Що відбувається із Супрягою

Динамо Київ 3 Квітня, 16:39 1550
Що відбувається із Супрягою | 19-27
У поточному чемпіонаті Владислав Супряга тільки раз потрапив до заявки у матчі із «Зорею». На клубному рівні в офіційних матчах нападник останній раз забивав у кваліфікації ЛЧ у 2020 році у ворота «Гента»

Руслан Ротань не покликав його на товариські матчі молодіжної збірної України у світлі підготовки до молодіжного Євро. Після матчу із ФК «Львів» Мірча Луческу сказав, що Супряга перебуває не в кращі формі, тому не потрапляє до заявки.

Що відбувається із колись талановитим футболістом:

Надута бульбашка. Про Супрягу почали говорити в зовсім юному віці, коли він грав ще за «Дніпро-1» у Другій лізі. Порівнювали його з Андрієм Шевченком. ЗМІ створили із нього дуже талановитого футболіста, але реальність виявилася трохи іншою.

Тиск. Від Супряги чекали всього та відразу. Сподівалися, що у матчах проти «Аякса» у кваліфікації ЛЧ, він вже зможе себе показати. Влад вже був у статусі одного із найталановитіших футболістів нового покоління. Від Супряги чекали голів. Він не був готовий цього дати. Все це породило критику футболіста та втрату впевненості самим нападником.

Характер. Для того, щоб долати життєві труднощі потрібно мати вольові якості. Схоже, що Влад не дуже може долати проблеми. Навпаки, вони його вибивають із колії та потрібен час, щоб зібратися. Супряга поки був успішним тільки в ситуації, коли мав повну довіру від тренера та не мав ніякої конкуренції.

Травми. Першу частину сезону пропустив через травму. У Італії теж не грав через проблеми зі здоров’ям. У профілі футболіста у transfermarkt Супряга має 10 історії травм починаючи із 2018 року. Щось постійно йому заважає концентруватися на футболі.

Був успішним тільки із Михайленком. У дорослому футболі у Супряги успішним був тільки період другої частини сезону 2019/20, коли він грав за «Дніпро-1». У Дмитра Михайленка він тоді показав свої чесноти. Пів року за майже 5 років у дорослому футболі — дуже скромний показник для футболіста. Є таке припущення, що повноцінно він не перейшов із молодіжного у дорослий футбол.

Агенти. Я не розумію, як можна було не готового та не успішного форварда відправляти в Серію А? У провідні чемпіонати потрібно їхати, коли ти маєш хорошу форму, активно граєш, а не тікати від власних проблем. Починати виходити із кризи потрібно із маленького, а не шукати причини в інших. Луческу собі не ворог. Він не буде маринувати сильного футболіста. Невдача у «Сампдорії» ще більше призвела до втрати впевненості футболіста у собі.

Втрата швидкості. Основною чеснотою Влада були швидкісні якості. На Євро Ю-19 у Фінляндії збірна Англії «стерегла» його двома футболістами. Потім Влад почав втрачати свої швидкісні якості. Є така версія, що його порадили збільшити м’язову масу, а це призвело до втрати швидкості.

Фінанси. Супрязі тільки 23 роки. А він вже підписав три великих контракти. Спочатку із «Дінпро-1», коли його взяли у першу команду. Потім двічі із «Динамо». Спочатку під час переходу, а потім ще перепідписали у 2021 році. Кожен із цих контрактів не був гірше за попередні. Вийшла парадоксальна ситуація, коли гравець ще нічого не досяг, а вже все має.

Емоційний стан. Про особисте життя футболіста було відомо майже у деталях. Хтось на цьому робив піар та власну пізнаваність, а хтось попав у в емоційну яму. Після початку війни брат та батько Супряги знаходяться в ЗСУ. Ніхто не знає, що робиться в середині Влада.

Якщо ти хочеш вирішити проблему, то потрібно починати з малого. Зараз для самого Супряги важливо зберегти свою кар’єру та мати перспективу, а для «Динамо» не втратити актив, за який було заплачено 6.5 млн євро плюс не малі гроші на утримання.

Тут рецепт виходу із кризи очевидний: Супряга повинен мати постійну ігрову практику та мати довіру від головного тренера. Навряд чи це можливе в якійсь великій команді. Тому потрібно починати із невеликі клубів, щоб привести себе у порядок. А вже потім думати про подальші перспективи в «Динамо» чи Європі. Іншими словами, Супряга має зробити крок назад, щоб потім зробити декілька вперед. Відмовитися від динамівської зарплати, щоб мати стабільну ігрову практику.

Напевно, що тут головний варіант — «Зоря». Патрік ван Левен показав на практиці, що він вміє працювати із «збитими льотчиками». Олександр Хацкевич, Олексій Михайличенко, Мірча Луческу не змогли знайти підхід до Назарія Русина, а у «Зорі» він став одним із лідерів команди та багато забиває. Богдана Бутка вже всі списали із рахунків. А зараз він виглядає одним із лідерів команди.

«Зоря» базується в Києві, використовує інфраструктуру «Динамо». Навіть квартири міняти не потрібно.