​Опубліковано всі порушення, в яких прокуратура Іспанії звинуватила «Барселону»

Світовий футбол 10 Березня, 23:03 144
​Опубліковано всі порушення, в яких прокуратура Іспанії звинуватила «Барселону» | 19-27
10 березня, прокуратура Іспанії висунула на адресу «Барселони» звинувачення у зв'язку з виплатою клубом €7,3 млн. колишньому керівнику місцевого суддівського департаменту Енріке Негрейрі.

AS опублікував розшифровку всіх порушень, у яких підозрюють «Барселону».

Звинувачення було остаточно оформлене у п'ятницю. Прокуратура висунула його на адресу клубу, а також колишніх президентів Сандро Роселя та Хосепа Марії Бартомеу. Обох функціонерів також звинувачують у недобросовісному управлінні клубом, а Бартомеу ще й «у підробці комерційного документа третьою стороною». Звинувачення висунуто і двом колишнім керівникам клубу — Альберту Солеру та Оскару Грау.

Згідно з розслідуванням, «Барселона» за часів правління Роселя і Бартомеу досягла «суворої конфіденційної усної угоди» з Енрікесом Негрейрою про обмін грошової винагороди на дії, спрямовані на користь клубу при прийнятті рішень арбітрами.

Компанія Енрікеса виставила «рахунки, які були відправлені до «Барселони» без надання технічних консультаційних послуг». Від «Барселони» вимагали копії відео, документів чи звітів, за якими було б видно конкретну консультативну роботу. У клубі відповіли, що потрібних матеріалів не знайдено. Податкова перевірка встановила, що витрачені клубом кошти не були безпосередньо пов'язані з діловою чи професійною діяльністю.

З 2001 по 2018 рік Негрейра отримав від «Барселони» € 7,3 млн.

«Ця виплата, не передбачена статутом клубу і не схвалена Генеральною асамблеєю, тому сторони не мають причин для виправдання цих виплат», — сказано в матеріалі.

Сина Енрікеса Негрейри, Хав'єра, було найнято в клуб у 2016 році тодішнім менеджером Хосепом Контрерасом з «метою підготовки щотижневих технічних звітів про роботу суддів щодо кожного матчу «Барселони» в Ла Лізі, а також «Барселони Б» у другому дивізіоні. Крім того, Хав'єр проводив подальший аналіз кожного матчу, оцінюючи роботу арбітрів. Бартомеу, Оскар Грау та Альберт Солер, «єдині люди, які знали про це, вони за всяку ціну уникали того, щоб Хав'єра було найнято безпосередньо в «Барселону», щоб не асоціювати його прізвище з клубом», — сказано в заяві.

У 2018 році Бартомеу прийняв рішення розірвати угоду з Негрейрою після звільнення останнього з посади.