Йожеф Сабо: «Матч проти Англії — найслабша гра нашої збірної. Так грати не можна. Для мене — це не футбол»

Збірна України 27 Березня, 11:51 1105
Йожеф Сабо: «Матч проти Англії — найслабша гра нашої збірної. Так грати не можна. Для мене — це не футбол» | 19-27
Екс-тренер «Динамо» Київ і збірної України Йожеф Сабо оцінив для1927.kiev.ua гру збірної України проти Англії.

— Про що можна говорити, якщо ми слабші? Кого винити? В першому таймі наших взагалі не було видно, а в другому англійці зупинилися, не зрозуміло чому, тому нам вдавалося більше контролювати м'яч. Такий футбол мені не подобається. Я прихильник того, що краще програти 4:0 чи 5:0, але грати атакою на атаку. В нас атаки взагалі ніякої немає. Абсолютно - ні ударів по воротах, нічого. Це найслабша гра нашої збірної. Так грати не можна. Для мене - це не футбол. Нехай критикують мене, як хочуть, але я вважаю, що це не той футбол, який потрібен для національної збірної.

— Як оціните тактику на матч?

— Тренер вибрав гру на контратаках, але контратаки у нас немає. В першому таймі англійці взагалі запресингували і не давали можливість щось зробити. Що відбулося в другому таймі - не знаю. Суперник просто зупинився. Певно, результат влаштовував. Але, не будемо забувати, що вони грали на третій день після дуже важкого матчу з італійцями на виїзді. При цьому, вони здорово виглядали.

— В стартовому складі були два дебютанти - вибір на гру став несподіванкою для Вас?

— Сваток старався, вигравав повітря, але атаки - нуль. Моментів - нуль. Якби ми атакували і програли - це інше. Я не очікував такої гри. Я критикую, коли в УПЛ проти «Динамо» і «Шахтаря» команди «сідають» в захист і відбиваються. Це не футбол. Те ж саме говорю і зараз, після матчу національної збірної. В ній наші найсильніші гравці, але команда виглядала тьмяно. Краще пропустити 5 і забити 2. Видно, що є атака. Наша збірна, на сьогодні, не знає, що таке атака.

— Можна виділити когось із гравців у збірній України?

— Деяких футболістів взагалі не було помітно. На своїй половині поля ще якось грали в один-два дотики. В другому таймі теж до середини поля грали, а далі - нічого. Чи вони не знали, що робити, чи перегоріли, але футбол має бути іншим. Для глядача має атакувати обидві команди. А так - моментів не було, десь виручав Трубін, десь йому щастило, по пробивали з близької відстані і влучали в нього.

— Зінченко - оптимальний варіант капітана, на даний момент?

— Це вибір тренера. Олександр - розумний гравець, але він не атакувальний, а розігруючий. Може прийняти, віддати... Він хороший футболіст в себе в команді. Найстарший в нас Степаненко. По правилах, капітанську пов'язку дають старшому, але це вибір тренера.

Наші футболісти середньої лінії теж мали б щось робити, щоб вийти на ударну лінію, але цього в матчі проти Англії не було.

— Як оціните вихід Коноплянки в доданий час?

— Я сидів біля телевізора і мені було соромно, що його випустили на півтори хвилини. Не потрібно так принижувати футболіста. Це сором. Вийшов, аут, зупинка в грі і суддя свиснув. Для чого було випускати Коноплянку? Через критику рішення про виклик? Так потрібно було йому дати хоча б хвилин 10, щоб показав, що вміє.

Микола Тимощук