Футбол України 24 Лютого, 00:56 13938
«Шахтар» драматично переграв «Ренн» у серії пенальті – Трубін зберіг єврокубки для України | 19-27
«Шахтар» з «Ренном» провели матч-відповідь попереднього раунду плей-офф Ліги Європи.

1/16 фіналу, 23 лютого

Ренн - Шахтар 2:1 (серія пенальті - 4:5)

(Перший матч 1:2)

• Голи: 1:0 - 52 Екамбі, 2:0 - 106 Салах, 2:1 - 119 Белосян (автогол)

Шахтар мав один м'яч гандикапу після формально домашнього матчу у Варшаві. «Гірники» залишалися останнім представником України у євросезоні, адже кількома годинами раніше СК Дніпро-1 вилетів з Ліги конференцій.

Донеччани прилетіли до Франції з оптимальною заявкою, але в остаточному складі була несподіванка. Чомусь навіть у запасі не опинився один з героїв першої зустрічі – Дмитро Криськів. Його позицію на лівому фланзі довірили Дмитру Топалову, який до цього за весь сезон награв 17 хвилин. В усьому іншому Ігор Йовічевіч повторив основу з минулої зустрічі.

Перші хвилини видалися для українців дуже важкими. Трубін припустився кількох помилок у грі ногами, але на лінії діяв безпомилково. Кіпер Шахтаря швидко набив собі три сейви у статистику, впоравшись з ударами Гуїрі, Спенса і Трюффера. Гості не могли зв'язати кілька пасів на чужій половині, та ще й «билися» між собою. Бондар зачепив Степаненка, проте капітан донеччан швидко оговтався.

Ледь не перша нормальна атака «гірників» могла завершитися голом. Правий захисник Конопля увірвався до карного майданчика і з гострого кута наважився пробити – 37-річний Манданда не дрімав. Кутовий таки завершився взяттям воріт, коли Траоре «посунув» Спенса та заштовхав м'яч у сітку з кількох метрів. Шахтар встиг бурхливо відсвяткувати, повернутись до центра поля, аж раптом арбітр Тобіас Штілер почав активно вслухатися у свій навушник. На повторі з'ясувалося, що Траоре отримав м'яч від руки Бондаренка – такий гол зарахувати справді не можна.

До кінця тайму Шахтар вирівняв гру і більше не давав Ренну сильно турбувати Трубіна. Загалом по грі французи мали відчутну перевагу, а в активі хлопців Йовічевіча був лише той спалах з «голом» Траоре.

Друга половина засмутила відразу. Вже на 52-й хвилині Трубіна змусив капітулювати Екамбі, який засмучував «гірників» у Варшаві. Михайліченко з Матвієнком надто м'яко опікали Доку, той покотив у центр на Гуїрі, а той ще наліво Екамбі. Трубін міг парирувати навіть цей удар, але м'яч від його рук і поперечки таки залетів у сітку.

Такий рахунок повертав рівновагу у дуелі, але паніка оборони Шахтаря тривала. Через 5 хвилин Бондар відчайдушно накрив постріл Калімуендо. Знову гостям знадобилося півтайму, щоб створити власну нагоду. Роль завершувача атак сподобалася Коноплі, який ефектно пробив у падінні – сейв Манданда! Траоре у карному майданчику підкосив ноги в зіткненні зі Стівом, проте отримав лише жовту за недолугу симуляцію.

Команди взяли паузу, боячись фатальної помилки. Володіння м'ячем Ренна не надто турбувало Шахтар, який перекривав більшість шляхів до воріт Трубіна. Йовічевіч аж на 80-й хвилині зробив перші заміни – Траоре/Топалов поступилися місцем Сікану/Джурасеку. Данило відразу прострілив вздовж воріт, але Зубков не встиг замкнути. У компенсований час понервували і «гірники», коли Трубін відбив підступний удар Тета. Поєдинок таки перейшов у додаткові 30 хвилин.

Довелося згадувати, що Шахтар проводить лише другий офіційний матч у році і не набрав повноцінні кондиції. Підопічні Йовічевіча навіть не думали про атаку, але й Ренну не дали багато зробити за 15 хвилин. Трагедія сталася на перших секундах після міні-перерви. Матвієнко на фланзі мав позиційний запас перед Доку, але реактивний бельгієць просто знищив Миколу у спринті. Передача Ібрагіму Салаху на порожні ворота – 2:0.

Для порятунку Шахтаря потрібно було диво, і воно сталось. На 119-й хвилині Джурасек виконав не надто якісну подачу, яка мала стати легкою здобиччю Манданда. Втім, 18-річний Жанюель Белосян дуже вчасно запхав свою ногу і перекинув досвідченого воротаря – рахунок у дуелі знову рівний! Матвієнко ще встиг заробити жовту картку, але це нікого не хвилювало перед серією пенальті.

У серії післяматчевих пенальті влучнішими були гравці Шахтаря.

У гірників одинадцятиметрові реалізували - Назарина, Судаков, Бондаренко, Конопля та Келсі.