Світовий футбол 18 Лютого, 16:37 8447
«Арсенал» оформив суперкамбек в АПЛ – Зінченко з дебютним голом у ворота чемпіона світу і помилкою приєднався до шоу  | 19-27
Арсенал вирвав перемогу над Астон Віллою (4:2) у 24 турі АПЛ. У поєдинку взяв участь гравець збірної України Олександр Зінченко й відзначився голом.

Складний початок з помилкою Зінченка

Лондонці посеред тижня поступились Манчестер Сіті, втративши лідерство у чемпіонаті.

Сьогодні потрібно було вигравати, щоб повернутись на вершину. Артета з перших хвилин випустив Зінченка, для якого це був уже 20 матч у червоній футболці у всіх турнірах. Мініювілей!

Перший удар був за господарями – Луїс пробив вище. Одразу ж Зінченко обіграв суперника у своєму штрафному, вдало вийшовши з-під пресингу. Але вже за кілька миттєвостей Олександр втратив сферу на чужій частині поля. Кеш швидко просунувся вперед і закинув у штрафний на Воткінса, який розхитав оборонця і пробив чітко у дальній кут – Оллі забиває у четвертому матчі поспіль.

Стартова десятихвилинка була відверто складною для «канонірів» – гра не надто в'язалась, було чимало непотрібних втрат. Проте вже перша змістовна атака ледь не завершилась голом. Вайт прорвався лівим флангом і прострілив, але захисник виніс м'яча з-під носа Нкетії. Щоправда, одразу ж був зафіксований офсайд.

Лондонський штурм і миттєва відповідь

Арсенал ніби повірив у свої сили та влаштував нетривалу навалу, активно залучаючи фланги. 26-річний українець у цей час часто зміщувався у центр. Зрештою, Вайт подав, а Вінкс вибив чітко на Сака, який злету вгатив у дальню дев'ять. Дуже ефектно. Зінченко спробував забити і сам. М'яч після удару з метрів 30-ти не був проблемою для Еміліано Мартінеса.

Підопічні Унаї Емері хоч і пропустили, але чудово діяли командно і не відсиджувались в обороні. Яскравий приклад – другий гол у ворота Ремсдейла. Камара у центрі обігрався з Коутінью й перевів на лівий фланг. Морено виконав простріл, який пропустив Буендія, у зону пенальті, а Філіппе пробив у ближній кут. Дебютний гол бразильця у сезоні. Останні хвилини першого тайму були нервовим, зокрема Букайо Сака виглядав запальним і конфліктним.

Дебютний гол Зінченка розпочав шоу

Арсенал одразу ж почав тиснути. Наш земляк знову стріляв здалеку – оборона взяла удар на себе. Забивати мав Сака, який вдало відгукнувся на подачу з флангу. Лишень поперечка. Та на 61 хвилині старання гостей конвертувались у гол. Едегор розіграв зі Сака кутовий та прострілив на лінію штрафного, де зльоту пробив Зінченко. Чітко у ближній кут! Це перший забитий м'яч українця у футболці «червоних» і в АПЛ загалом.

Арсенал майже повністю перекрив кисень супернику й продовжував атакувати. Рахунок мав стати 3:2 на 76-й, коли Едегор пробив повз напівпорожні ворота. Астон Вілла, яка нічого не створила, могла покарати суперника, але удар Бейлі Ремсдейл перевів у поперечку. «Канонірам» все ж вдалось досягти бажаного. У доданий арбітром час Жоржінью розрядив гармату з-за меж штрафного. М'яч від перекладини влетів у голову Мартінесу й перетнув лінію воріт. Фантастика! А ще пізніше Мартінеллі вразив порожні ворота. 4:2!

Підопічні Артети набрали 54 залікові бали й повернули собі лідерство в англійській Прем'єр-лізі, хоч Манчестер Сіті проведе свій поєдинок сьогодні.