі фахівці їм зараз потрібніші.

З іншого боку, футбольні успіхи Ювентуса як були, так і залишаються під великим питанням. Тільки-но набравши гарний хід, «б'янконері» отримали серйозний удар після зняття 15-ти очок. На команду це не могло не вплинути.

Після невдалого старту сезону та вильоту з Ліги чемпіонів, «чорно-білі» піднялися в топ-4 Серії А. Тепер вони змушені боротися за те, щоб зберегти прописку в елітному дивізіоні. Про єврокубки на наступний сезон не може бути й мови. Це серйозний удар по клубу такого калібру.

Цьогорічна кампанія Ювентуса схожа на американські гірки. Важко передбачити, чим це закінчиться для туринського клубу. Спрогнозувати шанси «б'янконері» на успішний наступний сезон ще складніше. Зважаючи на все, «чорно-білим» доведеться продати одного чи двох найдорожчих гравців у складі для стабілізації фінансового становища.

Незрозуміло, що буде з ветеранами Ювентуса та наставником команди. Для Массіміліано Аллегрі цей сезон є, напевно, найскладнішим у тренерській кар'єрі. Головне, щоб не стало ще гірше, оскільки слідство щодо туринського клубу продовжується.

Сергій ЗАВАЛКО