Світовий футбол 8 Квітня, 21:39 536
Рекордний гол Кубо допоміг «Сосьєдаду» переграти «Хетафе», «Атлетік» здолав «Еспаньйол» і впритул наблизився до зони єврокубків | 19-27
Відбулися чергові матчу 28-го туру іспанської Ла Ліги

Чемпіонат Іспанії, 28 тур

Осасуна – Ельче – 2:1

Голи: Абде, 71, 84 – Моренте, 44

Еспаньйол – Атлетік – 1:2

Голи: Дардер, 90 – Вільямс І., 22, Вільямс Н., 75

Вилучення: Відаль, 90+1 (Еспаньйол, друга жовта картка)

Реал Сосьєдад – Хетафе – 2:0

Голи: Орясабаль, 45+2, Кубо, 60

Нереалізований пенальті: Оярсабаль, 44 (Реал Сосьєдад)

Осасуна першу половину сезону йшла поруч з єврокубками, але у лютому посипалася. За останні 8 матчів здобула лише одну перемогу. Зустріч з найгіршою командою Ла Ліги була хорошою можливістю перервати безвиграшну серію. Однак Хетафе, який майже змирився з вильотом, зовсім не планував допомагати супернику досягати своїх цілей.

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі, але гості спромоглися провести результативну атаку перед самісіньким свистком на перерву. Маскарель вирізав геніальну передачу на Тете Моренте, який і відкрив рахунок. На старті другої половини Хетафе збільшив перевагу, але гол Бойє не зарахували через офсайд. Лише після цього Осасуна прокинулася і відновила рівновагу завдяки Абде. Він же невдовзі встановив остаточний рахунок, забивши розкішний гол ударом з лінії штрафного в самісіньку дев'ятку

Атлетік на виїзді здолав Еспаньйол. Пара Вільямсів – Іньякі і Ніко – забили по м'ячу у кожному з таймів. Дардер на 90-й хвилині спромігся на гол престижу, а за мить Відаль отримав дві жовті картки і залишив господарів у меншості, звівши їхні шанси відігратись до нуля. Баски завдяки цій перемозі піднялись вже на сьому сходинку – лише 4 очки відділяє їх від єврокубкової зони.

Реал Сосьєдад здобув домашню перемогу над Хетафе. Моментів виникало небагато, але майже всі вони належали господарям – і більшість з них була проведена наприкінці першого тайму. Зокрема, на 44-й хвилині баски заробили пенальті, однак постріл Оярсабаля парирував Сорія (він відбив вже 4-й із семи пенальті у сезоні).

На 45+2-й хвилині Сосьєад провів шикарну комбінацію з пасом під удар Мендесу з мінімальної відстані. Сорія врятував і тут, але Оярсабаль зіграв на добиванні – 1:0! Таким чином, Мікель став першим футболістом «чурі-урдін» у ХХІ столітті, якому вдалося заробити пенальті, не забити пенальті й відзначитись голом у одному матчі Ла Ліги.

На 60-й хвилині Давід Сілва ледь не забив із центру поля (Сорія виручив), однак за кільканадцять секунд нова атака завершилась прострілом на Кубо. Такефусо замкнув його, встановивши остаточний рахунок у зустрічі – 2:0! Він став першим японцем, якому вдалося забити 6 голів у сезоні Ла Ліги, а Сосьєдад завдяки цьому відірвався від п'ятої позиції на чотири очки.