Треба дивитися правді у вічі. Відповідно до своїх можливостей. Місце у топ-15 – добрий результат для України за підсумком сезону.
Завдання навіть перевиконано, адже вже гарантовано є мінімум чотирнадцяте місце (п'ять команд у єврокубках, дві команди в Лізі чемпіонів). Від п'ятнадцятого воно відрізняється наявністю гарантованого (без будь-яких додаткових умов) місця для однієї команди в груповому раунді одного з євротурнірів. Тобто, чемпіон України у сезоні 2024/25 стартує не з другого раунду кваліфікації ЛЧ (як було б при здобутті 15-ої позиції), а з раунду плей-офф (умовний четвертий кваліфікаційний раунд). Тобто, доведеться проходити на двох суперників менше, ще й маючи варіант-страхування з групою ЛЄ. Непоганий бонус.
Найсмішніше, що цього всього Україна на тижні досягла б навіть з однією нічиєю Дніпра-1. Або з одним-єдиним бонусом від Шахтаря за вихід в 1/8-му фіналу. Одного бала (0.2 за конвертацією єврокубків) вистачило, аби обійти «стоячу» Чехію, а також Норвегію, яку зупинив, не давши Буде-Глімту очок, Лех. Припинила боротьбу й Данія🇩🇰, хоча нашому місцю в топ-15 за умови випередження і Чехії, і Норвегії не загрожувала б навіть вона. Також мінус Сербія. Також мінус одна команда у Туреччини. Єдиний конкурент України, який на тижні взяв очки – це Швейцарія.
Базель здобув перемогу – ті самі два бали, що й сумарний здобуток Дніпра-1 та Шахтаря. Але два бали трохи цінніші за наші через менший дільник – 0,5 проти 0,4. Тобто, Швейцарія на 0.1 бала наростила відрив від України, але загалом різниця становить 0.375 бала. Це можна відіграти за підсумком одного матчу.
Десяту Австрію шансів випередити немає навіть теоретичних. До одинадцятої Сербії – понад три бали (3.075). Щоб це відіграти, Шахтар мусить виходити у фінал без жодної втрати, та ще й там чіплятись мінімум за нічию в ігровий час. Малоймовірно. До дванадцятої Туреччини – 2.200 бала, але у неї ще три команди у турнірах.
Завдання на решту сезону – випередити Швейцарію, не давши їй вперше з 2004-го року фінішувати вище України у ТК. Ну і заодно покращувати стартову позицію в кампанії 2023/24. Наразі Україна там 14-та, відстаючи від тієї ж Швейцарії на понад два бали.
В сезонному рейтингу (коефіцієнт 2022/23) наша Асоціація впритул наблизилась до топ-20 – 21-ше місце. На відстані однієї перемоги – «стояча» Норвегія, ще трохи далі – «стояча» Данія. А зі Словаччиною, яка ще активна у єврокубках, сезонний показник однаковий. Хоча ця боротьба (в сезонному рейтингу) – наразі суто за престиж.
Сезон триває й тривають пригоди України у Таблиці коефіцієнтів. У важкі часи все могло бути значно гірше, ніж є зараз.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!