Михайло Смоловий: «Поки лише динамівцям вдалося стримати нестримний дует Довбика та Піхальонка»

Футбол України 23 Березня, 20:41 171
Михайло Смоловий: «Поки лише динамівцям вдалося стримати нестримний дует Довбика та Піхальонка» | 19-27
Блогер у своєму Телеграмі проаналізував гру футболістів УПЛ за цікавим статистичним показником

Лідери сезону УПЛ

xGChain

Пам’ять у вас коротка, то нагадую що воно таке:

⁃ кожен удар отримує в залежності від багатьох факторів свій коефіцієнт xG

⁃ якщо в безперервному ланцюгу створення удару на 0.25 хG було 10/20/30 передач (наприклад) виконаних 6/7/8 гравцями (наприклад), то кожен з цих 6/7/8 гравців отримає по 0.25 xGChain

⁃ відповідно, якщо гравець перехоплює в чужій третині і віддає партнерові, то в ланцюгу лише 2 гравці, і тоді вони обидва отримають xGChain

Тож показник доволі інформативний, бо допомагає оцінити внесок тих футболістів, які найчастіше опиняються поза об’єктивами камер та поза захопленим белькотінням журналістів.

1. Артем Довбик (Дніпро-1) - 16.8

2. Олександр Піхальонок (Дніпро-1) - 15.0

3. Артем Бондаренко (Шахтар) - 12.6

4. Віктор Циганков - 11.8

5. Віталій Буяльський (Динамо) - 11.4

Поки лише киянам вдалося стримати нестримний дует Довбик/Піхальонок. Відрив від переслідувачів дуже солідний. В них завжди є моменти! Навіть в згаданому матчі проти Динамо Піхальонок міг запросто відкривати рахунок після передачі...Довбика.

Відірвався від групи партнерів Артем Бондаренко - людина дійсно працює, доки Судаков має грати замість Мудрика вінгером.

Хочеться сказати, що Буяльський скоро пережене Циганкова, але сам чорт знає скільки ігор послідовники Павелки з КДК накинуть зверху...

6. Сергій Сидорчук (Динамо) - 11.0

7. Михайло Мудрик - 10.9

8. Георгій Судаков (Шахтар) - 10.3

9. Микола Матвієнко (Шахтар) - 10.2

10. Тарас Степаненко (Шахтар) - 10.1

В другій п’ятірці одинокий Сидорчук в компанії гравців Шахтаря. Навесні лише Кривбас приймав вольове рішення захищатися: решта попливла дуже швидко.

Микола Матвієнко сильно додав собі балів за рахунок ігор на позиції лівого захисника. Але це не проблема, швидше визнання його високої кваліфікації.

11. Едуард Сарапій (Дніпро-1) - 9.75

12. Богдан Михайліченко (Шахтар) - 9.36

13. Сергій Булеца (Зоря) - 9.04

14. Валерій Бондар (Шахтар) - 9.01

15. Єгор Твердохліб (Минай) - 9.01

Тут найменш попсові виконавці. Цікавим для аналізу виглядає високий пік Сарапія. За всіма прямими ознаками Едуард дуже посередній пасуючий гравець, але наявність тандему Довбика з Піхальонком здатна компенсувати навіть це!

Відзначаємо Сергія Булецу - його позиція теж про визнання вмінь.

Але напевно найбільших компліментів в цій групі заслуговує Єгор Твердохліб! Знаходитися у топ-15, граючи за Минай, неабияке досягнення!

Топ-15 гравців #УПЛ за внеском у створення xG командою (xGChain)

Довбик та Піхальонок поки недосяжні! Почнуть здавати позиції - Дніпро-1 розвалиться, як і їх амбіції на титул.

В Динамо величезна біда - немає навіть третього гравця для Big3. Поки навесні ніхто не вистрелив. Нажаль, стає очевидним, що минулу зиму просрали на ніщо: нікого не підняли до рівня сідати за один стіл з Буяльським та Сидорчуком. Два гравці не можуть вигравати чемпіонати за дев’ятьох чоловік в основі для кількості...