«Олександрія»
З чим йшли зимувати
- 5-е місце, 13 ігор, 24 очки
Топ чи не топ «Олександрія» - питання, погодьтеся, філософське. Ми не відповідатимемо на нього, надавши натомість голі факти. «Містяни» під крилом Гури пішли зимувати на п'ятому місці, проте зіграли на два матчі менше, ніж «Зоря» та «Динамо». І якщо судити за втраченими очками, то “Олександрія” випереджала луганців та йшла нарівні з киянами. Погодьтеся, цілком непогано.
Трансфери
Взимку керівництво клубу пішло на кардинальний крок, змінивши головного тренера. Юрій Гура, на думку верхівки, не впорався із завданням потрапити до трійки, а тому замість нього запросили Руслана Ротаня, давши йому контракт на два з половиною роки. Великі цифри.
Коуч одразу почав перебирати склад, відпустивши основного кіпера Білика, центрбеків Мельника та Дячука (останній достроково повернувся до “Динамо” на прохання киян), а також хавбеків Демченка та Дришлюка. Замість тих, хто пішов, були підписані досвідчений воротар Шевченко та захисник Логінов, і перспективний опорник Михайленко. Але головне, що вдалося посилити напад – повноцінний контракт було укладено з Андрієм Кулаковим. Це справді гарна новина.
Зимові спаринги
- Десять ігор, дві перемоги, дві нічиїх, шість поразок
Ми всі знаємо, що результати в контрольних іграх – річ другорядна, проте повністю від них абстрагуватися важко. «Містяни» здобули лише дві перемоги за зиму, ставши найгіршою українською командою за відсотком виграних матчів (26.7). По-справжньому круто «Олександрія» виглядала у матчі проти «Діли», у ворота якої вдалося забити чотири рази. З позитивного боку відзначимо Вікентія Волошина, на рахунку якого три точні удари. Ймовірно, своє місце в команді Ротаня вихованець «Динамо» знайти зуміє.
Весняні очікування
Керівництво клубу вирішило ризикнути, зробивши ставку на Руслана Ротаня. З одного боку, довгостроковий контракт говорить про віру у тренера та спробу будувати у довгу, проте ми пам'ятаємо, що попередника Руслана Петровича звільнили за непотрапляння до трійки. Взимку. Тож важко сказати, чого можна чекати від нинішньої “Олександрії”, навряд чи миттєвого прогресу, у молодіжці Ротань не будував нашвидкуруч.
«Зоря»
З чим йшли зимувати
- 4-е місце, 15 ігор, 28 очок
Якщо ви нейтральний глядач, то, напевно, вам подобалася гра луганської “Зорі”. Колектив ван Леувена грав із душею, намагався атакувати, пресингувати, при цьому часто гублячись ззаду та пропускаючи багато голів. Луганці могли як перемагати конкурентів (3:2 проти «Динамо», 4:1 проти «Олександрії»), так і програвати явним андердогам (1:3 проти «Руху», 0:1 проти «Інгульця»). Справжня команда настрою, якій, до того ж вдається йти в зоні єврокубків.
Трансфери
«Зоря» взимку зуміла втримати не тільки всіх основних футболістів, а й головного тренера, чутки про можливий відхід якого були у грудні. Вихідні трансфери не стали ударом для команди – Крістіан майже не грав у першій частині сезону, а Михайленко, Алібеков, Луньов та Алефіренко отримували крихти ігрового часу. Поза “Зорею” їм точно буде комфортніше.
Підписав клуб також не багатьох, але робив це з розумом. У ван Леувена вистачало проблем у центрі поля, де після відходу Назарини та травми Шахова була вічна нестача гравців. Дришлюк та Хахльов - не найкращі хавбеки УПЛ, але вони завдяки віку знайдуть контакт з тренером (ван Леувен вміє розвивати молодь), а значить точно розширять лаву запасних. Як і форвард Едуардо Герреро, орендований у Маккабі. Своєю чергою фулбек Полегенько додасть конкуренції праворуч, особливо з огляду на жахливу ситуацію, яка сталася на зборах з Олегом Данченком. Поки що незрозуміло, коли фулбек зможе повернутися в стрій. Ну а під кінець «Зоря» ще й встигла посилити оборону Микитою Бурдою, який так і знайшов себе в «Динамо» після серії травм.
Зимові спаринги
- Десять матчів, три перемоги, одна нічия, шість поразок
Як і “Олександрія”, луганці не дуже переконливо виглядали на зборах. Принаймні якщо говорити про результати. «Зоря» перемогла лише тричі в десяти іграх, програвши при цьому у шести поєдинках. Команда ван Леувена все ще багато пропускає (чотири від «Риги» та «Норшеланна», два від «Арди»), при цьому не зумівши повною мірою розкрити власну атакувальну міць (лише десять забитих). Натомість до основи підбирається Антюх, який став найкращим бомбардиром команди.
Весняні очікування
«Зоря» - це хаос і нестабільність. Важко прогнозувати, на що здатний колектив, який може обіграти найсильніших та програти найслабшим. Є передумови, що луганці спробують зачепитися за медалі, проте поки що здається, що четверте місце стане для теперішньої “Зорі” стелею. Не видно, кого вони можуть випередити із головної трійки гравців.
«Динамо»
З чим йшли зимувати
- 3-є місце, 15 ігор, 30 очок
Кияни досить швидко втратили статус головного фаворита сезону, перетворившись на одного із претендентів. Команда Луческу виглядала нестабільно у першій частині і лише непогані результати на фініші півріччя допомогли трохи виправити становище. Щоправда, відставання від “Шахтаря” та “Дніпра-1” у столичного клубу пристойне і далеко не факт, що їм вдасться його скоротити. Особливо з огляду на зимові втрати.
Трансфери
«Динамо» за зиму послабшало. Ігор Суркіс нарешті вирішив відпускати своїх футболістів, правда трансфер Циганкова до «Жирони», у якого залишалося пів року за контрактом, не сильно залежав від президента столичної команди. А ось Забарного вдалося продати за 22 мільйони в «Борнмут», що, з одного боку, збільшило бюджет, проте з іншого послабило оборону. Також «Динамо» віддало в оренду Бєсєдіна та Кендзьору, паралельно з цим безкоштовно відпустивши Кулача.
Вхідні трансфери вражають менше. Повернувся з оренди колись перспективний Лєднєв, який одразу отримав травму. Також своє щастя шукатимуть юні вихованці Дячук та Волошин. Перший – на місці Забарного, другий – на місці Циганкова.
Зимові спаринги
- 14 матчів, сім перемог, чотири нічиї, три поразки
Мірча Луческу традиційно для себе взимку робив акцент на кількості ігор, яких у сумі “Динамо” провело 14, перемігши в половині з них. І це найкращий показник серед усіх українських колективів. Столичний клуб розпочав збори з двох поразок, проте згодом видав чудову переможну серію, причому настільки, що став забивати навіть Влад Супряга. Хто знає, можливо, він отримає свій шанс у другому півріччі.
Весняні очікування
«Динамо» - не фаворит гонки, який узимку ще й втратив двох важливих гравців. Але команда все ще залишається серед претендентів на трон, як мінімум через Мірчу Луческу. Усі в один голос стверджують, що 77-річний наставник постарів і його методи погано працюють, і це лише сильніше мотивує його. Якщо щось і здатне допомогти “Динамо” взяти золото, то це досвід свого тренера, який у тренерській кар'єрі побачив набагато більше за своїх конкурентів. Майбутні пів року покажуть, чи застаріли методи Луческу, або досвідчений румун досі у формі.
«Шахтар»
З чим йшли зимувати
- 2-е місце, 13 ігор, 30 очок
Втрата легіонерів не заважає “гірникам” у внутрішніх змаганнях. Команда Йовічевіча й надалі йде серед лідерів, маючи непогані шанси на підсумкове золото. Клуб практично без збоїв йшов осінню у рамках першості України, проте нічиї проти “Олександрії” та “Зорі”, а також по ділу програний матч “Дніпру-1”, дозволили дніпрянам трохи відірватися у таблиці.
Трансфери
Головною новиною всієї зими став трансфер Михайла Мудрика до “Челсі”. Про нього сказано багато, а тому повторюватися немає сенсу. Крім Михайла, «гірники» відпустили Кривцова до МЛС, віддали деяких гравців у нові оренди та попрощалися з Кулаковим, який на постійній основі пішов до «Олександрії».
Вхідні трансфери також вийшли цікавими. Клуб посилив кожну з ліній, заплативши три мільйони за кіпера «Ворскли» Різника, підписавши в оборону Гочолейшвілі і повернувши Ракіцького, тоді як в атаку були взяті перспективні Кевін Келсі та Хусрав Тоїров. Лава запасних стала ширшою, правда важко судити, як швидко новачки стануть своїми на новому місці. Багато хто з них був невідомим нам раніше, а той же Ракіцький уже пройшов піковий вік.
Зимові спаринги
- П'ять ігор, одна перемога, три нічиї, одна поразка
«Гірники» навіть з урахуванням зірваного матчу з «Динамо» Тбілісі, провели на зборах найменше ігор. План Йовічевіча повністю протилежний плану того ж Луческу, а хто з тренерів правий стане зрозумілим лише наприкінці чемпіонату. Зазначимо лише, що “гірники” на зборах неодмінно забивали у кожній грі, проте вистачало проблем в обороні. Від того ж “Марібора” колектив Йовічевіча пропустив чотири рази.
Весняні очікування
Ще за підсумками першої половини сезону ми писали, що якщо “Шахтарю” вдасться зберегти в команді Михайла Мудрика, то донеччани стануть фаворитами у боротьбі за чемпіонство. Не зберегли, однак у гонці вони беруть участь і все ще мають добрі шанси. Але назвати їх основним претендентом ми не можемо. По-перше, у Йовічевіча не того досвіду, як у Луческу, тоді як дніпряни зберегли лідерів та справді зміцнили склад. Чим парируватимуть “гірники”?
«Дніпро-1»
З чим йшли зимувати
- 1-е місце, 14 ігор, 35 очок
Дніпряни стали найкращою командою півріччя, яка по-справжньому зуміла роздратувати грандів, обігравши і «Динамо», і «Шахтар» у рамках першого кола. Навіть поразка у фінальній грі “Кривбасу” не мала сильно бентежити громадськість - зимове чемпіонство команда Кучера виборола по ділу, проте позаду лише простіша половина шляху.
Трансфери
Почнемо з трансферів вихідних, оскільки попри очікування багатьох та загальний тренд, який був заданий «Шахтарем» та «Динамо», дніпряни змогли втримати двох зірочок - Довбик та Піхальонок з командою, а значить склад, як мінімум, не став гіршим. Так, пішли Логінов, Юрчук, Бузанелло, Горбунов, Громов, проте жоден з них не був основним, і сильного жалю серед уболівальників щодо їхнього відходу не буде. Їхнє місце вже посіли інші.
Керівництво дніпрян і надалі шукає персонажів серед легіонерів (таких уже дев'ять, рекорд воєнного часу). Для зміцнення оборони були підписані крайки Хайнер та Маттаріта, а фланг атаки підсилить бразилець Пеглоу. Крім цього, прийшло й кілька представників вітчизняного цеху: універсальний Євген Пасіч, колись перспективний Танковський та швиденький Підлипенець. Лава запасних “Дніпра-1” стала набагато довшою, а кадровий голод був однією з головних проблем Кучера у першій половині кампанії.
Зимові спаринги
- Вісім ігор, п'ять перемог, дві нічиї, одна поразка
“Дніпро-1” став не лише зимовим чемпіоном в УПЛ, але також має найкращий відсоток виграних матчів на зимових зборах. Колектив Кучера переміг у п'яти іграх із восьми, забивши при цьому 18 голів. Щоправда, чимало й пропускав - дев'ять (більше гола за гру в середньому). Найкращим бомбардиром, звичайно ж, став Артем Довбик, який забив шість разів, проте також добре показав себе Танковський, завдавши двох точних ударів. Одна з причин, чому дніпряни вирішили його орендувати.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!