Світовий футбол 9 Березня, 00:14 11619
«Мілан» вперше за 11 років пробився у чвертьфінал ЛЧ, «Баварія» впевнено вибила ПСЖ | 19-27
«Тоттенхем» приймав «Мілан» у матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Тоттенхем (Англія) - Мілан (Італія) 0:0

(Перший матч 0:1)

У першому матчі на Сан-Сіро «россонері» здобули мінімальну перемогу рахунком 1:0 завдяки голу Браїма Діаса. Тож у Лондоні чинні чемпіони Італії мали фору в один м'яч.

«Шпори» не квапились відіграватись за гостьову поразку. У першій половині обидві команди не спромоглися завдати жодного удару в площину. Найкращу нагоду відкрити рахунок втратив Мессіас, який з лінії штрафного пробив поруч з лівою стійкою.

По перерві суперники оговтались. Діас класно пристрілявся по воротах «шпор» – Форстер врятував. Вже незабаром Меньяну довелось витягати постріл Хьойберга з-під поперечки. На 77-й хвилині Крістіан Ромеро жорстко збив з ніг суперника, отримав другу жовту та залишив господарів в меншості.

Останні хвилини матчу вийшли динамічними. Кейн після розіграшу штрафного головою пробив у кут воріт – Меньян дивом врятував. Одразу після порятунку Мілан миттєво розігнав контратаку, яку Орігі завершив пострілом у стійку. Зрештою, командам так і не вдалося визначити сильнішого – 0:0.

Отже, Мілану виявилось достатньо одного забитого м'яча, щоб пробитись у чвертьфінал Ліги чемпіонів вперше за 11 років. Тоттенхем вилетів з турніру.

Огляд матчу

****

Баварія – ПСЖ – 2:0

• Голи: Шупо-Мотінг, 61, Гнабрі, 90

(перший матч – 1:0)

3 тижні тому ПСЖ на своєму полі мінімально поступився мюнхенцям, але відтоді сталося кілька важливих кадрових змін. Неймар зазнав важкої травми і вилетів до кінця сезону. Втім, французький гранд міг повністю розраховувати на Мбаппе, який встиг добряче помучити захист Баварії за 35 хвилин у Парижі. Кіліан разом з Мессі сформували грізний дует для камбеку.

Старт зустрічі вийшов дуже динамічним, але без моментів. Обидві команди активно йшли в пресинг і були готові карати за першу ж помилку. Мессі опинився під щільною опікою мюнхенців та дуже рідко демонстрував свою майстерність. Найбільше Лео страждав від Горецки, який кілька разів жорстко «переїхав» чемпіона світу.

Перші натяки на гостроту з'явились в середині тайму. Мендеш прострілом виводив Мессі на вбивчу позицію, але Девіс встиг акуратно «видлубати» м'яч з-під ніг аргентинця. Баварія відповіла пострілом Мусіали з дуже гострого кута – Доннарумма парирував.

Головний момент тайму вигадав Зоммер, який надто буквально сприйняв завдання «замінити Нойєра». Кіпер Баварії почав демонструвати дриблінг у карному майданчику і зрештою подарував м'яч Вітіньї. Португалець покотив у порожні ворота, але Де Лігт у героїчному підкаті врятував господарів.

Додатковою проблемою ПСЖ стали заміни. Маркіньйос відчував дискомфорт ще перед грою і таки «доламався» на 36-й хвилині. Капітана замінив Мукієле і сам не зміг вийти на другий тайм – у перерві поступився місцем Бітшіабу.

Початок другого тайму був тотально за Баварією. Ерік-Максім Шупо-Мотінг за 15 хвилин встиг пережити широченний спектр емоцій. Спочатку «зажував» момент і кумедно підставився під добивання партнера. Потім камерунець таки забив, але Мюллєр з положення поза грою завадив Доннаруммі.

З третьої спроби все нарешті склалося чисто. Баварія зразково запресингувала ПСЖ в карному майданчику, змусивши помилитись навіть такого майстра, як Марко Верратті. Мюллєр з Горецкою «зжерли» чемпіона Європи, і Леон викотив Шупо-Мотінгу на порожні ворота – 1:0.

ПСЖ вкотре страждає від свого колишнього гравця. Коман забивав 3 тижні тому і в фіналі ЛЧ 2020 року, а Шупо-Мотінг – в обох чвертьфіналах 2021-го і сьогодні.

Команда Гальтьє опинилася в нокдауні. Зокрема, Мессі і Мбаппе взагалі нічого не показували по перерві. Рятувати ситуацію міг Рамос, але Зоммер фантастично відбив удар Серхіо на подачі кутового. ПСЖ навіть не мав якісного підсилення з лави запасних. Перша «нормальна» заміна сталася аж на 76-й хвилині – 17-річний Заїр-Емері вийшов замість Руїса.

Баварія не давала супернику жодної надії бодай на один м'яч. ПСЖ забрав володіння, але панічні атаки французів легко переривалися гравцями мюнхенців. Усі питання зняв Гнабрі на 90-й хвилині. Верратті знову втратив м'яч у боротьбі з Кімміхом, який переправив на Канселу. Португалець протягнув і віддав Гнабрі – гол «джокерів» Баварії.

Підсумок – дві «сухі» поразки, і ПСЖ безславно вилітає на стадії 1/8 фіналу другий рік поспіль. Це міг бути останній шанс виграти ЛЧ з тріо Мессі-Мбаппе-Неймар. Аргентинець не поспішає продовжувати контракт і влітку може піти вільним агентом після 2 незрозумілих років у Парижі. Неймар також під загрозою відходу через складні стосунки з керівництвом. Натомість Баварія демонструє звичну стабільність як на полі, так і за його межами – заслужений вихід у чвертьфінал.