Титул Квітової, провал українок у Маямі, фейк-повернення Федерера

Український спорт 3 Квітня, 15:53 436
Титул Квітової, провал українок у Маямі, фейк-повернення Федерера | 19-27
Підсумки двох останніх тижнів у тенісі

Завершилася друга половина тенісного березня, яка для найкращих спортсменів традиційно проходить у Флориді. Чоловіки та жінки змагалися на одному з найпрестижніших турнірів сезону – ATP / WTA 1000 Маямі. На жаль, українські тенісистки не змогли втішити своїми виступами, але продовжують активно боротися з байдужістю тенісних організацій до повномасштабної війни, яку розв'язала росія на території України.

WTA 1000 Маямі

Розпочнемо розбір турніру з українських дівчат. Даяна Ястремська та Леся Цуренко стартували з кваліфікації змагань. Обидві тенісистки змогли пройти 1-й раунд: Леся на класі обіграла Коко Вандевей без особливих проблем, а Даяна у трисетовому трилері вирвала перемогу у Кеті Макнеллі. Цікаво, що після завершення матчу американка не потиснула Даяні руку. У них давній конфлікт, який розпочався ще в 2021 році на турнірі в Цинциннаті. Тоді, в рідних стінах, Кеті також програла Даяні, а після перемоги Ястремська простягла руки до вух, натякаючи на те, що вболівальникам, які активно підтримували Макнеллі, варто помовчати. Тоді дівчата теж обійшлися без рукостискань у сітки, але незабаром все-таки подякували одна одній за гру. Але в Маямі цього не сталося. Швидше за все, дуже вже американка образилася на Даяну і вирішила, що та часто симулює... Величезного розголосу цій ситуації не надали, тому особливої уваги на цьому акцентувати навряд чи варто.


Даяна не змогла зрештою вийти в основу турніру в Маямі, у фіналі відбору в трьох сетах поступившись Анні-Лені Фрідзам. Ця поразка від німкені стала для Ястремської вже другою цього сезону. Раніше вона програла Фрідзам на змаганнях в Остіні. Цуренко не пішла за прикладом своєї співвітчизниці і обіграла Геррієт Дарт у фіналі відбору в двох партіях, тим самим забезпечивши собі участь в основі Маямі. Далі Цуренко у 1/64 фіналу зустрілася з фіналісткою US Open 2021 Лейлою Фернандес. У першому сеті українка вигравала з рахунком 4:0, але програла 6 геймів. У другій партії Цуренко відразу зробила брейк, але й тут не змогла втримати перевагу, віддала сет із рахунком 3:6 та завершила виступи на змаганнях.

Крім Ястремської та Цуренко, Україна в одиночному розряді також була представлена Мартою Костюк та Ангеліною Калініною. У 1/64 фіналу Марта впевнено виграла у Елізабетти Кочаретто, не віддавши їй жодної подачі. Така гра Марти вселила надію українським уболівальникам на її успішний подальший виступ, проте незабаром Костюк дуже засмутила. У 2-му раунді турніру Марта зіграла з росіянкою Анастасією Потаповою. Точніше, як зіграла... Українка взяла всього 3 гейми. Важко критикувати Костюк, адже проти представниць країни-терориста завжди складно грати, та й уболівальники чомусь регулярно підтримують таких ізгоїв адекватного світу (Потапова, нагадаємо, в Індіан-Веллсі вийшла на матч у футболці московського «спартака»). Костюк не змогла показати свій найсильніший теніс і відверто провалилася. Взагалі, після виграного трофею в Остіні Марта поки що все ще не здатна грати проти міцних тенісисток, але сподіваємось, що це «поки що» не переросте на «постійно».


Калініна стартувала з 1/32 фіналу, пропустивши перший раунд. Там Ангеліна зустрілася з Софією Кенін – чемпіонкою Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу 2020. Але перша ракетка України не змогла пройти американку, поступившись їй у двох сетах. У 2023 році Калініна вже програвала Софії у чвертьфіналі змагань в австралійському Хобарті.

Також українки виступили у парному розряді турніру в Маямі. Надія Кіченок разом із Софією Кенін вилетіли в першому ж раунді від Ніколь Мелічар-Мартінес та Еллен Перес. Загалом американсько-український дует вважався аутсайдером зустрічі, але зміг вирвати перемогу на тай-брейку другого сета, а на чемпіонському тай-брейку поступилися з бойовим рахунком 13:15. Людмила Кіченок зі своєю напарницею Альоною Остапенко дійшла до чвертьфіналу. До цієї ж стадії сенсаційно дійшла й Ангеліна Калініна з Іриною-Камелією Бегу і у півфіналі ми могли побачити 50% українське дербі, але обидві пари з українками програли (Кіченок у трьох партіях вилетіла від Лейли Фернандес та Тейлор Таунсенд, а Калініна – від Магди Лінетт та Бернарди Пери).


Супертурнір у Маямі несподівано виграла 33-річна чешка Петра Квітова. Так, Квітова все ще тримається на плаву, вона навіть повернеться в топ-10, але її найкращі роки кар'єри позаду, як і мрії про так і непокірний перший рядок рейтингу WTA. Фавориткою спочатку, звісно, вважалася Іга Свьонтек, але вона знялася з турніру через травму ребра, яку вона отримала ще в Індіан-Веллсі. Після відмови Іги фаворитками стали Аріна Соболенко та Єлена Рибакіна.

До речі, в соцмережах вигадали (та й самі тенісистки підтримали) Велику жіночу трійку, щось на кшталт BIG-3 у чоловіків. На жаль, окрім Іги, до цієї трійці входять білоруска та уродженка москви: одна – прихильниця режиму лукашенка, а друга прикидається шлангом, коли в неї запитують про війну в Україні (добре, вона хоч Казахстан представляє). Мова про Соболенко та Рибакіну, які вважалися фаворитками на трофей через свою стабільну гру цього року (Соболенко виграла АО, а Рибакіна взяла Індіан-Веллс двома тижнями раніше).


Але білоруска у чвертьфіналі поступилася Сорані Кирсті, яка, до речі, має 10 перемог за два турніри в США, а Рибакіна дійшла до фіналу, де їй судилося програти Квітовій. Квітова вперше з 2018 року виграла турнір категорії WTA 1000 та вперше взяла трофей у Маямі. Після титулу в Мадриді було три поразки у фіналах (Дубай-2019, Доха-2020 та Цинциннаті-2022). Загалом це 9-й титул Петри на тисячниках, більше лише у Вікторії Азаренко (10) та Серени Вільямс (13).

АТР 1000 Маямі

Україна у чоловіків у Маямі не була представлена ніким. Можливо, колись український чоловічий теніс стане топовим, а наразі це лише у мріях. Вже колишня перша ракетка світу Карлос Алькарас захищав трофей на цих кортах. Раніше він виграв титул в Індіан-Веллсі і підійшов до змагань у Маямі в оптимальних кондиціях. Але повторити минулорічний успіх 19-річному іспанцю не вдалося. Карлітос у домінуючому стилі дійшов до півфіналу, де у суперматчі програв Янніку Сіннеру. Поєдинок завершився в трьох сетах і подарував безліч емоцій. Після закінчення цього матчу можна сміливо сказати: протистояння Алькараса та Сіннера триватиме ще довго, це справді два топ-гравці, які домінуватимуть найближчі 10 років у чоловічому Турі, якщо, звичайно, не нахапаються травм. Чого вартий лише поінт у 7-му геймі першого сета...