Оптимістичні, песимістичні та реальні розклади для клубів УПЛ в таблиці коефіцієнтів УЄФА

Динамо Київ 4 Квітня, 12:52 645
Оптимістичні, песимістичні та реальні розклади для клубів УПЛ в таблиці коефіцієнтів УЄФА | 19-27
Оптимістичні, песимістичні та робочі розклади для клубів УПЛ в таблиці коефіцієнтів УЄФА

‍️Наступного сезону конкурентами України у боротьбі за якнайвищі позиції ТК вважатимемо сім країн, які розташовані відносно України в діапазоні 2.7 бала (без врахування можливого бонусу для чемпіона УПЛ за вихід в групу ЛЧ) - Туреччина, Сербія та Швейцарія випереджають, а Норвегія, Данія, Чехія та Ізраїль відстають. Ці сім країн-конкурентів умовно поділимо на дві групи: прямі конкуренти й віддалені конкуренти.

Прямі – це ті, хто за спиною, й відстають вони менш як на 1.6 бала: Норвегія, Данія, Чехія, Ізраїль.

Віддалені – це ті, хто попереду, й випереджають вони на понад 2.5 бала: Туреччина, Сербія, Швейцарія.

*(без врахування бонусу за групу ЛЧ для чемпіона Асоціації. Станом на зараз цей бонус без проходження кваліфікації гарантований тільки Сербії. Заочне здобуття цього бонусу Україною – у процесі. Чемпіони решти Асоціацій для отримання цього бонусу гарантовано змушені будуть проходити кваліфікацію)

Є сенс проаналізувати єврокубкову заявку кожного конкурента України з точки зору представництва: команди з яким рейтингом вийшли у єврокубки, які з них автоматично опиняться в групах, які претендуватимуть на посів тощо. Але наразі серед групи країн-конкурентів України відоме представництво лише норвежців (й то не до кінця). У інших, як і у нас, боротьба триває.

І що найважливіше – триває боротьба одного з конкурентів України у поточному єврокубковому сезоні. Базель ще не вилетів з ЛК, тож стоїть питання відриву Швейцарії від України станом на початок наступного сезону. *Мінімальним цей відрив може бути 2.375 – якщо Базель програє обидва матчі 1/4-ої ЛК і вилетить з єврокубків, а максимальним – 5.375 (якщо Базель виграє ЛК з перемогами в кожному матчі).

Окремо на каналі не будемо стежити за кожним матчем представників Австрії, Шотландії, Греції, Хорватії та Швеції (на відміну від представників країн-конкурентів України, згаданих вище), але будемо звертати уваги на якісь аномальні «рухи» цих країн. Наприклад, якщо хтось, хто далеко за спиною України, вистрілить так, як цього року Туреччина; або якщо хтось з тих, хто далеко попереду, провалиться хоча б так, як Греція цьогоріч.

Максимальною (і оптимістичною) метою на сезон можна визначити одинадцяте (дванадцяте) місце – обійти Швейцарію, Сербію, Туреччину (або двох з цих трьох країн). Одинадцяте місце – це шанси на автоматичний вихід чемпіона Асоціації в групу ЛЧ 2025/26; одинадцяте/дванадцяте місце – це мінімум група ЛК для третьої команди/переможця Кубка, можливість для третьої/четвертої команди Асоціації грати у ЛЄ, а не у ЛК.

Мінімальною (і песимістичною) метою на сезон можна визначити п'ятнадцяте місце – з групи переслідувачів (Норвегія, Данія, Чехія, Ізраїль) дати себе обійти максимум одній країні. П'ятнадцяте місце – це збереження п'яти команд у єврокубках 2025/26, збереження двох команд у ЛЧ, одне гарантоване місце в групі якогось з єврокубків.

Середньою (робочою) метою на сезон можна визначити фініш в межах 13-14-го місць. Це краща стартова позиція у кваліфікації ЛЧ для чемпіона Асоціації (мінімум – група ЛЄ).

Новий сезон офіційно розпочнеться 13-го червня, але списки потенційних суперників наших формуватимуться значно раніше.