Збірна України 27 Березня, 09:48 396
Італія перемогла Мальту – «Скуадра Адзурра» обійшла Україну в групі, сенсаційний новачок забив у другому матчі поспіль  | 19-27
Матео Ретегі допоміг збірній Італії переграти Мальту (2:0) у матчі відбору на Євро-2024.

Збірній Італії після поразки від Англії критично важливо було переграти Мальту. Осічки «Скуадри Адзурри» в цьому матчі ніхто не очікував, тож Роберто Манчіні дозволив собі провести масштабну ротацію. Зі складу, який виходив на «трьох левів», залишились тільки Доннарумма, Ді Лоренцо та Ретегі – зате шанс отримали молоді Скальвіні та Ньйонто.

На жаль, останнього довелося замінити вже на 22-й хвилині, адже Віллі підвернув гомілкостоп і не зміг оговтатись. Замість нього випустили Гріфо.

До того моменту збірні Італії навіть могла пропустити гол. Вже на 5-й хвилині Сатаріано пробіг між двох центрбеків і розстрілював ворота метрів з 13-ти, змусивши Доннарумму виконувати сейв. У другому таймі Сатаріано мав знову вивалюватись на рандеву з голкіпером, однак замість цього нападник виконав неточний навіс.

Це були єдині моменти господарів у зустрічі. Італія, звісно ж, створила набагато більше – але не настільки багато, щоб влаштувати якийсь розгром. При 14 ударах вони награли на 1,75 xG, створивши три явних гольових нагоди за весь матч. Втім, ще до перерви «Скуадрі» вдалося оформити комфортну перевагу.

На 14-й хвилині Романьйолі щільно вистрілив з дальньої дистанції, а м'яч рикошетом пройшов над поперечкою. Гості заробили кутовий, подачу з якого виконав Тоналі – а молодий Ретегі спокійно її замкнув. 1:0!

Натуралізований аргентинець відзначився другим голом у своєму другому матчі за Італію. До Матео останніми трьома гравцями, які забивали у своїх перших двох іграх за «Скуадру», були Ріккардо Орсоліні (листопад 2020 року), Енріко К’єза (червень 1996 року) та Джорджо Кіналья (вересень 1972 року).

На 27-й же хвилині простріл від Емерсона спробував підправити у ворота Тоналі. Втім, м'яч після його дотику заніс у ворота Пессіна – 2:0!

На 30-й же хвилині міг відзначитись Гріфо, який отримав передачу в центр карного майданчика й вистрілив точно у голкіпера, а при добиванні його знесли захисники. Втім, VAR пенальті не призначив.

У другому таймі гості виглядали спокійніше. Із небезпечних моментів пригадується тільки кутовий на 69-й хвилині, після якого Скамакка пробив у падінні через себе. Бонелло парирував. От і вся гострота. Зрештою, фінальний свисток зафіксував перемогу збірної Італії з рахунком 2:0.

Таким чином, Італія набрала три очки й порівнялась зі збірною Північної Македонії. Англія лидирує у квартеті, а Україна з нулем залікових балів тримається четвертою.