Усе почалося із шантажу «Динамо», або Чому Цітаішвілі не став динамівським Мудриком

Динамо Київ 10 Квітня, 22:27 3108
Усе почалося із шантажу «Динамо», або Чому Цітаішвілі не став динамівським Мудриком | 19-27
Сергій Тищенко розчарувався у 22-річному вінгеру збірної Грузії, права на якого досі належать київському клубу.

Якщо у Шахтарі головним талантом останніх років був Михайло Мудрик, то у Динамо найбільші аванси мав Георгій Цітаішвілі. Мудрик зміг вистрелити на рівні першої команди та перейшов у Челсі за 70 млн + бонуси. Справи динамівського таланта йдуть не так успішно. Гія виступає у Польщі. Останніми місяцями втратив місце у складі Леха та навіть не завжди потрапляє до заявки.

Динамо робить ставку на інших гравців. Підписали Кахіма Перріса. Є універсал Олександр Караваєв. Показує себе Беніто. Підростає Кирило Пашко. Влітку може повернутися до команди Андрій Ярмоленко. Навряд чи тут є місце для грузина. Після невдачі на рівні чемпіонату Польщі Цітаішвілі важко сподіватися на попит навіть від другорядних чемпіонатів.

Дуже схоже на те, що найбільший динамівський талант так і не зможе себе проявити на дорослому рівні. Тут є ряд причин.

Відсутність характеру

Цітаішвілі, навідміну від Мудрика, ніколи проявляв вольових якостей. Коли Михайла відправляли в оренду у київський Арсенал, Десну, з тренувань першої команди виганяв Паулу Фонсека, не бачили його там Боту і Каштру, то він не опускав рук, а працював над собою та шукав причини у собі. Коли випав шанс в основному складі, він ним скористався, адже був до цього готовий.

У Цітаішвілі таких якостей немає. Він шукає прості шляхи. У збірній України потрібно вигравати конкуренцію в Ярмоленка, Циганкова, Зубкова, був ще Марлос. А у збірній Грузії все простіше – країна невелика, вибір гравців відповідний. Тому плюс-мінус тебе завжди будуть викликати, матимеш свій час.

Після початку війни Динамо залишилося без іноземців. Стало зрозуміло, що піде Циганков, який не хотів підписувати новий контракт. Залишайся, працюй і доводь Луческу свою кваліфікацію. Гія вирішив скористатися правилом ФІФА та призупинив контракт із Динамо, поїхавши до Польщі, де йому обіцяли стабільну практику. Звичайно, що з Луческу дуже непросто. Належить багато працювати, щоб грати в основі. Але варіант із Польщею – простіший. Нижчий рівень команди. Ти віддаєш, що маєш, але нічого не здобуваєш.

Вчасно не отримав свій шанс

Я думаю, що свій пік у молодіжному футболі Цітаішвілі пройшов, вчасно не перейшовши на дорослий рівень. За часів роботи Хацкевича він виходив за першу команду. Дуже хорошим вдався матч проти Шахтаря у Києві, коли зіграли внічию 0:0. Гія тоді з'явився у другому таймі та посилив гру.

Можливо, після молодіжного чемпіонату світу потрібно було підпускати Цітаішвілі до першої команди. Він вже міг приносити користь. Але його продовжували «маринувати» у дублі. На якомусь етапі твій прогрес уповільнюється, а потім зникає зовсім, бо ти не бачиш мотивації працювати над собою далі.

Дуже прикро, що не вийшла оренда до Ворскли. На самому початку Гія отримав важку травму і фактично не грав за команду Максимова. Якби тоді не ця травма, все могло бути зовсім по-іншому. Багато хто каже, що Мудрик став тим самими Мудриком, коли «обкатався» у Чернігові в Олександра Рябоконя. Той же Максимов дав дорогу у футбол не одному молодому футболісту.

Гроші

У Динамо люблять підписувати з молодими футболістами нові покращені контракти. Не завжди це йде на користь у плані перспективи та розвитку.

Перед своїм 18-річчям Гія зник. Він поїхав у юнацьку збірну України, там пожалівся на травму. У клуб не повернувся, просто зник із радарів. Коли тобі виповнюється 18 років, є механізми, як можна змінити клуб при переході з молодіжного на професіональний контракт. Цітаішвілі навіть виключили із заявки в УПЛ.

Динамо вдалося втримати футболіста. Була інформація, що він просив підвищення зарплати у 5 разів. Не знаю, на яких умовах підписали новий контракт, але він був покращений. Заробітки гравця суттєво виросли.

Ти ще не граєш на серйозному рівні, нічого не досягнув у футболі серед дорослих команд, а у тебе вже є все, що тільки можна. Навіщо працювати над собою, вистрибувати зі штанів, щоб чогось досягнути? Життя й так вдалося.

Невміння вчитися

Для Мудрика переломним моментом став прихід Роберто Де Дзербі. Італійський тренер повірив у талант Михайла.

Коли Луческу прийшов до Динамо, то він теж давав шанс Цітаішвілі. Циганков перед сезоном 2020/21 був звично травмованим. Гія отримав нагоду на зборах, його награвали на старт сезону. Луческу завжди любив та вмів працювати із талантами, егоїстами на полі.

Все завершилося, фактично не розпочавшись серйозно. У першому матчі Луческу проти Олімпіка Георгій втратив м'яч, що призвело до гола у ворота киян. На другий тайм він не вийшов. Потім почали довіряти Жерсону Родрігесу, видужав Циганков.

У матчі з Олімпіком Луческу постійно щось підказував Цітаішвілі. Гія грав у свій футбол і був далеким від вимог тренера. Для вінгера важливо не тільки загострювати, але й працювати на оборону, менше втрачати м'яч. Якщо вже такий досвідчений та кваліфікований тренер, як Луческу, не зміг достукатися до Цітаішвілі, то навряд чи знайдеться той, хто зможе це зробити.