«Справжній українець цього не зробив би»: експерти про скандальне рішення ектренера збірної України Петракова

Футбол України 8 Березня, 11:42 836
«Справжній українець цього не зробив би»: експерти про скандальне рішення ектренера збірної України Петракова
Йожеф Сабо, Леонід Буряк та Олег Федорчук висловилися про виклик Олександром Петраковим до збірної Вірменії чотирьох гравців із російських клубів.

Олександр Петраков на чолі збірної України багаторазово озвучував свою позицію щодо виклику футболістів, які грають у Росії до складу національної команди.

«Ви мені скажіть, ось я візьму і викликаю футболіста з Росії - ви ж мене порве, так? Ні? Розумієте, зараз, скажу вам відверто, я не розглядаю питання про виклик гравців з чемпіонату Росії», – відповів тоді Петраков журналістам ще до початку повномасштабної фази війни.

Потім Олександр Васильович настільки зачепив за живе окупантів своїми словами, що вони вимагали від УЄФА дискваліфікації українського тренера.

Після закінчення контракту у січні цього року Петраков залишив збірну України та очолив національну команду Вірменії. І ось сьогодні з'явився список вірменських футболістів, які братимуть участь у березневому зборі. На диво багатьох в Україні, у цьому списку опинилися чотири футболісти, які грають у російських клубах.

Йожеф Сабо: «Справжній українець цього не зробив би»

– Я проти того, щоби викликати таких футболістів. Вважаю, що з російськими футболістами, як і з усіма їхніми жителями, варто припинити будь-які стосунки. Як можна після цих звірств мати з ними щось спільне? Якщо він це зробив, я не знаю з яких міркувань, чи справжній українець цього не зробив би.

Леонід Буряк: «Я шокований усім, є маса футболістів в інших країнах»

– Я читав, що він узяв із чемпіонату Росії, з Локомотива та ще звідкись. Важко це все.

Що кажуть люди та що роблять – це різні речі. На жаль, це наша дійсність. Я також цього не зрозумію. Важко сказати, [чим керувався Петраков,] особливо у ситуації, коли нині вся наша країна. Це все мало не сприймається. Адже є маса футболістів, які грають в інших країнах. Адже свого часу їхня збірна натуралізувала і французів, і аргентинців вірменського походження. Чесно кажучи, я шокований усім цим.

Олег Федорчук: «Я засмучений поведінкою Петракова, але не здивований»

– Нам давно настав час відійти від ілюзій щодо свідомості спортсменів, артистів. Це дуже специфічні професії, які мають на увазі під собою замкнене коло спілкування. Я працюю у футболі 46 років і знаю інтелектуальний рівень футболістів та тренерів, чим вони живуть. Повірте мені, багато речей вони не так інтерпретують, як воно насправді відбувається.

І те, що найпатріотичніший Тимощук виявився не на тому березі – це вам яскрава ілюстрація. Так само і по Петракову, він заявляв одне, а підписує контракт із союзником Росії, яка передавала зброю. Або він не знає цього, або він тоді був нечесний.

Потрібно раз і назавжди для себе з'ясувати, що футболісти не мають політичної свідомості.

Приміром, є група гравців Шахтаря, не хочу зараз комусь псувати вечір, у 14-му році на блокпості, виїжджаючи з Донецька, дуже цілувалися та обіймалися із «днрівцями», які вбивали наших людей. Потім ці гравці грали у нашій збірній, і зараз від них «Слава Україні» та все інше. Це малі діти, які завжди розуміють, що вони роблять.

Петраков такий самий, я його знаю років 40. Тому не вважаю його такою людиною, яка розуміє все, що він робить. Я не кажу, що він обмежений якийсь, ви повинні зрозуміти, що дуже вузьке коло спілкування у спортсменів вони не усвідомлюють [усіх нюансів політичної ситуації].

Звичайно, це [виклик гравців з чемпіонату Росії до збірної Вірменії] неправильно, але якби він не заявляв свою проукраїнську позицію, я б і не помітив цього. Адже навіть коли вірмени нещодавно з нами грали, вони мали багато легіонерів з Росії. А так Петраков заявляє одне, а демонструє інше, це і є незрозуміле. Я засмучений його поведінкою, але не здивований.